Старосамбірська

районна державна адміністрація

Яценюк має намір передати НАБУ в.о. глави Мінекології Курикіна

Яценюк має намір передати НАБУ в.о. глави Мінекології Курикіна
Сергій Курикін

    Виконуючого обов'язки міністра екології Сергія Курикіна і деяких чиновників відомства хочуть звільнити за службову недбалість у використанні 550 млн грн за Кіотським протоколом. Про це на засіданні Кабміну за результатами службового розслідування заявив глава Нацагентства з питань держслужби Костянтин Ващенко. Глава уряду Арсеній Яценюк підтримав ініціативу.

   "Представниками ДФІ, ДФС і поліції встановлено численні порушення, які мали місце під час організації та проведення відповідного тендеру. До таких дій привела в тому числі відсутність контролю і службова недбалість в.о. міністра Курикіна та директора департаменту кліматичної політики Владислава Вежніна", - сказав Ващенко.
     Він зазначив, що комісія запропонувала Кабміну звільнити Курикіна і Вежніна, а також усунути від виконання обов'язків директора ДП Укрекоінвест Олексія Коваля.
    Прем'єр-міністр підтримав звільнення. "За результатами розслідування, по-перше, я виношу на розгляд уряду рішення про звільнення із займаної посади в.о. міністра екології та природних ресурсів. По-друге, звільнення відповідних посадових осіб, які вказані в акті. Третє - звільнення керівника державного підприємства", - заявив він.
     Крім того, за словами Яценюка, матеріали службового розслідування по "Кіотській справі" будуть передані в Національне антикорупційне бюро (НАБУ).
   
"Акт службового розслідування сьогодні я передаю в Національне антикорупційне бюро і прошу персонально його керівника пана
Ситника взяти ці матеріали під особистий контроль і порушити реальне кримінальне провадження і взяти цих корупціонерів. Ще не допустити того, щоб вони зараз швидко покинули територію України... Якщо б ми оперативно не зреагували, то цих 550 млн відповідно до виграного тендеру пішли б на фіктивну фірму, далі це все б перетворили в готівку, були б просто вкрадені з державного бюджету", - додав він.
     
Розслідування стосувалося можливого неналежного виконання посадовими особами Мінекології службових обов'язків під час організації та проведення конкурсних торгів та закупівлі робіт з капремонту, реконструкції систем освітлення з заміною освітлювальних приладів на світлодіодні мережі зовнішнього і вуличного освітлення. Проект реалізується в рамках екологічних інвестицій згідно з Кіотським протоколом. 25 січня колегія АМКУ прийняла рішення про скасування результатів зазначених торгів.
     
13 січня Яценюк 
доручив заступнику міністра екології, міністерству фінансів і Держказначейству зайнятися поверненням Японії невикористаних грошей, які Україна отримала в 2009-2010 роках від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу.

Джерело: Юридичний портал.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено