Старосамбірська

районна державна адміністрація

Відкриття виставки «ВИГНАННЯ. До 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Любачівщини, Холмщини, Південного Підляшшя і Західної Бойківщини»

Результат пошуку зображень за запитом "Відкриття виставки «ВИГНАННЯ. До 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Любачівщини, Холмщини, Південного Підляшшя і Західної Бойківщини»"Дата та час проведення: 10 вересня, початок о 16:00 год.

Місце проведення: Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (пр. Свободи, 15)

Виставка складається із 18 банерних стендів на яких у фотографіях, документах, картах та діаграмах представлена історія найзахідніших частин українського світу: Лемківщини, Надсяння, Любачівщини, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини, які ще називають Закерзонням, передумови, хід та наслідки депортацій.

У 1944-1951 роках комуністичними режимами СРСР та Польщі з рідних домівок було вигнано понад 700 тисяч українців, було знищено цілий пласт української культури.

Виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Інституту народознавства НАНУ, Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАНУ, Інституту історії церкви Українського католицького університету, Історико-краєзнавчого музею м. Винники та Світової федерації лемківських організацій.

Виставка триватиме до 30 вересня.

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини