Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розпорядження РДА від 19.10.2012 №377/01-01

СТАРОСАМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РоЗПОРЯДЖЕННЯ

19 жовтня 2012 року      Старий Самбір                                    №377/01-01

 

Про захист прав дітей-сиріт та дітей,

позбавлених батьківського піклування

Відповідно до пункту 6 статті 6, статті 13, статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення Колегії райдержадміністрації від 16 жовтня 2012 року №31 «Про захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»:

1. Службі у справах дітей Старосамбірської районної державної адміністрації (О.Досяк):

1.1. Забезпечувати неухильне виконання вимог законодавства щодо соціального  захисту дітей, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема своєчасного виявлення таких дітей, надання їм статусу дитини-сироти або  дитини, позбавленої батьківського піклування, вирішення питання щодо забезпечення захисту особистих, майнових і житлових прав таких дітей.

1.2. Вжити невідкладні заходи щодо проведення дієвого, систематичного контролю за умовами проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів, піклувальників та усиновлених дітей в сім’ях усиновителів.

1.3.Удосконалювати форми роботи з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

1.4.   Двічі на рік проводити перевірки щодо утримання та виховання дітей в Хирівській школі-інтернат, Добромильській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат, Буківському дитячому будинку-інтернаті, Стрілківській школі-інтернат, Лаврівському дитячому будинку, Добромильському та Нижанковицькому професійних ліцеях.

1.5. Сприяти діяльності громадських організацій у здійсненні ними належного громадського контролю за додержанням прав дітей у навчальних закладах, спеціальних установах для дітей і закладах соціального захисту, в яких перебувають діти.

2.  Старосамбірському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (М.Корпак):

2.1. Забезпечувати належний рівень ефективності соціального супроводу та надання комплексу послуг сім’ям опікунів, піклувальників,  які проживають на території Старосамбірського району

2.2. Подавати службі у справах дітей Старосамбірської районної державної адміністрації щорічно до 15 січня звіт про виконання соціального супроводу, надання комплексу послуг сім’ям опікунів, піклувальників.

3. Управлінню праці та соціального захисту населення Старосамбірської районної державної адміністрації (Г.Павлечко) призначати та виплачувати державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

4. Головному лікарю комунального закладу Старосамбірської районної ради  «Старосамбірська центральна районна лікарня»  Ю.Войтіву:

4.1. Забезпечити двічі на рік проходження якісного медичного огляду дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, здійснення диспансерного нагляду за ними.

4.2. Надавати службі у справах дітей Старосамбірської районної державної адміністрації щорічно до 15 січня звіт про стан здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

5. Відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Старосамбірської районної державної адміністрації (І. Бегей):

5.1. Щороку забезпечувати пільговим оздоровленням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

5.2. Додержання прав багатодітних сімей, зокрема забезпечення належного їх соціального захисту та реалізації передбачених законодавством пільг для таких сімей.

6. Начальнику Старосамбірського РВ ГУМВС України у Львівській області І.Марадю подавати службі у справах дітей Старосамбірської районної державної адміністрації:

6.1. Щорічно до 15 січня звіт про відсутність проявів асоціативної поведінки з боку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та опікунів, піклувальників.

6.2. Запровадження спільно із районною юстицією заходів щодо роз’яснення завдань кримінальної юстиції стосовно неповнолітніх, інформування про права дітей та їх законних представників під час здійснення дізнання, досудового слідства, правосуддя, а також перебування в установах виконання покарань.

7. Відділу освіти Старосамбірської районної державної адміністрації  (С.Маковський):

7.1. Посилити контроль за умовами навчання, харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в навчальних закладах району.

7.2. Активізувати роботу із впровадження інклюзивного навчання дітей з особливими потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

8. Засобам масової інформації району (І.Макар):

8.1. Забезпечити збір інформації та друкування статей, створення радіопередач спрямованих на популяризацію здорового способу життя, запобігання жорстокості та насильства в сім’ї, дитячому середовищі, сексуальній експлуатації дітей, а також формування навичок безпечного користування комп’ютерними технологіями та модемним інтернетом.

8.2. Проводити спільно із структурними підрозділами райдержадміністрації широке висвітлення в засобах масової інформації питань соціального та правового захисту дітей, пропагування позитивного досвіду щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення інформаційної кампанії про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновлені, влаштовані в сім'ї  громадян України.

9. Сільським, селищним, міським головам:

9.1. Розробити та затвердити механізм взаємодії із структурними підрозділами райдержадміністрації, що забезпечують реалізацію прав дітей, здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей та соціального супроводу дітей, які виховуються у прийомних сім’ях, дитячому будинку сімейного типу, опікунах.

9.2.  Надати пропозиції щодо розроблення програм на 2013 – 2015 роки із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

10. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації З.Кутельмаха.

 

 

 

Голова  райдержадміністрації                                            В.Д.Цегенько

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено