Старосамбірська

районна державна адміністрація

Аналіз стану ЖКГ району

АНАЛІЗ

стану і  пропозиції розвитку   галузі житлово-комунального господарства   Старосамбірського району  

     У сфері водопостачання та водовідведення водоканалізаційні підприємства Старосамбірського району, а саме КП «Старосамбірське МВКГ», КП « ВКГ м. Хирів » та МВУЖКГ м. Добромиль забезпечують послугами з водопостачання та водовідведення  населення, об’єкти комунально-побутового призначення, промисловості, приватні та бюджетні установи, організації. Питна вода відповідає ГОСТу 2874-82 «Вода питна».

       Є сім затверджених зон санітарної охорони, в яких дотримується визначений режим господарської діяльності. Загальна протяжність водогонів та водопровідної мережі становить 30,6 км., каналізаційних колекторів та мережі 9,8 км.

       В порівнянні з минулими роками забезпеченість централізованим водопостачанням  міського населення міст Старий Самбір, Хирів, Добромиль зросла з 71% до 73%, централізованим водовідведенням зросла з 45% до

 48 %.

       Технічний стан основних засобів в порівнянні з минулими роками погіршився і потребує капітального оновлення. Процент зносу основних засобів зріс з 73% до  81 %.

      Для якісного забезпечення споживачів послугами з водопостачання та водовідведення підприємствами впродовж 2008-2014 років впроваджувались  наступні заходи:

      Введена в дію станція знезараження питної води в м.Старий Самбір/

      Проводиться ремонт та заміна водопровідної та каналізаційної мережі в м.Старий Самбір,Хирів ,Добромиль .

         Проводиться ремонт та заміна внутрішньо квартальної та внутрішньо будинкової водопровідної та каналізаційної мережі в м.Старий Самбір,Хирів ,Добромиль.  

       Тарифи на водопостачання та водовідведення формуються та затверджуються згідно чинного законодавства України.

         В порівнянні з минулими  роками , завдяки проведеними заходами вказаними вище,  рівень втрат в інженерних мережах зменшився:

  в м.Старий Самбір з 23,2% до 17,7%

  м.Хирів – з 29,6% до 28,9%

  м.Добромиль – з 14,2% до 13,5%

        Заборгованість споживачів за послуги з водопостачання та водовідведення зменшилася і становить в середньому 98%.  

       У сфері теплопостачання послуги надає КП «Старий Самбіртеплокомуненерго».  В порівнянні з 2008 роком кількість будинків з централізованим опаленням зменшилась з 28 до 4 в 2014 році, а опалювальна площа зменшилась з 18686 м.кв. в 2008 році до 252 м.кв. в 2014 році. Споживачі серед населення переведені на індивідуальне опалення.

       Зменшилась заборгованість споживачів за надані послуги з теплопостачання. Якщо проплата в 2008 році становила 78% ,то в 2014 році- 86%. На боржників було подано в судові органи  в 2014р. 10 позовів. В 2010 та 2011 році здійснено заміну котлів в котельнях по вул.Л.Галицького,35 та вул..Проектній,10а на альтернативні види палива. Для залучення коштів з державного бюджету  підприємством укладено угоди на виготовлення схеми теплопостачання та проведення енергоаудиту.

    У сфері поводження з твердими побутовими відходами, благоустрою , утримання будинків та прибудинкових територій послуги надають:

-МВУЖКГ м.Старий Самбір, КП «Смерічка» м.Хирів,МВУЖКГ м.Добромиль;      

 На території району знаходиться 44 сміттєзвалища, які займають площу 20,25 га.  .  Органами місцевого самоврядування розроблено та прийнято на чергових сесіях  рад місцеві Програми поводження з ТПВ.

 На даний час проводиться активна співпраця з Стрільбицькою сільською радою щодо виготовлення пакету документів на створення  полігону видалення побутових відходів  на  території Стрільбицької сільської ради в урочищі «Смолинка» площею 2,0 га,  та  облаштування його згідно вимог чинного законодавства. 

       Даний захід внесений до заходів « Програми  поводження з твердими побутовими відходами на період 2008-2015 років у Старосамбірському районі», яка затверджена на сесії №24 від 26.06.2009 року Старосамбірської районної ради .  

      На територіях сільських рад органи місцевого самоврядування  проводять санітарну очистку територій своїми силами, із залученням до цієї роботи громадян , що  знаходяться на обліку в центрі зайнятості  а також громадян , що мають у власності гужовий транспорт.

      

                                

ПРОПОЗИЦІЇ

по покращенню стану житлово-комунального господарства району

        

        Для покращення стану житлово-комунального господарства району необхідно впровадити ряд наступних заходів які потребують значних капіталовкладень а саме:

1.     Реконструкція очисних споруд системи водовідведення в м. Старий Самбір – орієнтовна вартість – 1,5 млн.грн;

2.     Реконструкція системи водопостачання м. Добромиля- орієнтовна вартість – 1,0 млн.грн;

3.      Реконструкція системи водопостачання м. Хирів

- орієнтовна вартість – 1,0 млн.грн;

4.     Реконструкція системи водопостачання м. Старий Самбір – орієнтовна вартість - 1,0 млн.грн;

5.     Будівництво каналізаційного  колектора по вулицях Л. Галицького та Листопадовій в м. Старий Самбір – 8,2 млн.грн

6.     Будівництво каналізаційних очисних споруд та каналізаційної мережі в м. Добромиль – 4,5 млн.грн;

     7.  Здійснити фінансування з Державного бюджету для виготовлення документації (проектів відведення земельних ділянок та паспортизації) для сміттєзвалищ  – 1,1млн.грн;

     9.  Здійснити фінансування з Державного бюджету на  придбання сучасної сміттєзбиральної техніки в кількості 4 машин – 2,4 млн.грн;

     10. Вирішити питання фінансування з Державного бюджету   придбання   контейнерів для роздільного збору ТПВ  в кількості 250 одиниць- 0,375 млн.грн.

 

 

      Загальний обсяг фінансування заходів становить орієнтовно 21,075млн.грн.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено