Старосамбірська

районна державна адміністрація

Аграрії Львівщини ретельно готуються до весняно-польових робіт

Урядом України внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (постанова Кабінету Міністрів України від 07.02. 2018 № 106 зі змінами) за бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Очікується, що реалізація рішення збільшить частку фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства, відродження вітчизняної селекції насінництва, підвищення рівня якості сільськогосподарської продукції, зростання кількості зареєстрованих фермерських господарств.

Аграрії, які закупляють насіння можуть скористатись фінансовою підтримкою з державного бюджету, яка надається на часткову компенсацію вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських культур вітчизняного виробництва в розмірі 80 відсотків вартості насіння (без ПДВ), але не більше 80 тис. гривень на одне фермерське господарство.

Фермерським господарствам варто врахувати, що в переліку документів для отримання відшкодування передбачено копії документів, які видаються постачальником насіння:

копію сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

копію сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

копію платіжного доручення про оплату за насіння;

копію накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння.

У випадку закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб,  невключених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають оригінали документів на якість насіння, виданих постачальником:

атестат на насіння - на базове насіння;

свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;

свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.

Щодо переліку виробників насіння і садивного матеріалу та «Реєстру сертифікатів на насіння або садивний матеріал» можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України за посиланням