Старосамбірська

районна державна адміністрація

Протокол від 17 квітня 2013 року

Протокол засідання Громадської ради для консультативної діяльності  з питань розвитку громадянського суспільства в Старосамбірському  районі при Старосамбірській районній державній адміністрації

 

                                                                                                          Протокол №2

 

                                                                    Дата проведення:  17 квітня 2013 року

 

                                                    Місце проведення:   зал засідань районної ради

 

Присутні: згідно списку реєстрації ( 16 членів Громадської ради)

 

Запрошені: заступник голови райдержадміністрації З. Кутельмах, заступника голови Старосамбірської районної ради М. Титух, завідувача сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації М. Галевич, керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голи з (Біличі, Воля, Княжпіль,Солянуватка, Стрільбичі, Тершів, Трушевичі, Топільниця)

 

                                               Порядок денний:

 

 1.Про пріоритети суспільно-політичних та соціально-економічних реформ на території району та актуальних питань місцевого і регіонального розвитку.

2.  Про збереження і розвиток інфраструктури та стан і розвиток системи ЖКГ населених пунктів району.

3. Про виконання Закону України « Про охорону навколишнього природного середовища» на території Старосамбірського району

4.  Різне.

 

 

       Васюта В.В., голова Громадської ради, відкрив засідання і довів до присутніх порядок денний.

      Перед присутніми виступив заступник  голови райдержадміністрації З. Кутельмах. В промові він наголосив, що головним пріоритетом є співпраця районної  влади з Громадською радою у реалізації проголошених Президентом України В.Януковичем реформ. Запевнив, що райдержадміністрація і надалі буде надійним партнером Громадської ради при спільній роботі на благо територіальних громад Старосамбірщини. Наголосив, що модель взаємодії державних інституцій та інститутів громадянського суспільства має забезпечувати задоволення прав та інтересів різних соціальних груп і реалізацію ефективної державної політики, враховуючи потребу збалансування інтересів національного, групового та індивідуального рівнів. А тому райдержадміністрація очікує від членів Громадської ради конструктивних пропозицій з питань, які розглядаються на цьому засіданні та будуть розглядатися на наступних засіданнях згідно плану роботи Громадської ради у 2013 році.   Запевнив присутніх, що реальні пропозиції Громадської ради будуть прийматися та буде відповідне реагування.

      М. Галевич:

- інформував членів Громадської ради про пріоритети суспільно-політичних та соціально-економічних реформ на території району та актуальних питань місцевого і регіонального розвитку та наголосив, що всю інформацію з цих питань можна знайти на веб сторінці райдержадміністрації та на сайтах уряду і Верховної Ради України. Зауважив, що складати звіту перед членами Громадської ради про діяльність райдержадміністрації не передбачається. Звіт складається перед членами Колегії райдержадміністрації, облдержадміністрації та на сесіях Старосамбірської районної ради. До членів Громадської ради є прохання про подання пропозицій з тих чи інших питань для покращення діяльності органів влади і місцевого самоврядування на виконання соціальних ініціатив Президента України.

 

  1. З першого питання порядку денного слухали:

         Районне Козацьке Товариство, на виконання розпорядження голови Старосамбірської районної державної адміністрації від 4 квітня 2007 року «Про підготовку  Стратегії розвитку Старосамбірського району на період 2008 – 2013 роки»  в письмовій формі   подало пропозиції для їх включення до Стратегії розвитку району на 2008 – 2013 роки (додаються):

      -   у сфері національно-патріотичного виховання підростаючого покоління :

В рамках підготовки і проведення заходів державних свят і Днів вшанування пам’яті національно-визвольної боротьби на території району у відповідності до щорічної  Програми забезпечити організацію і фінансування підготовки і проведення заходів національно-патріотичного виховання: гра «Джура», фестиваль «Козацькі звитяги» та інше.

 - на виконання Указу Президента України  від 14 жовтня 2006 року № 879/2006 «Про всебічне вивчення та об’єктивне висвітлення українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення»:

         здійснення дослідження районними  громадськими організаціями «Меморіал ім. В. Стуса» та іншими громадськими організаціями  ролі, місця і значення українського визвольного руху 20-50-х років ХХ століття та визвольного руху Козацької доби (козацькі поховання в Дністрику та в Комаровичах) на території Старосамбірського району.

        організація і проведення походів дітей району по туристичних маршрутах  «До місць захоронення воїнів УПА», «Дорогами козаків на Старосамбірщині».

        організація створення «Музею Слави ОУН – УПА» в с. Стрілки при Пантеоні «Слава УПА» та організацію музейних експозицій, які відображають події пов’язані з українським визвольним рухом 20-50-х років ХХ століття на території Старосамбірського району.

         благоустрій  території поховання радянських військовополонених в м. Хирів (колишня в/ч)

          догляд і відновлення  поховань Козацької доби,  одиночних поховань та братських могил Української Галицької Армії,  ІІ-ї світової війни.

 

 2.  З другого питання порядку денного слухали:

     

      Б.Пашович– голова Старосамбірської районної організації «Ветерани війни», член Громадської  ради.

 Він наголосив на проблемних питаннях розвитку населених пунктів району. Зокрема:  щодо створення і діяльності  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків; роботи підприємств ЖКГ, щодо роздільного складування в вивезення твердих побутових відходів в населених пунктах району; щодо паспортизації прибудинкових територій; щодо створення фонду для побудови житла для черговиків пільгових категорій; щодо планування забудови населених пунктів; щодо фінансування і активізації роботи очисних споруд в населених пунктах району, зокрема вирощування активних бактерій на очисних спорудах; про необхідність звернень до органів центральної влади щодо внесення змін в чинне законодавство про гірські населені пункти з питань пільгового оподаткування виробництва продукції; щодо роботи липневих стоків;  та інше.

  Звернувся до керівників органів місцевого самоврядування при формуванні бюджету на 2014 роки ставити питання перед Львівською обласною радою і облдержадміністрацією про закладення коштів на виконання Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

   Наголосив, що Громадська рада вправі і сама подавати відкриті звернення до органів виконавчої і представницької  влади всіх рівнів для вирішення актуальних питань, що стосуються розвитку району.

 

3. З третього питання порядку денного слухали:

 

      А. Добрянський – заступник голови Громадської ради, голова громадської  організації «Меморіал ім.. В. Стуса».

      Він наголосив на проблемних питаннях з виконання на території району Закону України «Про охорону навколишнього середовища»

     У виступі прозвучало:

Актуальним на сьогоднішній день є використання і відтворення природних  ресурсів місцевого значення. Ліс ріжуть безсистемно. Пилорами не всі паспортизовані. Потрібно навести лад в роботі пилорам. Чим займаються правоохоронні органи? Чому не має контролю за порізкою лісу? Наші мебельні фабрики не працюють, а ліс вивозять на експорт.

Урочище «Рубань» за часів Польщі було парком для відпочинку громадян. Зараз воно дійсно відповідає своїй назві. Насадження рубаються і нищаться. Озеро і потоки перетворилися в болото. Контроль не веде ніхто.

В районі г. Острогірка проводиться масова вирубка лісу. Вирубані площі захаращені  гіллям. Дороги зруйновані. Відбувається ерозія грунту. Ліс не садиться. Ще років 25 тому практикувалося висадка лісу учнями шкіл. Зараз лісогосподарські підприємства дбають тільки про вирубку і зовсім не займаються відтворенням лісів. Грибниця пропадає, рідкісні рослини зникають, в т. ч. і ті, що занесені в Червону книгу. Берегти природу прямий обов’язок лісогосподарських підприємств. У 2014 році прибудуть делегації, та й наші громадяни будуть йти на гору Острогірка вшанувати пам'ять полеглих в Першій світовій війні. Дорога на гору знищена повністю. Хто її буде відновлювати?

В багатьох населених пунктах відбувається самовільний вибір гравію, піску. Збирають і вивозять камінь на будову. Закликаю органи місцевого самоврядування провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо контролю за вивозом і негайно інформувати про такі випадки правоохоронні органи.

Випалювання сухої трави – бич для природи. Гине все живе, що знаходить прилисток в цій траві. Знову ж таки зовсім не має контролю. Населення діє несвідомо. Ніхто не проводить роз’яснювальної роботи.

Засоби масової інформації мали би подавати інформацію  про проведення робіт з розвідки надр. Немає інформації – породжуються чутки. Так недалеко і до соціального бунту.

Органам місцевого самоврядування необхідно звернути увагу на випадки пошкоджень трубопроводів (газ, вода) під час самовільного  проведення робіт населенням. Хто має давати дозвіл на такі роботи?

Узбіччя доріг засмічені. Кожен з нас сам має контролювати іншого, щоб сміття не викидалося. Потрібна широка інформаційна компанія з питань поведінки з відходами, як в населених пунктах так і поза їх межами.

 

4. Різне

 

Б. Липецький:

Ми прослухали доповіді, але жодного питання не обговорили.

Хочемо почути на засіданні звіти райдержадміністрації

З питань роботи ЖКГ кожен господар розуміє більше ніж інженер. Немає організаторів в населених пунктах. Де стічні канави (фоси)? Хто розчищає потічки? Що роблять з цих питань сільські, селищні, міські голови? Громадськість хоче бачити і прочитати на сторінках ЗМІ, почути на сходах населення в селах, селищах містах звіти відділу ЖКГ, сільських, селищних, міських голів, зокрема, щодо роз’яснень з сміттєзвалищами, вивезенням твердих побутових відходів, їх роздільного складування, фінансування на утримання кладовищ, розвитку інфраструктури населених пунктів та інше.

Біля зупинок транспорту, та й просто по вулицях, а можливо й навіть на дорогах (в місцях відпочинку) мають бути ящики для сміття, які в міру їх заповнення мають вивозитися на сміттєзвалища.

Потрібно розглянути питання введення в школах «Зелених патрулів», щоб змалку привчати дітей до шанування природи.

 

Б. Пашович:

Потрібно раз і на завжди вирішити питання об’їзних доріг в населених пунктах, там де це дозволяє ландшафт. Важкий грузовий транспорт, наприклад в Старому Самборі, проїзжає через центр міста і ніхто на це не звертає увагу. Що роблять в цьому напрямку контролюючі органи?

Має бути створено догляд за потічками, що є в місті, та й в кожному населеному пункті. Вчасно вони мають бути розчищені, щоб ливневі і талі води могли безперешкодно стікати,а не затоплювати ділянки доріг, подвір’я. Страшно дивитися, як діти разом з батьками йдуть в садочок на Проектній по коліна в воді. Яке буде їх здоров’я?

 

о.М. Николин:

Я звертаюся до членів Громадської ради: галопом розглядати питання неможна. Потрібно підготовити розгляд одного чи двох питань та рішення по ньому.

ЗМІ мають працювати по новому. Газета має давати роз’яснення з різних питань, зокрема, інвестицій, сільського господарства, тваринництва. Ці питання зовсім не висвітлені в пресі.

Треба апелювати до людської свідомості. Церква вам в цьому допоможе. Акцент має бути на вихованні особи, її поведінки.

Актуальним є створення міні-заводів з переробки молока., створення нових робочих місць, культура поведінки молоді на вулиці, під час заходів, в транспорті (в маршрутках сидіння заліплені жуйками, які також валяються під ногами на вулицях), переробка сміття, упаковка для товару, що легко згниває в смітті (паперова).

Я наприклад, закликаю людей приносити на могили  живі  квіти, які згнивають, а штучні квіти розносить вітер і засмічує територію кладовища.

Кладовища мають бути викошені і прибрані. Спалення трави і сміття неприпустиме, не тільки на кладовищі, але й взагалі. Нехай поглянуть сільські, селищні, міські голови,які гори сміття на кладовищах, або поруч з ними. Потрібно терміново вжити заходів з цих питань.

 

М. Галевич:

Згідно Положення про Громадську раду можна створювати відповідні комісії в Громадській раді, виносити на їх розгляд питання, що планується до розгляду, обговорити його і підготовити проект рішення. За членів Громадської ради цього ніхто робити не буде. Громадська рада є самодостатньою для підготовки і розгляду питань. А отже може діяти згідно Положення і Регламенту про свою діяльність. У вирішенні технічних питань проведення засідання допомогу надасть райдержадміністрація. Звіти райдержадміністрація  подавати не буде. Хочемо чути пропозиції від Громадської ради, оскільки вона має консультативні функції при голові райдержадміністрації.

 

В. Голубець – сільський голова с. Топільниця:

Органи місцевого самоврядування мають ряд проблемних питань. Серед них, зокрема:

Потрібно вирішити питання з розміщенням сміттєзвалища і їх узаконенням на території кожної місцевої ради

За трубопроводами мають наглядати власники, а не органи місцевого самоврядування. Подеколи ми й самі не знаємо де є які комунікації на території населених пунктів.

Як нам поступати з землями , що є за межами населеного пункту? Наші рішення опротестовує прокуратура. Уряд не дає роз’яснень з цих питань. Органи влади мають допомогти у вирішенні цього питання.

В районі потрібен завод по переробці сміття. Органи влади  - приймайте рішення.

 

І. Тимчак:

Нові члени Громадської ради просять на наступне засідання роздати Положення про Громадську раду і Регламент роботи Громадської ради.

 

М. Ляхович:

Я, як голова сільської ради, що стала самодостатньою у фінансуванні і формуванні місцевого бюджету, кажу, що треба працювати, а не чекати, що бюджет буде спущений з гори, та ще й буде дана субвенція.

Проблем багато. Громади мають взяти напрямок на розвиток населених пунктів. Має бути обліковане все майно територіальної громади. Тоді буде з нього користь. Потрібно формувати бюджет самим.

 Громадська рада потрібна. Треба розглянути питання виїзних засідань, щоб населення відчуло, що будується громадське суспільство. Щоб можна було почути думку жителів села і тоді вже її сформувати у звернення чи пропозицію до органу виконавчої влади.

 

Б. Жидик:

     В м. Старий Самбір було 14 спортивних майданчиків. На даний час  обладнаний тільки один. Потрібно вжити заходів для відновлення цих майданчиків по місцю проживання людей та обладнати їх для занять фізкультурою.

    Трава на незадіяних площах має бути скошена, стюкована і здана державі. Так поступають в Польщі і люди за це мають гроші. А в нас безгосподарність. Суха трава спалюється і надається шкода довкіллю. Потрібна широка інформаційна компанія в школах щодо шкоди, яка наноситься природі від спалювання сухої трави. В ЗМІ правоохоронними органами разом з екологами  має бути роз’яснено, як поводитися з тими хто палить траву.

     Потрібно розвивати кооперативи з переробки сировини сільського господарства. Жити треба на перспективу для майбутніх поколінь.

     Потрібно провести Всеукраїнський заклик про використання упаковочного матеріалу для продуктів і товарів, який легко розкладається природним шляхом.

     Для майбутніх поколінь на невикористаних площах під посів зернових  та інших культур треба закладати сади, виноградники і створити кооперативи з переробки і використання їх плодів.

 

В. Васюта:

Без жодного матеріального зацікавлення ми тут зібралися, обговорили питання. Люди хочуть покращення життя і соціального, і національного. За 22 роки ми ще не вийшли на цивілізований шлях розвитку суспільства і держави. Це наслідки більшовицького правління СРСР. Тоді не було ініціатив приватного правління. Тепер маємо рішати самі.

 

А. Добрянський:

Ще раз хочу звернути увагу на стан могил воїнів УПА. Треба щоб школи взяли шефство над такими могилами.

Звертаюся до підприємців – чому  масово працюють заклади під час національних і державних свят (ринки, магазини). Мають працювати тільки чергові продуктові магазини та аптеки і заклади громадського харчування.

Ми українці і маємо святкувати свої національні  свята, зокрема, День матері, свято Героїв, Голодомор, День створення УПА, День козацтва.

 

В. Васюта:

Довів до присутніх План роботи Громадської ради на 2013 рік.

Планом роботи Громадської ради на 2013 рік передбачається розглянути питання: ( дати проведення засідань будуть визначені в робочому порядку)

 

 І-й квартал 2013 року

Звітно -  виборне засідання Громадської ради

Про пріоритети суспільно-політичних та соціально-економічних реформ на території району та актуальних питань місцевого і регіонального розвитку.

Про збереження і розвиток інфраструктури та стан і розвиток системи ЖКГ населених пунктів району

Про виконання Закону України « Про охорону навколишнього природного середовища» на території Старосамбірського району

Різне

ІІ-й квартал 2013 року

Про пріоритети реалізації молодіжної політики в районі

 Про стан та перспективи розвитку дитячо-юнацького спорту в районі

 Про розвиток туризму в Старосамбірському районі

 Різне

ІІІ-й квартал 2013 року

Про стан надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я  району. 

Незалежність України: здобутки та погляд у майбутнє

Різне

IV-й квартал 2013 року

Про реалізацію державної політики органами місцевого самоврядування спрямованої на задоволення потреб громадян та їх об’єднань

Різне   

 

Вирішили: затвердити план роботи громадської ради на 2013 рік.

Голосували:   «за» - одноголосно

Рішення прийнято.

 

       Подякував присутнім за участь в роботі Громадської ради

       Інформував членів Громадської ради, що в районі проводиться робота зі створення Політичної ради, яка буде незалежною.

 

       Члени Громадської ради рекомендували протокол № 2 подати на розгляд голові Старосамбірської райдержадміністрації для врахування поданих пропозицій і прийняття рішення.

Голосували:   «за» - одноголосно

Рішення прийнято.

 

       На завершення засідання Громадської ради З. Кутельмах  подякував членам Громадської ради за конструктивний підхід до розгляду питань порядку денного Громадської ради.

     Запевнив присутніх, що всі матеріали з розгляду питань і прийняття рішення на їх виконання буде  розміщено на веб-сторінці райдержадміністрації.

 

 

Голова  засідання                                                                  Васюта В.В.

 

Протокол вів М. Галевич

 

 

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено