Старосамбірська

районна державна адміністрація

Учасниця проекту “Рука допомоги” Марія Костів відкрила у Жовкві ветеринарний кабінет

Сьогодні, 14, лютого, у Жовкві представили ветеринарний кабінет, який відкрила учасниця пілотного проекту Рука допомоги” Марія Костів.

Марія Костів за фахом - ветлікар, понад 8 років жінка працювала в аптеці, але з дитинства мріяла започаткувати власну справу. Звільнившись з роботи за станом здоров’я, півроку жінка жила на матеріальну допомогу для малозабезпечених, коли дізналась про проект “Рука допомоги”, вирішила спробувати і вже сьогодні є власницею ветеринарного кабінету.

“Звільнившись з роботи,  я  перебувала на обліку у центрі  зайнятості, там мені повідомили про цей проект, спершу трохи сумнівалась, але завжди мала мрію працювати ветлікарем, мати власний бізнес. Так я вирішила спробувати і стала учасником проекту”, – зазначила Марія Костів.

Як розповідає жінка, найважчим етапом було створення бізнес-плану, але завдяки курсам підприємницької діяльності та консультаціям фахівців вдалось його реалізувати.

“Я пройшла курси у Львові, де навчали підприємницької діяльності, коли працювала над створенням бізнес-плану, то працівники соціального захисту консультували, підтримували, і власне завдяки цьому вдалось успішно захистити сформований бізнес-план  перед обласною комісією”,  -  розповіла Марія Костів.

Проект “Рука допомоги” передбачає виділення коштів на придбання обладнання для відкриття власної справи. Так, Марія Костів отримала 63 894 гривень на закупівлю медичної техніки для надання кваліфікованих ветеринарних послуг  і 1 лютого відкрила ветеринарний кабінет.

“За ці кошти я придбала вагу для тварин, маніпуляційний стіл,  хірургічну лампу,  офтальмоскоп з рукояткою,  пристрій для закладання шкірних скоб, тобто усе необхідне, щоб відкрити ветеринарний кабінет”, - розповіла Марія Костів.

Сьогодні кабінет Марії Костів успішно функціонує, тут надають спектр ветеринарних послуг, зокрема консультації, огляд дрібних домашніх тварин, вакцинація, операційні процедури.

“Дуже радий, що у Жовкві є такий кабінет, адже раніше  доводилось їхати до  ветеринарів, які приймали вдома, а це незручно, і от власне сьогодні, хочу, щоб ветеринар оглянула мого собаку Лорда, який почав втрачати вагу і хочу впевнитись, що з ним усе гаразд”, - розповів один із відвідувачів Павло Горбань.

Як зазначила директор  департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк, проект “Рука допомоги” діятиме упродовж 2018 року. Цьогоріч у проекті можуть взяти не лише малозабезпечені чи внутрішньо переміщені особи, але й ті, хто вже займається власною справою і має намір її розвинути.

“Цей проект діятиме і цьогоріч, відтак розширили коло тих, хто може брати участь у проекті: якщо минулоріч учасниками були малозабезпечені, або внутрішньо переміщені особи, то зараз можуть брати учать також ті, хто вже має розпочату справу і власне кошти спрямують на створення нових робочих місць. Зокрема, сума допомоги збільшилась і становить понад 70 тисяч гривень”, – розповіла Наталя Кузяк.

Зазначимо, у 2017 році у межах проекту “Рука допомоги”, який втілюється Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку в області працевлаштували 209 осіб, до громадських робіт залучили – 22 особи, власну справу відкрили 25 учасників.