Старосамбірська

районна державна адміністрація

Новини економіки

Щодо боротьби з борщівником Сосновського

Борщівник Сосновського - шкідлива та небезпечна рослина!
Борщівник Сосновського - шкідлива та небезпечна рослина!

Борщівник Сосновського - багаторічна рослина родини зонтичних (виглядає, наче величезний кріп), сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. 

Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги річок, узбіччя доріг тощо.

Загроза

Всі частини рослини (листя, стебла, коріння, плоди) містять особливі речовини – фурокумарини, які в сотні разів підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. 

Якщо сік потрапляє на шкіру - достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів. А при потраплянні в очі, сік борщівника може призвести до сліпоти.

Підступність рослини в тому, що спочатку її дотик не призводить до жодних неприємних відчуттів, час прояву опіку від кількох годин до кількох діб.

Перша допомога при опіку борщівником

Якщо ви все ж доторкнулися до будь-якої частини борщівника, то відразу після контакту з ним необхідно:

  • захистити уражені ділянки від сонячних променів мінімум на дві доби;
  • ретельно промити уражені місця водою з густою мильною піною;
  • промити (не протерти!!!) спиртом/слабким розчином марганцівки;
  • обробити будь-яким засобом, що традиційно призначають при опіках.

Якщо опік знаходиться на голові або площа його більше 10% площі тіла, була тривала інсоляція з утворенням глибоких язв та великих пухирів, різко піднялася температура, почалася сильна алергічна реакція – необхідно терміново звернутись за допомогою до лікаря.

Боротьба

Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічний (шляхом викошування) та хімічний (використання гербіцидів). 

Однак, найкращий ефект отримують, обробляючи бур’ян при формуванні першої розетки листя препаратами, що містять діючу речовину гліфосат (раундап, напалм, торнадо, ураган форте, чистопол тощо). 

Знищуючи зарості борщівника, в жодному разі не можна:

  • скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;
  • застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;
  • бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;
  • залишати скошений бур'ян кинутим на місці без скидання в купи і спалювання;
  • брати в руки будь-які частини трави, нюхати квіти, фотографуватись тощо.

Алгоритм передачі в оренду земельних ділянок під польовими дорогами (запроектованими)

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498-VIII земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років. Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням. Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.

Детальніше:Алгоритм передачі в оренду...

Щодо запуску "Інвестиційного атласу надрокористувача"

Урядом України  запущено Інвестиційний атлас надрокористувача, який створено спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика» та Українським державним георозвідувальним інститутом.

Інвестиційний атлас надрокористувача – один із елементів загальної урядової політики open door policy (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави. Атлас знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Державної служби геології та надр України (www.geo.gov.ua/investicijnij-atlasnadrokoristuvacha).

Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. Усі охочі можуть ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням.

Наразі до Атласу увійшли 115 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках - за видами корисних копалин.

Щодо створення громадських пасовищ

Згідно з частиною 2 статті 34 Земельного кодексу України органи
виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть створювати на землях,
що перебувають у власності держави чи територіальної громади громадські
пасовища.

Подаємо покрокову схему – пам’ятку дій зі створення
громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення
державної власності для використання в роботі та поширення органам місцевого
самоврядування.

Детальніше:Щодо створення громадських...

Щодо створення громадських пасовищ

Згідно з частиною 2 статті 34 Земельного кодексу України органи
виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть створювати на землях,
що перебувають у власності держави чи територіальної громади громадські
пасовища.

Подаємо покрокову схему – пам’ятку дій зі створення
громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення
державної власності для використання в роботі та поширення органам місцевого
самоврядування.

Детальніше:Щодо створення громадських...

Щодо удосконалення вже існуючих механізмів захисту майнових прав власників (і користувачів) земельних ділянок.

Доводимо до відома, що 16 січня 2020 року був опублікований та набув чинності (за виключенням деяких положень) Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» № 340-IX (далі – Закон), метою якого є удосконалення вже існуючих механізмів захисту майнових прав власників (і користувачів) земельних ділянок та запобігання протиправному поглинанню та захопленню підприємств в аграрному секторі. Новий Закон вносить комплексні зміни в земельне, господарське та цивільне законодавство, спеціальні закони, що регулюють реєстрацію нерухомості та бізнесу, нотаріат. Стосовно основних нововведень повідомляємо наступне. Відтепер, власник нерухомого майна має право встановити (скасувати) вимогу нотаріального посвідчення договору (внесення змін до договору), предметом якого є таке майно чи його частина. Встановлення (скасування) вимоги є одностороннім правочином, що підлягає нотаріальному посвідченню. Така вимога є обтяженням речових прав на нерухоме майно та підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом. А відтак, власники земельних ділянок зможуть вимагати нотаріальної форми для договору оренди.

Детальніше:Щодо удосконалення вже...