Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розпорядження від 22.02.2013 №63

Про стан виконання доручення голови Львівської

облдержадміністрації від 18.01.2012 №6/0/6-12

щодо виконання Указу Президента України

від 16 грудня 2011 року №1163/2011

 «Про питання щодо забезпечення  реалізації прав дітей в Україні"

 

Відповідно до пункту 6 статті 6, статті 13, статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення Колегії райдержадміністрації від 19 лютого 2013 року №4 «Про стан виконання доручення голови Львівської облдержадміністрації від 18 січня 2012 року №6/0/6-12 щодо виконання Указу Президента України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»:

 

1. Начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації Досяку О.С., начальнику Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Корпак М.С., в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Багряк Н.А. забезпечувати неухильне виконання вимог законодавства щодо соціального захисту дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме:

 1.1.  Забезпечити своєчасне виявлення бездоглядних та безпритульних дітей, надання їм статусу дини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

 1.2. Проводити спільні щорічні перевірки умов проживання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів та піклувальників.

 1.3. Сприяти діяльності громадських організацій у здійсненні ними належного громадського контролю за додержанням прав дітей у закладах освіти та інших закладах, де перебувають діти.

 2. Начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації Досяку О.С., начальнику Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Корпак М.С вжити додаткові заходи щодо удосконалення роботи з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків – вихователів та відповідних соціальних працівників.

 3. Начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації Досяку О.С., начальнику управління соціального захисту райдержадміністрації Павлечко Г.Д.  забезпечити своєчасну і в повному  обсязі виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам - вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

 4. В.о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Багряк Н.А., начальнику управління соціального захисту райдержадміністрації Павлечко Г.Д. забезпечити права багатодітних сімей, належний їх соціальний захист та реалізацію, передбачених законодавством, пільг для таких сімей.

 5. Начальнику Старосамбірського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Корпак М.С. вжити додаткові заходи, щодо підвищення ефективності соціальної роботи з сім’ями, особами   які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема поліпшення соціального супроводу сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 6. В.о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Багряк Н.А. активізувати роботу з упровадження інклюзивного навчання дітей з особливими  освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх закладах району.

  7. Начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації  Досяку О.С., в.о.начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Багряк Н.А. посилити контроль за станом додержання законодавства при оформленні особових справ дітей пільгових категорій, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей інвалідів, стану правової роботи серед неповнолітніх, умов навчання, виховання та відпочинку учнів в інтернатних закладах району та Лаврівському дитячому будинку управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

 8. Сільським, селищним, міським головам:

 8.1.  До 1 березня 2013 року вирішити питання щодо постановки на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16 річного віку і у яких відсутнє житло.

 8.2. До 1 березня 2013 року надати службі у справах дітей райдержадміністрації інформацію щодо наявності земельних ділянок, які можуть бути використані під будівництво дитячих будинків сімейного типу.

 9. Начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації  Досяку О.С.:

 9.1. Здійснювати дієвий  контроль за умовами проживання усиновлених дітей.

 9.2. Забезпечити виконання вимог законодавства, насамперед на право дитини на сімейні форми виховання, шляхом розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я та дитячі будинки сімейного типу).

 10. Начальнику Старосамбірського РВ ГУМВС України у Львівській області   Марадю М.І. систематично виявляти бездоглядних та безпритульних дітей та інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації з метою надання таким дітям статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 11. Головному лікарю комунального закладу Старосамбірської районної ради «Старосамбірська центральна районна лікарня» Войтіву Ю.Я. забезпечити надання якісних медичних послуг для дітей та лікарських засобів дітям пільгових категорій.

 12. Директору районного радіомовлення «Голос Прикарпаття» Макару І.І. забезпечити створення радіопрограм, широке висвітлення в засобах масової інформації питань соціального супроводу та правового захисту дітей, популяризації здорового способу життя, запобігання жорстокості і насильства в сім'ї, дитячому середовищі, сексуальної експлуатації дітей, пропагування позитивного досвіду щодо сімейних форм виховання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення інформаційної кампанії  про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, влаштовані у сім'ї.

  13. Директору районного радіомовлення «Голос Прикарпаття» Макару І.І., начальнику  Старосамбірського  РВ ГУМВС України у Львівській області   Марадю М.І., начальнику Старосамбірського районного управління юстиції  Ягніщаку В.О. вжити заходи щодо запровадження практики висвітлення у засобах масової інформації статей із роз’ясненням прав дітей та їх законних представників під час здійснення дізнання, досудового слідства, правосуддя,  а також перебування в установах виконання покарань. 

 14. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації  Кутельмаха З.Ю.       

  

Т.в.о.голови                                                                                            В.О.Стрижак

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено