Старосамбірська

районна державна адміністрація

Щодо подання заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам

З метою підтримки у 2020-2021 роках застрахованих осіб та надання допомоги суб’єктам господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Законом України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачена одноразова матеріальна допомога застрахованим особам.

Відповідно до пункту 1 стаття 2. Закону України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX:

- Застрахована особа має право на отримання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у розмірі вісім тисяч гривень.

Відповідно до Закону України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затверджено «Порядок звернення та надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1233

 • Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги, поданої застрахованою особою у період до 31 грудня 2020 р. включно (далі - заява). Заява формується та подається застрахованою особою, яку ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації “Bank ID” чи іншого засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника, в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія” (далі - Портал Дія), у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (далі - мобільний додаток Дія).

Для подання заяви з використанням мобільного додатка Дія застрахованій особі необхідно встановити мобільний додаток Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію.

Застрахована особа заповнює заяву, яка формується програмними засобами Порталу Дія, за встановленою формою.

 

 

Щодо подання заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам.

Ви можете оформити заяву до 31 грудня включно

Інструкцію про отримання послуги на порталі Дія, а також хто може отримати послугу. 

Як отримати послугу на порталі? 

 • Зареєструйтеся чи авторизуйтеся, якщо вже зареєстровані, у кабінеті громадянина наgov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
 • У розділі “Послуги” оберіть Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам. 
 • Дія автоматично перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного Фонду України на відповідність умовам отримання допомоги.
 • Підтвердіть своє поточне місце роботи.
 • Введіть номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок.
 • Перевірте та надішліть заповнену заяву. 
 • Очікуйте повідомлення про нарахування виплати.

Завантажуйте застосунок: https://go.diia.app

Хто може отримати послугу?

 1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів,якщо:
 • основний КВЕД належить до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
 • організація, у якій ви працюєте, нарахувала ЄСВ за ІІІ квартал 2020 року;
 • середня заробітна плата найманого працівника не перевищує 30 тис. грн на місяць за ІІІ квартал;
 • найманий працівник не працює за сумісництвом в організації.
 1. ФОПи, якщо:
 • станом на 31.10.2020 основний КВЕД віднесено до тих, стосовно яких вжито карантинних заходів;
 • займається діяльністю понад 3 місяці;
 • сплатив ЄСВ не менше, ніж за три місяці у 2020 році;
 • якщо, ви не є одночасно найманим працівником.

 

Станом на 31 жовтня 2020 року ви маєте вказати  КВЕДи, як основні. Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2  наведено у додатку до Постанови Кабінету міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено