Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розпорядженя №614 від 2.12.2010

СТАРОСАМБІРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РоЗПОРЯДЖЕННЯ

2 грудня  2010  року          м. Старий Самбір                              №614

 

Про стан функціонування української мови

як державної на території Старосамбірського району

 

Відповідно до п.7 ст.22    Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання рішення Колегії райдержадміністрації від 19 листопада 2010 року №35   «Про стан функціонування української мови як державної на території Старосамбірського району»:

1. Стан функціонування української мови як державної на території Старосамбірського району визнати задовільним.

2. Відділу освіти райдержадміністрації (М.Нискогуз), відділу культури райдержадміністрації (Т.Деркач) підготувати до 20 грудня 2010 року Програму функціонування і розвитку української мови та забезпечити виконання вже прийнятих Програм щодо забезпечення бібліотек довідковою літературою, дитячою літературою для читачів початкової ланки навчання, придбання національно-патріотичної літератури для учнів ЗСШ І ступеня.

3. Відділу культури райдержадміністрації (Т.Деркач), керівникам установ, підприємств, закладів району, сільським, селищним, міським головам вжити додаткові заходи для пріоритетного використання державної мови, включно з музичним оформленням заходів у закладах громадського харчування, торгівлі, транспорту, в місцях масового відпочинку громадян.

4. Директору централізованої бібліотечної системи Старосамбірського району (В.Сольчаник) забезпечити подання пропозицій для закладення коштів у бюджеті відділу культури райдержадміністрації для комп’ютеризації бібліотечної системи та забезпечити під’єднання у 2011 році до мережі Інтернет комп’ютерів центральної районної бібліотеки.

5. Державному реєстратору апарату райдержадміністрації (А.Янів), сільським, селищним, міським головам рекомендувати підприємцям в існуючих та при реєстрації нових торгових закладів, зважаючи на підготовку до «Євро-2012», облаштовувати пункти розповсюдження періодики, книг, інформаційних матеріалів українознавчого та державницького характеру, обов’язково в центральних населених пунктах сільських, селищних, міських рад. При реєстрації підприємств (затвердженні назви об’єкта) дотримуватися законодавства у сфері функціонування державної мови.

6. Керівнику цеху №5 ВАТ «Укртелеком» м.Старий Самбір (Т.Мастикаш), начальнику відділу економіки райдержадміністрації (М.Масляк), в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації (М.Стецик) до 31 грудня 2010 року подати (в межах компетенції) свої пропозиції для вирішення проблеми забезпечення стовідсоткового функціонування радіо FM у населених пунктах району як основного засобу доведення до населення інформації з питань життєдіяльності, реалізації невід’ємного права громадян на інформацію, в тому числі щодо функціонування української мови як державної на території району.

7. Керівникам відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, служб району, сільським, селищним, міським радам систематично (щоквартально) здійснювати контроль з метою неухильного дотримання державницького змісту та мотивованої пропорційності іншомовної друкованої продукції в усіх місцях її розповсюдження, заборонити торгівлю матеріалами комуністичного, фашистського, сектантського, антихристиянського, великодержавного, прорадянського чи імперського змісту як антидержавної літератури та забезпечити неухильне виконання рішень Колегії райдержадміністрації і доручення голови райдержадміністрації щодо функціонування української мови як державної на території Старосамбірського району.

8. Рекомендувати сільським, селищним, міським головам:

8.1. Зважаючи на численні звернення райдержадміністрації щодо розгляду питання перейменування вулиць, площ, скверів і т.д. негайно перейменувати вулиці у вказаних населених пунктах (Нижанковичі, Хирів, Добромиль, Болозів), присвоївши їм назви видатних осіб, чи подій національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність.

8.2. Розглянути на сесіях місцевих рад питання «Про стан функціонування української мови як державної на підвідомчих територіях».

9. Заступнику голови райдержадміністрації (В.Стрижак) враховувати акустичну ситуацію, її змістове наповнення та мовний фактор у маршрутних транспортних засобах, що здійснюють пасажирські перевезення на території Старосамбірського району, у процесі тендерного відбору перевізників.

10. Рекомендувати Старосамбірській районній раді забезпечити підтримку фінансування і покращення діяльності районних засобів масової інформації та недопущення тиску на них.

11. Завідувачу сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації (І.Кілик) розмістити розпорядження у засобах масової інформації для загального ознайомлення.

12. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації З. Кутельмаха.

 

 

Голова райдержадміністрації                                                          В.Д. Цегенько

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                        

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено