Старосамбірська

районна державна адміністрація

У НАЗК підготували рекомендації з організації роботи із повідомленнями викривачів

У Національному агентстві з питань запобігання корупції пройшло перше обговорення проекту Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції пройшло перше обговорення проекту Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.

Проект, розроблений Департаментом організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства за участі іноземних експертів та фахівців для використання в роботі державними органами та органами місцевого самоврядування,  став предметом обговорення круглого столу. Захід відбувся на базі Національного агентства за участі представників спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.    

Проект Методичних рекомендацій щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами  - один з етапів створення ефективного механізму захисту осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачів). Зокрема йдеться про механізм, яким користуватиметься особа, що має намір повідомити інформацію про факти корупції та про регулярні канали розкриття такої інформації. А також, про  інструменти захисту викривачів,  чия інформація  про суспільно небезпечне діяння може стати основою для  подальших викриттів та розслідувань антикорупційними органами.

За результатами обговорення підготовлений проект  рекомендацій прийнято за основу. Після внесення пропозицій, наданих учасниками круглого столу, узгоджений проект Рекомендацій буде винесено на розгляд громадськості, представників центральних органів виконавчої влади та експертів.

Нагадаємо, що розробка зазначеного проекту передбачена Державною програмою щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015-2017 роки. Робота над проектом проходила відповідно до Угоди про партнерство між Agriteam Canada Consulting Ltd. та Національним агентством в рамках реалізації проекту "Експертної підтримки врядування та економічного розвитку" (EDGE) та Спільного плану дій.