Старосамбірська

районна державна адміністрація

Питання забезпечення проведення протиепізоотичних заходів ветеринарними установами Львівщини розглянули під час наради

Сьогодні, 15 березня, у Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини під головуванням голови Львівської ОДА Олега Синютки, відбулась нарада «Забезпечення проведення протиепізоотичних заходів ветеринарними установами Львівської області та розвиток лабораторно – діагностичної служби». В межах наради спеціалісти ветеринарних установ Львівської області розглянули актуальні питання галузі.

«Сьогоднішні розмова є дуже важлива. Адже 2 роки назад ми відкоригували структуру ветеринарної медицини і сьогодні важливо зрозуміти, як це вплинуло на роботу та можливості із безпеки, які покладені на вашу службу. Друге важливе питання – це питання із безпекою, які виникають на території Львівщини у напрямку тваринництва. Третє важливе питання – це інвентаризація домашніх тварин, великої рогатої худоби, яка знаходяться на території області. І останнє – це лабораторно-діагностична служба і ті можливості по безпеці і необхідні заходи із безпеки, які повинні бути підкріплені відповідним технічним забезпеченням»,-  зазначив Олег Синютка.

Про отримання дотації на молодняк великої рогатої худоби (ВРХ), ідентифікацію тварин у господарствах розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

«З Державного бюджету минулого року населення Львівської області отримало 26 млн грн на дотацію за утримання молодняка ВРХ в господарствах населення. Цією дотацію скористались понад 15 тисяч фізичних осіб. Але якщо дивитися на ідентифікацію поголів’я по області, то було проідентифіковано по області лише 65 % молодняка ВРХ. Це означає, що на цей молодняк, який не був проідентифікований, люди втратили ще 15 млн грн, які могли отримати з державного бюджету. Цього року уже прийнято в новій редакції Постанову Кабміну про підтримку галузі тваринництва. На галузь тваринництва у поточному році виділено 3,5 млрд грн в тому числі і на дотацію фізичних осіб для утримання молодняка», - розповіла Людмила Гончаренко.

Відтак, вона закликала спеціалістів ветеринарних установ сприяти поширенню інформації про таку можливість фінансової підтримки власників тварин.

Про протиепізоотичні заходи щодо профілактики та ліквідації основних гострих інфекційних захворювань тварин та основні вимоги чинного законодавства України щодо ідентифікації с/г тварин розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Володимир Подоляк.

«На сьогоднішній день Львівська область є стабільно і надійно контрольована щодо епізоотичної ситуації. Ми є благополучні щодо гостроінфекційних захворювань сільськогосподарських тварин. У грудні 2018 року проведено масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту. Питання недопущення поширення збудника АЧС на території області знаходиться під постійною увагою спеціалістів Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.  З метою недопущення занесення на територію області збудника АЧС вживається ряд превентивних заходів: контроль за недопущенням переміщення підконтрольних вантажів з неблагополучних територій, дезінфекція та дератизація, моніторинг в дикій фауні,  роз’яснювальна робота серед населення, проведення для начальників та ветлікарів-епізоотологів державних лікарень у районах та містах, керівників свиногосподарств семінарів-тренінгів із демонстрацією у процесі навчання тематичних кінофільмів. Здійснюється дієвий контроль за дотриманням вимог діючого ветеринарно-санітарного законодавства при реалізації продукції та сировини підконтрольній Держпродспоживслужбі на агропродовольчих ринках, технічним відходом (загибеллю свиней) та шляхами утилізації загиблих тварин у свиногосподарствах та особистих господарствах населення. В області створено резерв дезінфекційних засобів (хлорне вапно, біоклін)»,-  розповів Володимир Подоляк.

Відтак, голова Львівської ОДА доручив посилити роботу із недопущення АЧС в області.

Про основні напрямки розвитку лабораторно – діагностичної служби Львівської області розповів директор  Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини Роман Сімонов. Як він зазначив торік акредитували 10 відокремлених підрозділів ЛРДЛ Держпродспоживслужби (Лабораторії ВСЕ на ринку): ЛВСЕ №1 на ринку «Краківський», ЛВСЕ №2 на ринку «Привокзальний», ЛВСЕ №5 на ринку «Стрийський», ЛВСЕ №6 на ринку «Сихів». ЛВСЕ №8 на ринку «Новий», ЛВСЕ №10 на ринку «Біля Універмагу», ЛВСЕ №11 на ринку «Левандівський», ЛВСЕ №22 на ринку «Нижній Шувар», ЛВСЕ №23 на ринку «Народний», ЛВСЕ на ринку «Бродівський Замок».

«Протягом 2018 року у м’ясному терміналі ЛВСЕ №22 на ринку «Нижній Шувар» впроваджена система НАССР. Планується у 2019 році впровадити систему НАССР у рибному терміналі ринку. Також у 2019 році планується акредитувати 10 лабораторій ВСЕ на ринках м.Львова та 11 лабораторій ВСЕ на ринках Львівської області», - зазначив Роман Сімонов.

Також учасники заходу обговорили проблемні питання галузі.