Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розпорядження РДА від 27.02.2012 №68/01-01

СТАРОСАМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РоЗПОРЯДЖЕННЯ

27 лютого 2012  року          м. Старий Самбір                         №68/01-01   

Про забезпечення протиепідемічних заходів щодо малярії та інших тропічних хвороб

 

 

Відповідно ст.41 Закону України «Про  місцеві державні адміністрації», п.5 ст.11  Закону України  «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», доручення заступника голови Львівської обласної державної адміністрації від 19 грудня 2011 року №34, постанови голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головного державного санітарного лікаря України  від 7 листопада 2011 року №19 «Про заходи щодо профілактики малярії в Україні»:

Рекомендувати міським, селищним і сільським головам:

1.1. Щорічно у ІІ кварталі розглядати на засіданнях виконкомів питання про стан відкритих водойм на підконтрольній території з метою доведення їх санітарно-гідротехнічного стану до вимог чинного законодавства.

1.2. Зобов’язати власників водойм здійснювати необхідні санітарно-гідротехнічні заходи на водоймах для запобігання виплоду малярійних комарів та інших небезпечних комах.

1.3. Передбачити виділення коштів  на придбання ларвіцидів (біопрепарат «Бактицид») для боротьби з личинками кровососних комах у водоймах та у підтоплених підвальних приміщеннях житлових будинків.

 1.4. Проводити роз’яснювальну роботу з керівниками підприємств, установ, організацій, а також підприємцями, які мають у користуванні водні об’єкти щодо  обов’язкового отримання в установах державної санітарної служби та ветеринарної медицини району ветеринарно-санітарного паспорта водоймища.

1.5. Інформувати санітарну-епідеміологічну станцію про громадян, які виїжджають у турпоїздки, відрядження тощо до країн, ендемічних з малярії для забезпечення проведення їм інструктажу і хіміопрофілактики протималярійними препаратами перед виїздом із врученням відповідної пам’ятки. Надавати дані для проведення інвентаризації водних об’єктів.

 1.6. Попереджати громадян, які виїжджають у турпоїздки, відрядження до країн ендемічних з малярії, про обов’язкове звернення в лікувально-профілактичні заклади за місцем проживання (для обов’язкової диспансеризації з хіміопрофілактикою та лабораторним обстеженням на малярію після повернення з  цих країн).

1.7. Зобов’язати керівників підприємств, установ, організацій, підприємців,  погоджувати  будівництво нових водних об’єктів з місцевими дозвільними органами. Неприпустимо заповнення водойм, у т.ч. рибогосподарського призначення, без здійснення передбачених проектами заходів щодо підготовки їх ложа.

2. Головному лікарю комунального закладу Старосамбірської районної ради «Старосамбірська центральна районна лікарня Ю.Войтіву:

2.1. Забезпечити сучасними протималярійними  препаратами інфекційні відділення  лікпрофзакладів та станцій швидкої медичної допомоги району.

 2.2. Організувати проведення якісної диспансеризації усіх прибулих із ендемічних з малярії країн, в т.ч. лабораторне обстеження та хіміопрофілактику малярії з врахуванням хлорохіностійкості збудника.

2.3. Забезпечити ранню, в день звернення за меддопомогою, діагностику малярії, відповідне лікування, в т.ч. у вихідні та святкові дні.

 2.4. Провести тренінг для медичного персоналу щодо тактики ведення та відбору крові від хворих з підозрою на малярію для мікроскопічного дослідження.

2.5. Вжити заходи щодо поліпшення лабораторної діагностики малярії, ін. тропічних хвороб, за виробничою необхідністю провести підготовку з цих питань лікарів-лаборантів КДЛ лікпрофзакладів на базі паразитологічної  лабораторії облсанепідстанції.

3. Районній державній санітарно-епідеміологічній станції (Б.Венцик):

3.1. Забезпечити держсанепіднагляд за виконанням санітарно-гідротехнічних заходів на гідрооб’єктах району з метою їх перепаспортизації та попередження масового виплоду переносників малярії та проведення дезінсекційних, ларвіцидних обробок анафелогенних водойм, а також у вогнищах малярії.

 3.2. Забезпечити проведення моніторингу за переносниками малярії, проводити маляріогенне та екстенсивне ентомологічні обстеження  території з метою визначення  ступеню можливості відновлення місцевої малярії.

 3.3. Видавати паспорти водойм користувачам водних об’єктів після обстеження, проведення необхідних лабораторно-інструментальних досліджень, у т.ч. ентомологічних, санітарно-гігієнічних, бактеріологічних, паразитологічних.

4. Сільським, селищним, міським головам, комунальному закладу Старосамбірської районної ради «Старосамбірська центральна районна лікарня» (Ю.Войтів), районній санітарно-епідеміологічній станцій (Б.Венцик) про вжиті заходи щодо профілактики захворювання на малярію, інші інфекційні хвороби інформувати райдержадміністрацію щорічно до 10 жовтня.

5. Визнати таким, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 17 вересня 2004 року №299 «Про забезпечення протиепідемічних заходів щодо малярії, інших паразитарних хвороб».

6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації В.Стрижака. 

     

 

 

Голова райдержадміністрації                                                                           В.Д.Цегенько                                                                                                                                             

 

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено