Старосамбірська

районна державна адміністрація

У Львівській ОДА презентували нову редакцію законопроекту про публічні закупівлі

Сьогодні, 15 квітня, департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації за участі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні» організували регіональний тренінг стосовно нового законодавства про публічні закупівлі. Учасникам тренінгу розповіли про вдосконалення законодавства у сфері закупівель та узгодження його з європейськими нормами.

Нову редакцію проекту Закону України «Про публічні закупівлі» розробили фахівці Мінекономрозвитку України спільно з експертами Проекту ЄС.

«Зміни покликані гармонізувати українське законодавство з європейським. Обговорюємо їх в регіонах і сподіваємось отримати зворотний зв’язок від бізнесу і влади», – зазначила заступник директора департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономрозвитку Тетяна Мішта. 

За словами розробників, зміни торкнуться майже кожної статті чинного документу. Серед основних новацій – запровадження торгів з обмеженою участю, ліквідація тендерних комітетів, відхилення пропозицій у разі аномально низької ціни.

«Ми пропонуємо запровадити так звану антидемпінгову норму. Йдеться про невиправдано низьку ціну за результатами тендеру – таку пропозицію можна буде відхилити, – наголосив керівник Проекту ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні» Олександр Шатковський. – Також пропонуємо оцінювати вартість товарів і послуг за весь час експлуатації, а не безпосередньо в момент закупівлі». 

Крім того, серед нововведень – перевірка фінансової спроможності учасників, удосконалення системи оскаржень закупівель, підвищення відповідальності за порушення законодавства, тощо.