Старосамбірська

районна державна адміністрація

Інформація про підсумки роботи спостережної комісії за 2016 рік

                                                   Інформація

 про підсумки роботи спостережної комісії при  Старосамбірській

 районній   державній адміністрації за 2016 рік

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2010 №1042), розпорядження голови Старосамбірської райдержадміністрації  від 14 січня 2016 року  №5/01-04 (із змінами від 31 серпня 2016 року №316/01-04)  створено спостережну комісію при  Старосамбірській районній державній адміністрації (надалі – спостережна комісія) і затверджено її склад. До складу спостережної комісії входить голова, секретар і 7 членів комісії.

        Згідно з пунктом 9 розпорядження голови   Старосамбірської районної державної адміністрації  від 14 січня 2016 року  №5/01-04 «Про спостережну комісію Старосамбірської  районної державної адміністрації» та постанови спостережної комісії від 28 січня 2016 року №1 обрано заступника голови спостережної комісії (протокол засідання спостережної комісії від 28 січня 2016 року №1).

          Робота спостережної комісії здійснюється згідно із затвердженим Планом роботи в  міру потреби, але не рідше ніж один раз на місяць. Проведено 10 засідань.

           На засіданнях розглядалися наступні питання: 

 

  1. Обрання заступника голови спостережної комісії. Затвердження плану роботи районної спостережної комісії на 2016 рік.

 

   2. Про профілактичний вплив на стан рецидивної злочинності соціальної адаптації та профілактичної роботи з молодими особами, звільненими з місць позбавлення волі на території району працівниками Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

   3. Про роботу інспекторів поліції щодо здійснення контролю за особами, які відбули покарання чи були умовно - достроково звільнені від відбування покарань.

 

    4. Про стан профілактичної роботи Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами звільненими з місць позбавлення волі, їх побутового, трудового влаштування, соціальної адаптації та заходи щодо покращення цієї роботи.

 

    5. Чисельність під облікових осіб, які перебувають на обліку у Старосамбірському районному підрозділі кримінально - виконавчої інспекції.

 

    6. Робота кримінально- виконавчої інспекції по профілактиці, недопущенні скоєння повторних злочинів раніше судимими, відбуття покарання яких не пов’язано з позбавленням волі та взаємодія з органами місцевого самоврядування району.

 

   7. Про проведену роботу та посилення контролю працівниками Старосамбірського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді за молоддю звільненою з місць  позбавлення волі, засуджених до мір не пов’язаних з позбавленням волі щодо недопущення скоєння ними повторних злочинів.

 

    8. Про профілактичний вплив на стан рецидивної злочинності соціальної адаптації та профілактичної роботи з особами, звільненими з місць позбавлення волі на  території району працівниками Старосамбірського відділення поліції.

 

   9. Про організацію роботи з під обліковими особами в Старосамбірському відділенні поліції.

 

     10 .Про проведену роботу із особами умовно-достроково звільненими. 

Основними завданнями спостережної комісії є організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.  Сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян. Організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання. Надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Старосамбірським РЦСССДМ здійснюється соціальний патронаж, визначаються  потреби  та надаються соціально - педагогічні, соціально - медичні, психологічні, юридичні, інформаційні послуги.  Здійснюються заходи  з сприяння у попередньому вирішенні питань, пов’язаних з  реєстрацією та проживанням в обраному  місці проживання, працевлаштування або навчанням після звільнення.    

 На профілактичному обліку сектору провенції патрульної поліції  станом на 25.11. 2016   перебували  підоблікові особи за наступними категоріями:

- засуджених за вчинення злочинів не пов’язаних з позбавленням волі -  48;       

- раніше судимих, осіб які перебувають  під адміністративним наглядом - 3;

- у тому числі за матеріалам - 12;

 - звільнених з місць позбавлення волі, які відбували покарання за умисний злочин і в яких судимість не знято або не погашено - 49;

 - осіб звільнених з місць позбавлення волі на підставі  Закону  Савченко-1;

  - психічно хворих з агресивними проявами поведінки - 4;

  - на обліку неповнолітніх - 7;

  -  сімейних насильників -151;

  - осіб, яким  обрано міру запобіжного заходу домашній арешт - 2;

  - споживачів наркотиків - 25;

  - причетних до незаконного обігу наркотиків  (зберігання) - 7;

  - осіб, які переховуються від слідства і суду - 6.

За поточний  період 2016 року  на осіб, які перебувають під адміністративним наглядом  складено 33 протоколів за статтею 187 КУ пАП (порушення адміннагляду).

У квітні 2016 року розпочато 2 кримінальні провадження за статтею 395 КК України (порушення правил адміністративного нагляду).

Протягом  поточного року притягнуто до адміністративної відповідальності 22 особи, які зловживають  спиртними напоями (за розпиття  спиртних напоїв в громадському місці та громадському місці в п’яному  вигляді - ст. 178 КУпАП).

Проводиться профілактична робота, щоденно перевіряються під облікові особи, проводяться індивідуальні профілактичні бесіди виховного характер.   

З початку 2016 року  будь - які заяви, скарги, чи повідомлення щодо порушення прав, свобод і законних інтересів засуджених осіб  до спостережної комісії не  надходили.

Спостережною комісією направлялися  листи до голів місцевих рад щодо розробки заходів громадського впливу, здійснення громадського контролю та проведення виховної роботи протягом не відбутої частини покарання умовно- достроково звільнених  осіб.

 

 

Секретар спостережної комісії                                           С.М.Лесик

 

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини