Старосамбірська

районна державна адміністрація

Звіт про виконання основних показників соціально-економічного розвитку району у 2010 році

   

 

Старосамбірський район утворений у 1944 році.

У районі проживають 78,4 тис. чол.

Загальна площа району становить 1245,2 кв. км.

Голова Старосамбірської
райдержадміністрації Володимир Цегенько

 

Старосамбірський район за обсягами промислового виробництва займає незначну частку в області: у 2010 році вироблено та реалізовано продукції на суму 26,5 млн. грн.

Продукція підприємств Старосамбірщини користується попитом не лише в Україні. Експортні поставки за січень–вересень 2010 року склали 851,7 тис. дол. США, імпортні поставки — 754,8 тис. дол. США (за січень–вересень 2009 року — відповідно 526,7 тис. та 2376,7 тис. дол. США). Позитивне сальдо складає 96,9 тис. дол. США.

У сільському господарстві району важливу роль відіграє галузь рослинництва . Більшість сільськогосподарських підприємств займається вирощуванням зернових культур та овочів. Господарствами району збільшено посів озимого ріпаку на 163 % до 2009 року з застосуванням інтенсивної технології вирощування .

Прибутки сільськогосподарських підприємств району у поточному році збільшились на 154 % у порівнянні з 2009 роком.

Вирішується одна з основних проблем галузі зберігання овочів до весняного періоду .

ФГ «Зоря» придбано холодильну установку об’ємом 300 м3 для зберігання 100,0тис.тонн овочів (зокрема моркви та пекінської капусти), проводяться підготовчі роботи для придбання у 2011 році холодильної установки для зберігання картоплі. ФГ «Аеліта» придбало Ангар для зберігання овочів .

Для освоєння програми підтримки технічного забезпечення с/г виробництва протягом 2010 року придбано 2 одиниці сільськогосподарської техніки.

Зведений бюджет району виконано за власними та закріпленими доходами на 100,3% .

Відсутня кредиторська заборгованість.

В 2010 році введено в експлуатацію 30 житлових будинків за рахунок усіх джерел фінансування по району (5355 кв. м загальної площі), що в 27,9 рази більше в порівнянні з 2009 роком. Сума інвестицій у житлове будівництво складає 11 млн. 582 тис. грн.

Старосамбірським райавтодором проведено роботи по поточному та експлуатаційному ремонту автодоріг та ліквідації наслідків повені на загальну суму 5 млн. 518 тис. грн.

Доходи бюджету району в 2010 році склали 231993,2 тис. грн., із них власних та закріплених доходів одержано 19995,9 тис. грн. при плані 19933,7 тис. грн., або 100,3%.

Що зроблено:

 • Введено в експлуатацію підвідні газопроводи до населених пунктів Болозів; Княжпіль-Мігово-Велике; Березів-Муроване-Тарнавка-Шумина та газопроводи в цих населених пунктах загальною протяжністю 53,9 км;

 • Введено в експлуатацію газопроводи в селах Терло та Заріччя загальною протяжністю 21,9 км;

 • Введено в експлуатацію цех по утилізації продуктів деревообробної промисловості в с.Топільниця;

 • Продовжувалося будівництво об’єкту «Реконструкція будівлі під хірургічне відділення на 40 ліжок Старосамбірської центральної районної лікарні по вул.Дністровій,м.Старий Самбір», профінансовано 356,8 тис.грн з місцевого бюджету ;

 • Погоджено містобудівну документацію на будівництво вітрових електростанцій в м.Старий Самбір;

 • Проведено заміну вікон на металопластикові в 21 школі району;

 • Проведено заміну вікон на металопластикові в Хирівській дитячій установі та Добромильському дитячому будинку;

 • Проведено заміну дахів в 11 шкільних установах;

 • Влаштовано систему електроопалення в Старосолянській ЗСШ І-ІІІ ст;

 • Відкрито пришкільні дитячі установи в 3 школах району;

 • Відкрито відділення сімейної медицини в поліклінічному відділенні Старосамбірської ЦРЛ;

 • Відкрито дільницю сімейної медицини в Мшанецькій ДЛ;

 • В рамках проекту ФВА програми ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» проведено капітальний ремонт приміщення ФАПу с.Библо на суму 160,8 тис. грн;.  

 • Отримано гранд на суму 500,0 тис.грн від фонду місцевого самоврядування на фінансування проекту «Створення Мшанецького стаціонарного відділення з паліативною та хоспісною опікою для одиноких непрацездатних громадян, інвалідів гірської частини району»;

 • На реалізацію програми «Покращення матеріально-технічної бази ФАПів району на 2010-2014рр». виділено 100,0 тис.грн;

 • Проведено заміну вікон та дверей на металопластикові енергозберігаючі в стаціонарних відділеннях Старосамбірської ЦРЛ на суму 109,6 тис.грн

 • На виконання районної комплексної Програми соціального захисту та реабілітації інвалідів з районного бюджету виділено:

100,0 тис. грн. для виділення одноразової грошової допомоги інвалідам в зв’язку з хворобою, незвичайними та іншими непередбаченими ситуаціями;

100,0 тис.грн. для надання пільг пільговим категоріям населення.

 • Функціонує дитячий будинок сімейного типу та прийомна сім’я, в яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

За рахунок коштів обласного бюджету відремонтовано дороги, що належать до комунальної власності на загальну суму 2041,5 тис. грн.

Динамічно розвивається сфера інформаційних технологій.
Побудована станція швидкісного Інтернету – торгова марка ОГО! в с.Стрілки.Збільшено кількість користувачів «Інтернет відкритий доступ» до 438 абонентів.Змонтовано дві додаткові точки радіодоступу до швидкісного інтернету за технологією Wi-Fi (Вай – Фай) у м. Старий Самбір та в с. Верхній Лужок.

З розрахунку на 10 тис.осіб наявного населення в районі припадає 23 малі підприємства,зареєстровано 1680 суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб.

Розмір середньомісячної заробітної плати штатного працівника за 2010 рік перевищив законодавчо встановлений рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 82,4% і склав 1653,93 грн., що на 27,5% більше від показника минулого року.

Заробітну плату вище прожиткового мінімуму отримують 87% працівників району.

Протягом року на економічно активних підприємствах зменшилася заборгованість з виплати заробітної плати на 47,1%.

У Старосамбірському районі створено необхідні умови для стабільного функціонування та розвитку освіти. У 2010 році на 5% зріс показник охоплення дітей дошкільною освітою: в дошкільних навчальних закладах виховувались 912 дітей віком від 1 до 6 років (26%). Відкрито Старосолянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня ЗСШ І-ІІст.- дошкільний навчальний заклад».У загальноосвітніх закладах району встановлено 343 комп’ютери. На 23 учні припадає один персональний комп’ютер.

Бюджет галузі охорони здоров’я в 2010 році склав 38 млн. 467 тис. грн., що більше на 8,9 млн. грн. (30%) проти минулого року. У 2010 році продовжувалася робота зі зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів району.

Протягом 2010 року зміцнювалась матеріально-технічна база установ культури . У 2010 році обсяги видатків на культуру збільшені на 26,8% порівняно з 2009 роком. Для бібліотечної системи придбано 2 комп‘ютери на суму – 10,0 тис.грн. Проведено поточний ремонт фасаду Добромильської музичної школи в сумі – 94,0 тис.гр т, благоустрій прибудинкової території по установці огорожі в сумі –11,3тис.грн., проведено заміну вікон і зовнішніх дверей на суму 49,0тис.грн.


Заплановано на 2011 рік:

 • Продовження   реалізації проекту «Реконструкція  хірургічного відділення на 40 ліжок м.Старий Самбір вул.Дністрова».

 • Реалізація проекту «Створення Мшанецького стаціонарного відділення  з паліативною та хоспісною опікою для одиноких  непрацездатних громадян, інвалідів  гірської частини району» від фонду місцевого самоврядування згідно отриманого гранду на суму 500,0тис.грн
 • Реалізація проекту «Будівництво вітрових електростанцій в м.Старий Самбір»;

 • Покращення матеріальної бази навчальних закладів Старосамбірського району.

 • Продовження реалізації програми «Покращення матеріально-технічної бази ФАПів району на 2010-2014рр.» в рамках плану на 2011 рік.

 

 

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини