Старосамбірська

районна державна адміністрація

ПРОТОКОЛ №1.Засідання ініціативної групи

ПРОТОКОЛ №1

Засідання  іціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Старосамбірській райдержадміністрації

Дата засідання: 30 червня 2015 року

Місце проведення: зал засідань райдержадміністрації

Порядок денний засідання

1. Інформація щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства з обрання нового складу Громадської ради при Старосамбірській районній державній адміністрації
2.
Обговорення проекту Положення про Громадську раду при Старосамбірській райдержадміністрації
3. Різне

 

Присутні на засіданні:

Васюта Володимир Володимирович – представник Старосамбірського районного осередку «Спілка політичних в’язнів України»

Галевич Михайло Володимирович – завідувач сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

Гащишин Адам Павлович – представник Старосамбірської районної правозахисної організації «Меморіал ім. В. Стуса»

Год Микола Михайлович – керівник апарату райдержадміністрації

Головецька Мирослава Володимирівна – голова Старосамбірського Товариства Польської Культури

Лапицький Богдан Григорович – голова  Благодійної установи «Старосамбірський центр національного відродження ім. полковника М. Гальо «Коник»

Макар Ігор Іванович – голова районної організації Товариства «Бойківщина»

Павлов Юрій Вячеславович – представник громадської організації «За нове суспільство»

Хітчак Іван Михайлович – голова Старосамбірського районного комітету профспілки працівників аграрно-промислового комплексу

Хітчак Володимир Іванович – завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації

Відсутні з поважних причин:

Гальо Іван Нестерович – представник районної громадської організації НО «Майдан Старосамбірщини»

Кулик Микола Сергійович – представник громадської організації «Учасники АТО Старосамбірщини»

Литвак Галина Миколаївна – голова Старосамбірської районної Асоціації інвалідів Львівської обласної Асоціації інвалідів організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Присутнім на засіданні було роздано  матеріали з питань порядку денного та чинного законодавства України щодо створення Громадської ради.

 

Вступне слово Галевич М.В.

Ознайомив присутніх з розпорядженнями, дорученнями Старосамбірської райдержадміністрації, Планом заходів з питань створення Громадської ради при Старосамбірській райдержадміністрації (далі Громадська рада)

Дав докладні роз’яснення з ключових питань щодо створення Громадської ради у  відповідності до Постанови КМУ №996  від 3.11.2010 року зі змінами і доповненнями.

Наголосив, що з питань створення Громадської ради необхідно строго дотримуватися вимог цієї Постанови.

Зауважив, що для наступної ефективної роботи ініціативної групи  необхідно обрати з числа присутніх голову  ініціативної групи. Запропонував присутнім подавати кандидатури для виборів голови ініціативної групи.

На посаду голови ініціативної групи було запропоновано кандидатури:

Хітчак В.І. та Макар І.І.

На час голосування на засіданні були присутніми 9 осіб. (Васюта В.В. – запізнився на засідання)

Після короткого обговорення запропонованих кандидатур було проведено відкрите  голосування в порядку запропонованих кандидатур.

Хітчак В.І.:   ЗА – 2; ПРОТИ -6; УТРИМАВСЯ- 1.

Макар І.І.:     За – 7;  ПРОТИ – 0; УТРИМАЛИСЯ – 2.

За підсумками голосування головою ініціативної групи обрано Макара Ігоря Івановича.

Починаючи розгляд питань порядку денного одноголосно  було  надано слово Галевич М.В.

 1. Інформація щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства з обрання нового складу Громадської ради при Старосамбірській районній державній адміністрації

Галевич М.В.:

Ознайомив присутніх з пакетом документів необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства з обрання нового складу Громадської ради

Дав роз’яснення до кожного зразку документу. (Пакет документів додається до протоколу)

При обговоренні питання порядку денного було задано питання:

Лапицький Б.Г.: З якого часу при органах виконавчої влади засновано Громадську раду?

Галевич М.В.:  З часу  набуття чинності Постанови КМУ № 996 . При райдержадміністрації діяло вже дві Громадські ради.

Лапицький Б.Г.: Виходить, що вказівка на створення Громадської ради була дана ще при Азарові і не відмінено рішення тої злочинної влади.

Год М.М.:  В Постанову КМУ № 996 було внесено ряд змін, зокрема, п. 7. Дав роз’яснення вимог п. 7. Останні зміни в Постанову були внесені 8.04.2015 року. Так, що нова Громадська рада формується згідно Постанови № 996 зі змінами і доповненнями.

Хітчак І.М.: За яким принципом формувалася ініціативна група?

Галевич М.В.:  За принципом особистої згоди керівника громадської організації, шляхом подачі заяви про направлення представника організації для участі в роботі ініціативної групи. До керівника активнодіючої громадської організації було в телефонному режимі райдержадміністрацією направлено звернення щодо участі в роботі ініціативної групи. Хто погодився той приймає участь в засіданні. Інші громадські організації визначаються з участю представників в новому складі Громадської ради.

Год М.М.: Пропоную щоденно на сайті райдержадміністрації та через районну газету «Голос Прикарпаття» інформувати інститути громадянського суспільства району щодо створення Громадської ради.

Присутні на засіданні погодилися з пропозицією.

Галевич М.В.:  Всі необхідні матеріали для ознайомлення розміщені на веб-сторінці райдержадміністрації в розділі «Прес-служба» в рубриці «Громадська рада» та на сторінках газети «Голос Прикарпаття». Додатково там буде розміщено  повідомлення ініціативної групи про початок подання документів для участі в установчих зборах Громадської ради, зразки необхідних документів та протокол № 1 засідання ініціативної групи.

2. Обговорення проекту Положення про Громадську раду при Старосамбірській райдержадміністрації

Макар І. І.:  Перш ніж почати розгляд питання хочу наголосити, що під час голосування було обрано голову ініціативної групи з підготовки проведення установчих зборів, а не голову Громадської ради як хтось може собі подумати.

Для  обговорення проекту  Положення про Громадську раду при Старосамбірській райдержадміністрації  голова ініціативної групи Макар І. І.   подав наступні пропозиції:

Макар І.І.: 1.Враховуючи те, що присутні на засіданні не повністю ознайомилися з текстом проекту Положення пропоную обговорення і затвердження змісту розглянути на наступному засіданні ініціативної групи.

Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією.

2. Підтримуючи  текст інформаційного повідомлення пропоную прийом документів проводити в кабінетах №311, 312 райдержадміністрації у відповідності до Постанови КМУ №996.

Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією

Макар І.І до Галевича М.В.: Скільки в районі є громадських організацій?

Галевич М.В.: За даними управління юстиції в Старосамбірському районі зареєстровано:

Районні громадські організації – 35 (активнодіючі – 19 в т. ч.  3 дитячих);

Об’єднання громадян легалізовані шляхом письмового повідомлення про заснування – 7;

Благодійні Фонди – 10 (активнодіючі -5).

Є також профспілкові організації та релігійні об’єднання.

Однак існує невелика проблема: громадські організації знаходяться, згідно чинного законодавства,  в періоді перереєстрації і точного адресу і прізвища керівника на даний час в більшості організацій невідомо.

3. Пропоную членам  ініціативної  групи активізувати компанію щодо масового залучення громадських організацій до участі в установчих зборах.

Год М.М. Підтримуючи цю пропозицію рекомендую від імені ініціативної групи в найкоротший термін направити  поштою  так званим активнодіючим громадським організаціям запрошення до участі в установчих зборах з відповідним пакетом документів. Покласти виконання цього завдання на райдержадміністрацію.

Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією

4. Пропоную ініціативній групі розпочати компанію  серед громадських організацій щодо обговорення кандидатур на посаду голови Громадської ради при Старосамбірській райдержадміністрації

 Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією

5. Пропоную пакет документів опублікувати на веб-сторінці райдержадміністрації та в газеті «Голос Прикарпаття»

Галевич М.В. Пакет документів буде опубліковано під назвою «ПАМЯТКА щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства з обрання нового складу Громадської ради при Старосамбірській райдержадміністрації»

Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією

6. Пропоную наступне засідання провести 27 липня 2015 року о 15.00 годині в цьому ж залі.

Присутні на засіданні погодилися з поданою пропозицією

3. Різне

Головецька М. В. : 5 липня 2015 року в музеї Л. Курбаса в м. Самбір відбудеться персональна виставка восьмирічної художниці з м. Хирів. Запрошуємо на виставку.

Лапицький Б.Г. до Года М.М.: Яким є останній варіант створення спроможних територіальних громад на території району? Дайте роз’яснення з питань створення і функціонування таких громад.

Год М.М.:   Дав відповідні  роз’яснення які були з великою увагою вислухані присутніми на засіданні. 

Засідання ініціативної групи закрито

ДОДАТОК:

 1. ПАМЯТКА щодо підготовки пакету документів, необхідних для участі в установчих зборах інститутів громадянського суспільства з обрання нового складу Громадської ради при Старосамбірській райдержадміністрації

2.Проект Положення про Громадську раду при Старосамбірській райдержадміністрації

 

 

ПРОТОКОЛ ВІВ ГАЛЕВИЧ М.В.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено