Старосамбірська

районна державна адміністрація

Протокол засідання Громадської ради

Протокол
  засідання Громадської ради для проведення

 консультативної діяльності

 з питань розвитку громадянського суспільства в Старосамбірському  районі

при голові   Старосамбірської райдержадміністрації

 

м. Старий Самбір , вул.. Л. Галицького, 40

Місце проведення:  малий зал засідань                            

Час проведення:  19 липня 2013 року, 15.00 год.

 

Громадська рада складається з 29 осіб

                                                         

Присутні:

15 представників Громадської ради,

голова Старосамбірської райдержадміністрації В. Цегенько

керівник апарату  Старосамбірської райдержадміністрації М. Год,

завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації М. Галевич

начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації М. Яворський,

в.о. начальника відділу культури райдержадміністрації З. Гриб,

директор  Старосамбірської ДЮСШ  Ю. Зачко

На засідання було запрошено голову Старосамбірської районної ради О. Бонк

 

 

В. Васюта інформував, що всі  члени Громадської ради були повідомлені про проведення   засідання. З поважних причин відсутніми є 7 представників Громадської ради.  

Таким чином Громадська рада змогла розпочати свою роботу.

 

Голова Громадської ради оголосив порядок денний засідання.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про пріоритети реалізації молодіжної політики в районі

2. Про стан та перспективи розвитку дитячо-юнацького спорту в районі

3. Про розвиток туризму в Старосамбірському районі

4. Різне

 

З  вступним  словом до присутніх на засіданні звернувся  голова райдержадміністрації В. Цегенько.

Наголосив на проробленій роботі  щодо розвитку спорту в населених пунктах району, проблемних питаннях молодіжної політики в районі, та перспективах розвитку туристичної галузі в районі.

 

 З питання першого порядку денного виступили:

М. Галевич: надав інформаційне повідомлення  про роботу відділу молоді та спорту райдержадміністрації (додається).

В. Васюта: розповів про проведення заходів з молоддю  в урочищі «Смеречина».  Наголосив, що проведення заходів потребує фінансування і підготовлених керівників. Молодь готова і морально, і духовно, і фізично для проведення заходів. Вона має достатні знання з історії та географії. Однак відсутні  лідерські здібності.

 Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації мало б звернути увагу на позашкільну роботу з молоддю.

А. Добрянський: наголосив, що є нагальна необхідність функціонування гуртків при школах.

Наголосив, що потрібно вжити заходів щодо функціонування  деяких барів, зокрема в м. Старий Самбір так званий «Голубий вагончик». Потрібно провести перевірки їх діяльності з продажу алкогольних напоїв у нічний час. Придати широку увагу поведінці молоді в цих барах і їх присутності там в нічний час.

 

 

 

 

ПРОПОЗИЦІЇ:

Потрібно вжити заходів для формування у молоді почуття національної гордості, патріотизму, готовності захищати суверенітет України. Про це потрібно наголошувати по всяк час і в школі, і на заходах з молоддю.

Мають бути створені умови для оволодіння духовними і культурними цінностями українського народу. Молодь має бути залучена до охорони і відтворення навколишнього природного середовища.

Молодь яка закінчила навчання (здобула середню чи вищу освіту)має мати гарантоване перше робоче місце.

Існує малий обсяг повноважень місцевих органів влади в населених пунктах району  у справі молоді.

Є неповний обсяг, а подеколи й відсутній, інформації про молодь і процеси, що відбуваються в молодіжному середовищі.

Зовсім відсутні молодіжні Програми для формування ціннісних орієнтацій у молоді.

 

В. Цегенько: наголосив, що уряд дав завдання покращити роботу з позашкільного навчання. Ці доручення будуть виконуватися. В районі є «Будинок школяра», директор Новосельська Леся Олександрівна, однак є проблеми з ремонтом приміщення, покращенням матеріально-технічної бази та інше.

Він зауважив, що й самі діти не дуже хочуть займатися в гуртках.

Голова райдержадміністрації дав доручення начальнику управління освіти, молоді та спорту М. Яворському у місячний термін доповісти  з питань діяльності позашкільних гуртків.

Окремо голова райдержадміністрації зауважив, що є велика кількість питань до самого керівника райвідділу міліції. Вважає, що потрібна тільки добра воля керівництва міліції щодо перевірки діяльності барів в нічний час. Адміністрація хоче вирішувати всі питання в діалозі, мирним шляхом, щоб не виникали події громадської непокори в районі. Поки, що впливу на начальника міліції знайти не можна. Він ігнорує запрошення на Колегію. Негативна інформація про діяльність барів та інших закладів торгівлі щодо реалізації алкогольних напоїв неповнолітнім поступає і від сільських голів. Є зауваження і щодо діяльності деяких працівників міліції Дільничного інспектора практично ніхто в селі не бачив і не знає. Програма МВС «Візит» не працює.

Наголосив, що проводиться роз’яснювальна робота серед роботодавців стосовно пільг передбачених ЗУ «Про зайнятість населення», при створенні нових робочих місць, працевлаштування молоді, положень щодо стажування випускників ВУЗів. Проводяться профорієнтаційні заходи для молоді з метою підвищення престижності професій, затребуваних в реальному секторі економіки району, насамперед робітничих.

О. Бонк: В районну раду надходять звернення батьків, депутатів щодо вільного продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Є пропозиція щодо заборони продажу алкогольних напоїв в нічний час на всій території району.

М. Ляхович: Контроль в селі за продажем алкоголю створює сільський голова. Що робить дільничний інспектор?. Запросити його на засідання виконкому не можна, бо ніхто його не знає.

М. Год: На базі Центру зайнятості населення було проведено «круглий стіл» де учасники обговорили ЗУ «Про зайнятість молоді».

 Наголосив на питаннях які розглядалися на засіданні.

 

      Члени Громадської ради прийняли рішення :

 1.    Подані пропозиції прийняти за основу

       2.   Проект рішення надати для ознайомлення голові Старосамбірської райдержадміністрації

       Проголосували:  ЗА – 15 . ПРОТИ – 0; Утрималися – 0.

 

 

З питання другого порядку денного виступили:

Ю. Зачко: інформував присутніх про розвиток дитячо-юнацького спорту на території району. Інформація додається.

Наголосив що жодного м’яча ДЮСШ  м. Старий Самбір не отримав

В. Наливайко: Розповів присутнім про проведення спортивних змагань в районі з футболу, баскетболу, про участь команд в Спартакіаді серед територіальних громад області.

 

Подав пропозиції щодо покращення роботи з розвитку спорту в районі, зокрема:

забезпечити залучення не менше 15 відсотків учнів загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі у сільській місцевості, до постійних занять спортом у системі ДЮСШ району;

сприяти відкриттю відділень для інвалідів у ДЮСШ району, та створити належні умови для їх роботи;

           при формуванні місцевих бюджетів на 2014 рік та наступні роки передбачати кошти для проведення навчально-спортивної роботи в ДЮСШ з врахуванням поданих пропозицій;

організувати щорічну роботу літніх спортивно-оздоровчих таборів для учнів ДЮСШ;

забезпечити наповнення мережі ДЮСШ району згідно із нормативними документами;

забезпечити залучення до занять фізичною культурою та спортом на пільгових умовах дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей;

під час формування місцевих бюджетів на 2014 рік та наступні роки передбачати кошти для утримання відділень ДЮСШ при фізкультурно-спортивному товаристві “Колос” з видів спорту – настільний теніс, волейбол, гирі та інше та запровадити відповідальну посаду з питань спорту в сільських, селищних, міських радах; 

органам місцевого самоврядування надати фінансову підтримку громадським організаціям, які хочуть провести благоустрій вуличних спортивних майданчиків для безкоштовного проведення навчально-тренувальних занять  молоддю;

вивчити можливість переобладнання та використання для потреб ДЮСШ приміщень комунальних закладів та інших установ, що не використовуються, зокрема в колишній військовій частині м. Хирів.

 

В. Цегенько: Подякував особисто В. Наливайку та працівникам ФСТ «Колос» за вклад в розвиток спорту в районі.

Поставив запитання: Яку допомогу надає обласне товариство «Колос» для розвитку спорту в районі? та Які кошти  надійшли в район від ФСТ «Колос» з області?. Отримав відповідь, що жодної допомоги і коштів немає.

Наголосив, що створення ДЮСШ при «Колосі» наразі недоцільно. Краще ті мізерні кошти, що є надати ДЮСШ і розширити її діяльність.

Зараз відчувається брак коштів у всіх сферах діяльності району, а тому і важко працювати з дітьми з питань позашкільної освіти.

 М. Ляхович:  Всі знають, що сільська молодь  не дуже зайнята народним господарством на селі. А тому в неї є бажання займатися спортом. Сільські голови на свій страх і ризик проводять різноманітні спортивні  турніри на прохання молоді і територіальної громади. Хочу при нагоді подякувати райдержадміністрації за наданий спортивний інвентар. Вдячний також, що спортивний майданчик біля адмінбудинку можна використовувати безкоштовно. Я не один раз привозив дітей з сіл місцевої ради для проведення турніру з міні футболу . Вважаю, що такий майданчик має бути в кожному селі. Потрібна постійна цілорічна  співпраця сільської ради та школи. Акцент має бути на задіянні вчителів в роботі з учнями під час літніх та зимових канікул.

 

Вношу пропозицію:

Шкільні вчителі фізкультури  мають активізувати спортивну роботу з молоддю не тільки в час шкільних уроків, але й позашкільний час та в час літніх і зимових канікул.

При формуванні бюджету на наступний рік ввести практику закладення в місцевий бюджет коштів на розвиток спорту.

 

 

Члени Громадської ради прийняли рішення :

Обговоривши   питання порядку денного  Громадська рада  вирішила:

1. Рекомендувати голові райдержадміністрації розглянути пропозиції подані членами Громадської ради та прийняти відповідне рішення.

2 Проект рішення надати для розгляду голові Старосамбірської райдержадміністрації

Проголосували:  ЗА – 15 . ПРОТИ – 0; Утрималися – 0.

 

 

 З розгляду третього питання порядку денного виступили:.

 З. Гриб: подала інформацію про заходи з питань розвитку туризму в Старосамбірському районі.

О. Бонк: Задав питання: Скільки працює агроосель в районі?. Відповідь: сім.

В. Васюта:Район має велику перспективу в розвитку туризму. Наголосив на історичних місцях та на необхідності проведення заходів громадськими організаціями з популяризації пам’ятних дат на території району.

М. Галевич:  Наголосив, що район залишається перспективним для розвитку так званого ностальгічного туризму. Це коли громадяни хочуть відвідувати пам’ятки культурної спадщини, особливо пам’ятки сакральної архітектури (храми, монастирі, місця поховань та інше).

 

 Для цього необхідно:

Координувати дії для стратегічного розвитку культурної сфери і туризму, збереження об’єктів культурної спадщини в автентичному вигляді. Має бути тісна співпраця органів місцевого самоврядування і бізнесових структур у вирішенні конкретних завдань по збереженню культурної спадщини, впровадження в практику діяльності музеїв та координації діяльності з суб’єктами туристичної галузі.

 

На прохання старшини Районного Козацького Товариства Українського козацтва висловив прохання у допомозі районних  органів влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питання виділення земельної ділянки для створення постійно діючої бази літнього вишколу та відпочинку дітей на території Слохинівської сільської ради (неподалік від Хирова). Ця земельна ділянка заросла чагарниками і поступово перетворюється в стихійне сміттєзвалище. З цього питання вже було направлено відповідне звернення в райдержадміністрацію та районну раду. Однак у виділенні земельної ділянки відмовлено.

 

Б. Жидик: Базою для оздоровлення дітей були Трушевичі, Муроване, Бабино, Спас. Але ці місця на даний час є позбавлені цього статусу, бо інфраструктура їх зруйнована.

Будемо відзначати 1025 річчя хрещення Київської Русі. Але на території району маємо Спас, що, ще задовго до дати хрещення України-Руси був центром християнства. Сюди, до монастиря (на даний час не зберігся) приходили  хрестителі з Моравії і навчали народ християнських чеснот.

Діти мають мати мінімум туристичних навиків. Навчати їх мають професіонали. Поряд з тим кожен живий ще свідок подій  міг би ще розказати про те, що можна   включити в  туристичні маршрути. Події І-ї світової війни також потребують створення туристичних маршрутів. Потрібно завжди пам’ятати, що вирішення питань потребують ініціативи. Перспективний розвиток туристичної галузі в районі вплине на зайнятість населення.

 

ПРОПОЗИЦІЇ:

Потрібно популяризувати туристичні маршрути вздовж історичних шляхів та історичних місць поселень.

Потрібно нарощувати темпи і ефективність роботи підприємств сфери туризму на території району і становлення туристичної галузі загалом.

 

     Прийняте рішення:

     Обговоривши питання порядку денного засідання Громадська рада вирішила:

1.       Підтримати пропозиції подані членами Громадської ради

        2.    Рекомендувати Старосамбірській РДА врахувати подані Громадською радою  пропозиції.

        3.    Проект рішення надати для погодження голові Старосамбірської райдержадміністрації

Проголосували:  ЗА – 15 . ПРОТИ – 0; Утрималися – 0.

 

 

 

 

 З розгляду   питання  порядку денного в різному виступив завідувач сектором інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Михайло Галевич.

М. Галевич: інформував членів Громадської ради про те, що з ініціативи громадських організацій пропонується вжиття заходів упорядкування роботи зі збору та класифікації матеріалів, що стосуються місць поховань з історичних епох на території Старосамбірського району.

 Побажання були підтримані членами Громадської ради і внесено проект рішення.

 

Зачитав проект рішення:

 

                ПРОЕКТ

                 Рішення Громадської ради для проведення   консультативної діяльності з питань   

              розвитку  громадянського  суспільства в Старосамбірському районі

 при голові Старосамбірської райдержадміністрації

 

 

Про вжиття заходів упорядкування роботи зі збору та класифікації матеріалів, що стосуються місць поховань з історичних епох на території Старосамбірського району.

 

Обговоривши питання порядку денного засідання Громадської ради в різному «Про вжиття заходів упорядкування роботи зі збору та класифікації матеріалів, що стосуються місць поховань з  історичних епох на території Старосамбірського району» Громадська рада вирішила:

      Рекомендувати Старосамбірській райдержадміністрації  здійснити наступне:

  1. Звернутися до Старосамбірської районної ради  з пропозицією розглянути на сесії районної ради питання введення в штат районної ради радника з питань збору та класифікації матеріалів, що стосуються місць поховань історичних епох на території Старосамбірського району.

       2.  Спільно з районною радою вишукати можливості щодо фінансування упорядкування, 

            підготовки до друку і видання книги «Спогади очевидців подій національно-визвольної

            боротьби 1940-1952 років на території Старосамбірщини», автор Адам Гащишин, згідно

            плану-кошторису виконання у 2013 році завдань програми охорони культурної спадщини  і 

            збереження історичного середовища на території Старосамбірського району   на 2013-2015

            роки.

      3.  Проект рішення надати для розгляду голові Старосамбірської райдержадміністрації

      .

     Прийняте рішення:

     Обговоривши питання порядку денного засідання   Громадська рада вирішила:

     1.  Прийняти проект рішення за основу.

     2. Рекомендувати Старосамбірській РДА  подати пропозиції Громадської ради на розгляд

     Старосамбірської районної ради

     3.Проект рішення надати для розгляду голові Старосамбірської райдержадміністрації   

 

     Проголосували:  ЗА – 15 . ПРОТИ – 0; Утрималися – 0.

                               

 А. Добрянський: За дорученням учасників прощі подякував голові райдержадміністрації  В. Цегеньку за сприяння у проведенні прощі в Зарваницю

 

В. Цегенько та В. Васюта подякували членам Громадської ради за конструктивну роботу.  

 

Протокол вів М. Галевич

 

Голова Громадської ради                                                          Васюта В.В.

 

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено