Старосамбірська

районна державна адміністрація

Вимоги щодо експорту рослин та продуктів рослинного походження

 Завдяки спільним діям бізнесу, який здійснює господарську діяльність при вирощуванні, зберіганні та обігу аграрної продікції, Україна є великою  аграрно државою.

Україна займає лідируючі місця у світовому співтоваристві як країна експортер  продукції рослинного походження. Уряд України активно займається диверсифікацією експорту української продукції рослинного походження.

Разом з цим, з метою запобігання занесенню та поширенню відсутніх на певній території регульованих шкідливих організмів кожна країна світу – відповідно до міжнародних угод має суверенне право регулювати ввезення рослиних продуктів й інших регульованих організмів.

Одним із заходів вищезазначеного регулювання передбачених Міжнародною конвекцією  про захист рослин і Угодою про застосування санітарних та фітосанітарних заходів СОТ є вимога деяких країн-імпортерів щодо ввезення рослин та продуктів рослинного походження із офіційно встановлених зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів.

Зокрема вимоги щодо експорту еяких рослин та продуктів рослинного походження із зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованихшкідливих організмів встановлюють країни ЄС, Євразійського Економічного Союзу, Індонезії, Кенії, КНР, Туреччина.

В інших випадках експорту рослин та продуктів рослинного походження до таких країн неможливий.

Процедура встановлення зон ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів визначена Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів № 4 «Вимоги щодо встановлення вільних зон». Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів № 10 «Вимоги до встановлення вільних місць та ділянок виробництва» та національним законодавством, а саме статтею 31 Закону України «Про каранти рослин».

Порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульваних шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умовиофіційного встановлення  місць виробництва або виробничої ділянки затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 р. № 487.

З метою попередження невиправних бар’єрів у міжнародній торгівлі українськими рослинами та продуктами рослинного походження, надання можливостей вітчизняному сільгоспвиробнику вдало реалізувати свою продукцію здійснити її експорт з офіційному встановленні та/або підтриманні статусу  місця виробництва або виробнтчої ділянки, вільних від шкідливих організмів в період вегетації сільскогосподарських рослин там, де це необхідно.

 

У випадку встановлення вільних зон, просимо повідомляти:

ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 49, тел. (032) 252-02-08, м. Старий Самбір, вул. Дрогобицька, 3,

тел.: 238-23-0-85,  067-314-60-04.

 

Головний спеціаліст-державний

фітосанітарний інспектор

у Львівській області                                                                                                       Василь Павельчак