Старосамбірська

районна державна адміністрація

ВРУ прийняла три антикорупційні закони

 

      У вівторок, 7 жовтня, Верховна Рада України зібралася на позачергове засідання, щоб ухвалити антикорупційний пакет законів. Зокрема, Рада у першому читанні прийняла три урядові антикорупційні законопроекти:  «Про запобігання корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» та «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

 

   Законопроект «Про запобігання корупції» передбачає створення Національної комісії з питань запобігання корупції, до повноважень якої буде входити здійснення антикорупційної експертизи, спеціальної антикорупційної перевірки, проведення моніторингу декларацій чиновників та способу їхнього життя. Крім цього, буде затверджено Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

  Прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» значно ускладнить можливість легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, оскільки всі юридичні особи приватного права будуть зобов’язані вказувати кінцевого вигодоодержувача – фізичну особу при реєстрації, зміні власності юридичної особи, а також при відкритті рахунків в фінансових установах.  

  Крім того, даним законопроектом передбачається запровадження вільного доступу до Державного реєстру речових  прав  на  нерухоме майно для органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізичних та юридичних осіб, що значно підвищить якість адміністративних послуг.

  Законопроект «про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» визначає правовий механізм протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, а також формування загальнодержавної багатоджерельної аналітичної бази даних для надання правоохоронним органам України та іноземних держав можливості виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, пов’язані з відмиванням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями.

   Депутати вирішили доопрацювати ці закони за скороченою процедурою і розглянути їх на засіданні Верховної Ради  14 жовтня.

 

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено