Старосамбірська

районна державна адміністрація

Новини ЛОДА

Географія захворюваності мешканців Львівщини на COVID-19

За попередню добу на Львівщині методом ПЛР-тестування у 300 мешканців області підтвердили СОVID-19.

У розрізі населених пунктів:

Львівський район -219: Суховоля 1, Дубляни 1, Жовква 2, Куликів 1, Мацошин 1, Батятичі 1, Гайок 1, Добротвір 2, Винники 1, Львів 161, Бібрка 2, Любешка 2, Давидів 1, Дмитре 1, Зубра 2, Лапаївка 2, Липники 3, Лисиничі 1, Наварія 2, Оброшине 1, Підсадки 1, Полянка 1, Пустомити 17, Сокільники 3, Солонка 7, Чишки 1.

Детальніше:Географія захворюваності...

У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки дитсадки, спецзаклади освіти та початкова школа працюватимуть у звичному режимі

З метою попередження та зменшення ризиків зараження коронавірусом Уряд ухвалив нові зміни, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. 

«Із 24 лютого на всій території України встановлюється "жовтий" рівень, відповідно до якого забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі здобувачів освіти з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів)», – наголосив  Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет..

Детальніше:У разі встановлення...

Львівська ОДА закликає керівників медустанов області активізувати процес безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю

На цьому сьогодні, 17 лютого, наголосив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко у межах онлайн-селектору з головами об’єднаних територіальних громад  і керівниками районів області.

Нагадаємо, що Національна служба здоров’я України не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю. Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності.

Детальніше:Львівська ОДА закликає...

Україна з наступного тижня повертається до адаптивного карантину

Україна повернеться до моделі адаптивного карантину, коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень карантинних обмежень залежно від епідемічної ситуації. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Уряду 17 лютого.

З 24 лютого 2021 року на всій території України почне діяти адаптивний карантин. Рішення Уряд ухвалив з одноденним доопрацюванням.

Детальніше:Україна з наступного тижня...

Внесено зміни до даних про звичайні та спеціальні виборчі дільниці на території Львівщини

Центральна виборча комісія постановою від 12 лютого 2021 року № 56 внесла зміни до своєї постанови від 25 червня 2020 року № 117 “Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі” (зі змінами).

Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів. За її словами, документ прийнято у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України.

В додатку до зазначеної постанови розміщено актуальні дані про звичайні та спеціальні виборчі дільниці, утворені на постійній основі в межах Львівської області.

Зокрема, це відомості про номери виборчих дільниць, їхні межі, адреси дільничних виборчих комісій та адреси приміщень для голосування.

Завантажити додаток до постанови ЦВК від 12 лютого 2021 року №56 можна за посиланням. 

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» .

На Львівщині триває проєкт «Небесна Сотня. Жива пам’ять»

У межах проєкту «Небесна Сотня. Жива пам’ять», ініціатором та організатором якого є департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Музей визвольної боротьби України презентував у Львівському фаховому коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини».

Ця виставка не має аналогів в Україні, адже до її створення доклалися не родини Героїв, загиблих під час Революції Гідності. Батьки, дружини, діти Героїв Небесної Сотні приносили в музей світлини, ділилися спогадами, розповідали  історії з життя.

Автор та куратор виставки, старший науковий співробітник Львівського історичного музею Світлана Кочергіна провела екскурсію. Студенти і викладачі Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша почули проникливі та живі історії про Героїв Небесної Сотні, які народилися, проживали чи навчалися на Львівщині.

«Ось вони ще діти, зовсім маленькі, на руках у мами, в першому класі, на випускному… Ось їх родинні свята, весілля, Святвечір і Великдень… Тут - такі радісні, усміхнені, замріяні… А тут – на Майдані – зосереджені, серйозні, націлені на те, що мають вистояти… А тут – на Інститутській…» – розповідає музейниця студентам, які з цікавістю вдивляються в обличчя Героїв на чорно-білих і кольорових світлинах.

«Їх життя і їх смерть – це справді героїчний чин. Вони – вже зрілі чоловіки і ще зовсім юні хлопці – не вагалися... Вони говорили своїм матерям і дружинам: «Хто, як не ми?» та їхали на Майдан. І йшли вперед, під кулями снайперів, озброєні дерев’яними щитами… За краще життя для своїх дітей, за нас, за Україну. Найкраща шана для них сьогодні – це наша пам’ять. Жива. Вона в тому, що учні та студенти, молоді люди, знають їх імена, впізнають їх на фотографіях…», -  зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Гаврилюк.

За її словами, презентація виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини»  Музею визвольної боротьби України в мистецьких коледжах Львова – гарний приклад співпраці музейних та освітніх установ. Такі проекти, координовані нашим департаментом, будуть організовуватися й надалі.

Довідково.

Виставка складається із 24-ох стендів-життєписів, виготовлених в  Музеї визвольної боротьби України, що є відділом Львівського історичного музею, у співпраці з родинами загиблих учасників Революції Гідності. Куратором й автором виставки є старший науковий співробітник музею Світлана Кочергіна.

Окрім Музею визвольної боротьби, виставка експонувалася в Городку, Комарно, Миколаєві, Трускавці на День Незалежності), Шепетівці, Дрогобичі, Нагуєвичах (музей Франка і школа-інтернат), в Українському католицькому університеті та в усіх загальноосвітніх школах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини.

Також упродовж поточного року на честь день народження того чи іншого Героя Небесної Сотні Львівщини департамент з питань культури, національностей та релігій встановлював присвячений йому стенд виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини» у вестибюлі облдержадміністрації.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено