Старосамбірська

районна державна адміністрація

Звіт про роботу спостережної комісії Старосамбірської районної державної адміністрації за 2017 рік

                Звіт

про роботу спостережної комісії Старосамбірської

районної державної адміністрації за 2017 рік

            Розпорядженням голови райдержадміністрації від 7 грудня 2017 року №560/01-04 «Про нову редакцію додатку до розпорядження голови районної державної адміністрації від 14 січня 2014 року №5/01-04»   затверджено склад комісії. Комісію очолює перший заступник голови райдержадміністрації Пупа Руслан Романович. В склад комісії входять представники: служби у справах дітей райдержадміністрації, районної асоціації інвалідів, районної організації товариства «Бойківщина», районної організації товариства Червоного Хреста України, Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, юридичного відділу апарату райдержадміністрації, громадського формування з охорони громадського порядку при Княжпільській сільській раді.    

         Робота спостережної комісії здійснюється згідно із затвердженим Планом роботи, її засідання проводяться в міру потреби, але не рідше ніж один раз на місяць.

         У 2017 році проведено 11 засідань, на яких було розглянуто такі питання:

  1. Підведення підсумків роботи спостережної комісії Старосамбірськоїї райдержадміністрації за 2016 рік. Затвердження плану роботи спостережної комісії Старосамбірської райдержадміністрації на 2017 рік.

   2. Чисельність підоблікових осіб, які перебувають на обліку у Старосамбірському районному підрозділі кримінально - виконавчої інспекції.

   3. Про проведену роботу із особами умовно - достроково звільненими.

   4. Про стан роботи дільничних офіцерів поліції Старосамбірського відділення поліції у профілактичній роботі з особами звільненими з місць позбавлення волі.

   5. Про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації з профілактики вчинення правопорушень дітьми.

   6. Про роботу інспекторів поліції Старосамбірського відділення поліції Самбірського відділу поліції ГУНП у Львівській області з особами звільненими з місць позбавлення волі.

   7. Про роботу районного центру зайнятості населення щодо працевлаштування осіб засуджених умовно або до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та осіб умовно - достроково звільнених та звільнених після відбування покарання.

    8. Про організацію  виховної   роботи з  особами    умовно - достроково    звільненими  від відбування    покарання протягом не відбутої частини покарання.

     9. Про сприяння особам, які звільнились з місць позбавлення волі в оформленні документів для вирішення соціально - побутових питань. Про надання комплексу соціальних послуг благодійною організацією «Регіональний Центр соціальної адаптації» для осіб, які відбули покарання і повернулись з місць позбавлення волі.

    10. Про організацію роботи з під обліковими особами (раніше судимими,        алкоголіками, наркоманами, сімейними бешкетниками).

     11. Щодо соціально - побутових умов проживання осіб, які умовно достроково звільнилися з місць позбавлення волі.

     Завданнями спостережної комісії є організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання. Сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян. Організація виховної роботи з особами, умовно - достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання. Надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Старосамбірський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює соціальний патронаж, визначає потреби та надає соціально - педагогічні, соціально - медичні, психологічні, юридичні, інформаційні послуги. Здійснює заходи із сприяння у попередньому вирішенні питань, пов’язаних з реєстрацією та обраним місцем проживання, працевлаштуванням або навчанням після звільнення.    

     На профілактичному обліку сектору провенції патрульної поліції Старосамбірського відділення поліції Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області станом на 27.12.2017 перебуває 199 підоблікових осіб за наступними категоріями:

- психічно хворих - 4;

- сімейних насильників -114;

- раніше судимих, в яких судимість не знята і непогашена - 40, з них осіб, які перебувають під адміністративним наглядом - 4, з яких за матеріалами поліції - 1; осіб, які підпадають під встановлення адміністративного нагляду, тобто засуджених за тяжкі, особливо тяжкі злочини або 2 і більше разів - 33 та 3 раніше засуджених за злочини середньої та невеликої тяжкості.

Протягом 2017 року за закінченням терміну перебування на обліку було знято з обліку 188 сімейних насильників, 3 адміннаглядових, 3 раніше засуджених за тяжкі злочини або 2 і більше разів та 6 раніше засуджених за злочини середньої та невеликої тяжкості.

За 12 місяців 2017 року на осіб, які перебувають під адміністративним наглядом за результатами перевірок їх за місцем проживання складено 29 протоколів за ст.187 КУпАП за порушення встановлених правил адміністративного нагляду.

Скеровано матеріали до суду на продовження адміністративного нагляду стосовно двох осіб та у звітному періоді встановлено адміністративний нагляд за матеріалами поліції одній особі.

В березні 2017 року за матеріалами поліції було розпочато кримінальне провадження за ст.395 КК України (порушення правил адміністративного нагляду) на одного адміннаглядового - справу скеровано до суду з обвинувальним актом.    

Протягом 2017 року до адміністративної відповідальності за ст.178 КУпАП притягнуто 143 особи.

Під домашнім арештом перебувало протягом минулого року 8 осіб, які перевірялися працівниками відділення. Станом на 27.12.2017 на території району під домашнім арештом перебуває 3 особи.

Перебуває на обліку осіб, причетних до незаконного обігу наркотиків - 14.

У 2017 році за ст.44 КУпАП   складено 2 адміністративні протоколи.

Дільничні інспектори поліції та працівники груп реагування патрульної поліції щомісячно перевіряють підоблікові особи. Зокрема, проведено 295 перевірок осіб, які перебувають під домашнім арештом, за результатами яких було скеровано 6 подань в органи прокуратури про виявлені порушення запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та встановлених судом обмежень. Проведено 256 перевірок за місцем проживання адміннаглядових, щодо дотримання ними встановлених їм обмежень, за результатами яких виявлено та задокументовано 29 порушень, проведено 49 перевірок неповнолітніх (станом на 27.11.2017 на обліку перебуває 2 неповнолітні особи). З підобліковими особами проводиться профілактична робота, індивідуальні профілактичні бесіди виховного характеру.  

З початку 2017 року будь - які заяви, скарги чи повідомлення щодо порушення прав, свобод і законних інтересів засуджених осіб до спостережної комісії не надходили.

Спостережна комісія скеровувала листи до голів місцевих рад щодо здійснення заходів соціального патронажу, соціальної адаптації звільнених осіб.

 

Секретар спостережної комісії                                                           С.М.Лесик

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено