Сектор житлово-комунального господарства та будівництва на виконання розпорядження голови Львівської ОДА від 6.03.2018 №19/0/5-18 «Про проведення місячника озеленення,прибирання та благоустрою і Дня довкілля» та розпорядження від 28.03.18 №247/0/5-18 «Про внесення змін до розпорядження голови Львівської ОДА від 6.03.2018 №19/0/5-18» з метою належної підготовки до Великодніх свят просимо забезпечити проведення протягом 30-31 березня 2018 року Дня Довкілля на території всіх населених пунктів району. До виконання заходів залучити учнівську та студентську молодь, громадські організації та жителів міст,сіл,селищ,ОТГ.
Забезпечити виконання наступних заходів:
- приведення до належного санітарного та естетичного стану прибудинкових територій, доріг, тротуарів, зупинок міського транспорту, парків, скверів, дитячих та спортивних майданчиків, кладовищ, меморіальних комплексів, місць почесних поховань;
- ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, очищення від сміття берегів водойм та джерел;
- посадку нових саджанців дерев, кущів, озеленення територій (створення нових газонів, квітників).
- особливу увагу приділити приведенню до належного стану огорож в домогосподарствах.
- очистити зупинки громадського транспорту та електричні опори від рекламних оголошень та об’яв.
Створити робочу групу з депутатів , що входять в склад комісій по благоустрою населених пунктів та провести подвірний візуальний огляд стану огорож. В домогосподарствах , де огорожі знаходяться в незадовільному стані, скласти приписи та вручити власникам домогосподарств з термінами усунути порушення до Великодніх свят.
Організація вивезення ТПВ в Старосамбірському районі
На території району за допомогою комунальних служб та громадян , які мають у власності відповідні транспортні засоби здійснюються заходи щодо прибирання сміття в населених пунктах а також вздовж трас міжнародного значення , доріг між населеними пунктами району та придорожніх смуг.
На виконання протокольного доручення голови Львівської ОДА щодо поводження з ТПВ та доручення голови Старосамбірської районної державної адміністрації було оголошено конкурс про збір та вивіз твердих побутових відходів на території населених пунктів району де не має централізованого збору та вивозу ТПВ. Всі органи місцевого самоврядування Старосамбірського району оголосили конкурс про збір та вивіз твердих побутових відходів на території населених пунктів району де не має централізованого збору та вивозу ТПВ. На даний час на території Старосамбірського району діють чотири місцеві оператори-перевізники збору ТПВ: МВУЖКГ м.Старий Самбір, МВУЖКГ м.Добромиль, КП «Смерічка» та КП «Благоустрій» та залучено КП Самбірської районної ради «Виробничо-транспортна компанія» і всі населені пункти залучені до централізованого збору та вивозу ТПВ. Захоронення ТПВ здійснюється на паспортизованому сміттєзвалищі, що розташоване в урочищі «Копальня» на території Старосолянської селищної ради.
Старосамбірською , Добромильською та Хирівською міськими радами подавались пакети документів на виділення коштів з фонду охорони навколишнього середовища для придбання спецтехніки для збору та вивозу ТПВ. Кошти були виділені та придбано сміттєзбиральні автомобілі. В 2017 році аналогічну заявку подала Нижанковицька ОТГ. Крім цього райдержадміністрацією подавалась заявка на виділення коштів на придбання контейнерів для збору ТПВ, і в 2016 та 2017 роках придбано відповідно 120 та 24 контейнери для збору ТПВ.
Безпосередньо за участі та під контролем райдержадміністрації , органами місцевого самоврядування розроблено та затверджено схеми санітарної очистки населених пунктів.
Райдержадміністрацією за участі органів місцевого самоврядування постійно проводяться семінар-наради , круглі столи одним із питань яких звучить обговорення стану щодо поводження з ТПВ та недопущення забруднення території Старосамбірського району, проводиться робота щодо недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ. Відповідальними працівниками райдержадміністрації проводяться зустрічі з представниками , депутатами місцевих рад , громадських організацій та активних громадян де висвітлюються питання щодо наявного санітарного стану району та розглядаються пропозиції щодо його покращення.
Протягом 2017 років екологічною інспекцією у Львівській області було виявлено 4 факти утворення стихійних сміттєзвалищ , про що надіслано листи у райдержадміністрацію. По виявлених фактах було проведено засідання комісії по поводженню з безхазяйним відходами з виїздом на місця виникнення несанкціонованих сміттєзвалищ та прийнято рішення направити органам місцевого самоврядування на території яких виявлено стихійні сміттєзвалища приписи , з вимогою провести всі необхідні заходи по ліквідації виявлених стихійних сміттєзвалищ , та притягнути винних осіб до відповідальності. Про ліквідацію виявлених порушень , райдержадміністрація , згідно листів органів місцевого самоврядування та фото фіксажів очищеної території, інформувала екологічну інспекцію у Львівській області.
5 грудня 2017 року з органами місцевого самоврядування проведено семінар-нараду, щодо розроблення та затвердження схем санітарної очистки населених пунктів. Наголошено про проведення постійного контролю щодо недопущення винекнення стихійних сміттєзвалищ і в разі порушення правил благоустрою активізувати роботу по притягненні винних осіб до адмінвідповідальності.
21 квітня 2015 року працівниками сектору житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації бала проведена нарада з керівниками підприємств житлово-комунального господарства району щодо підбиття підсумків роботи даних підприємств під час опалювального періоду 2014/15 років та формуванні запланованих заходів по підготовці до наступного опалювального сезону 2015/16 років.
АНАЛІЗ
стану і пропозиції розвитку галузі житлово-комунального господарства Старосамбірського району
У сфері водопостачання та водовідведення водоканалізаційні підприємства Старосамбірського району, а саме КП «Старосамбірське МВКГ», КП « ВКГ м. Хирів » та МВУЖКГ м. Добромиль забезпечують послугами з водопостачання та водовідведення населення, об’єкти комунально-побутового призначення, промисловості, приватні та бюджетні установи, організації. Питна вода відповідає ГОСТу 2874-82 «Вода питна».
Є сім затверджених зон санітарної охорони, в яких дотримується визначений режим господарської діяльності. Загальна протяжність водогонів та водопровідної мережі становить 30,6 км., каналізаційних колекторів та мережі 9,8 км.
В порівнянні з минулими роками забезпеченість централізованим водопостачанням міського населення міст Старий Самбір, Хирів, Добромиль зросла з 71% до 73%, централізованим водовідведенням зросла з 45% до
48 %.
Технічний стан основних засобів в порівнянні з минулими роками погіршився і потребує капітального оновлення. Процент зносу основних засобів зріс з 73% до 81 %.
Для якісного забезпечення споживачів послугами з водопостачання та водовідведення підприємствами впродовж 2008-2014 років впроваджувались наступні заходи:
Введена в дію станція знезараження питної води в м.Старий Самбір/
Проводиться ремонт та заміна водопровідної та каналізаційної мережі в м.Старий Самбір,Хирів ,Добромиль .
Проводиться ремонт та заміна внутрішньо квартальної та внутрішньо будинкової водопровідної та каналізаційної мережі в м.Старий Самбір,Хирів ,Добромиль.
Тарифи на водопостачання та водовідведення формуються та затверджуються згідно чинного законодавства України.
В порівнянні з минулими роками , завдяки проведеними заходами вказаними вище, рівень втрат в інженерних мережах зменшився:
в м.Старий Самбір з 23,2% до 17,7%
м.Хирів – з 29,6% до 28,9%
м.Добромиль – з 14,2% до 13,5%
Заборгованість споживачів за послуги з водопостачання та водовідведення зменшилася і становить в середньому 98%.
У сфері теплопостачання послуги надає КП «Старий Самбіртеплокомуненерго». В порівнянні з 2008 роком кількість будинків з централізованим опаленням зменшилась з 28 до 4 в 2014 році, а опалювальна площа зменшилась з 18686 м.кв. в 2008 році до 252 м.кв. в 2014 році. Споживачі серед населення переведені на індивідуальне опалення.
Зменшилась заборгованість споживачів за надані послуги з теплопостачання. Якщо проплата в 2008 році становила 78% ,то в 2014 році- 86%. На боржників було подано в судові органи в 2014р. 10 позовів. В 2010 та 2011 році здійснено заміну котлів в котельнях по вул.Л.Галицького,35 та вул..Проектній,10а на альтернативні види палива. Для залучення коштів з державного бюджету підприємством укладено угоди на виготовлення схеми теплопостачання та проведення енергоаудиту.
У сфері поводження з твердими побутовими відходами, благоустрою , утримання будинків та прибудинкових територій послуги надають:
-МВУЖКГ м.Старий Самбір, КП «Смерічка» м.Хирів,МВУЖКГ м.Добромиль;
На території району знаходиться 44 сміттєзвалища, які займають площу 20,25 га. . Органами місцевого самоврядування розроблено та прийнято на чергових сесіях рад місцеві Програми поводження з ТПВ.
На даний час проводиться активна співпраця з Стрільбицькою сільською радою щодо виготовлення пакету документів на створення полігону видалення побутових відходів на території Стрільбицької сільської ради в урочищі «Смолинка» площею 2,0 га, та облаштування його згідно вимог чинного законодавства.
Даний захід внесений до заходів « Програми поводження з твердими побутовими відходами на період 2008-2015 років у Старосамбірському районі», яка затверджена на сесії №24 від 26.06.2009 року Старосамбірської районної ради .
На територіях сільських рад органи місцевого самоврядування проводять санітарну очистку територій своїми силами, із залученням до цієї роботи громадян , що знаходяться на обліку в центрі зайнятості а також громадян , що мають у власності гужовий транспорт.
ПРОПОЗИЦІЇ
по покращенню стану житлово-комунального господарства району
Для покращення стану житлово-комунального господарства району необхідно впровадити ряд наступних заходів які потребують значних капіталовкладень а саме:
1. Реконструкція очисних споруд системи водовідведення в м. Старий Самбір – орієнтовна вартість – 1,5 млн.грн;
2. Реконструкція системи водопостачання м. Добромиля- орієнтовна вартість – 1,0 млн.грн;
3. Реконструкція системи водопостачання м. Хирів
- орієнтовна вартість – 1,0 млн.грн;
4. Реконструкція системи водопостачання м. Старий Самбір – орієнтовна вартість - 1,0 млн.грн;
5. Будівництво каналізаційного колектора по вулицях Л. Галицького та Листопадовій в м. Старий Самбір – 8,2 млн.грн
6. Будівництво каналізаційних очисних споруд та каналізаційної мережі в м. Добромиль – 4,5 млн.грн;
7. Здійснити фінансування з Державного бюджету для виготовлення документації (проектів відведення земельних ділянок та паспортизації) для сміттєзвалищ – 1,1млн.грн;
9. Здійснити фінансування з Державного бюджету на придбання сучасної сміттєзбиральної техніки в кількості 4 машин – 2,4 млн.грн;
10. Вирішити питання фінансування з Державного бюджету придбання контейнерів для роздільного збору ТПВ в кількості 250 одиниць- 0,375 млн.грн.
Загальний обсяг фінансування заходів становить орієнтовно 21,075млн.грн.
Працівниками сектору житлово-комунального господарства райдержадміністрації спільно з керівниками підприємств житлово-комунального господарства району проведено візуальний огляд об'єктів благоустрою. В результаті огляду встановлено, що всі об'єктів благоустрою готові до осінньо-зимового періоду 2014/15 року.