Старосамбірська

районна державна адміністрація

Новини економіки

Щодо подання заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам

З метою підтримки у 2020-2021 роках застрахованих осіб та надання допомоги суб’єктам господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Законом України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачена одноразова матеріальна допомога застрахованим особам.

Відповідно до пункту 1 стаття 2. Закону України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX:

- Застрахована особа має право на отримання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у розмірі вісім тисяч гривень.

Відповідно до Закону України від  4 грудня 2020 року № 1071-IX Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1233 «Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» затверджено «Порядок звернення та надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1233

  • Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяви про надання одноразової матеріальної допомоги, поданої застрахованою особою у період до 31 грудня 2020 р. включно (далі - заява). Заява формується та подається застрахованою особою, яку ідентифіковано шляхом використання кваліфікованого електронного підпису, електронної системи ідентифікації “Bank ID” чи іншого засобу ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника, в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія” (далі - Портал Дія), у тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (далі - мобільний додаток Дія).

Для подання заяви з використанням мобільного додатка Дія застрахованій особі необхідно встановити мобільний додаток Дія на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну автентифікацію.

Застрахована особа заповнює заяву, яка формується програмними засобами Порталу Дія, за встановленою формою.

 

Детальніше:Щодо подання заяви на...

Про землі сільськогосподарського призначення

На виконання пункту 5 доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 05.07.2018 № 114/0/7-18 інформуємо про земельні торги (аукціони) щодо продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту), що відбудуться у жовтні 2020 року.

Додаткову інформацію про земельні торги можна отримати за посиланнями http://torgy.land.gov.ua/auction.

Інформація про продаж прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населеного пункту) Старосамбірського району тут.

Про онлайн платформу для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр»

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», розпочинає 2-ий етап пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» (надалі – ДАР).

Нагадуємо, що протягом лютого поточного року завершився 1-ий етап стосовно впровадження ДАР на території пілотних областей, зокрема Львівської, який дозволив підвищити зацікавленість аграріїв у реєстрації в ДАР, а також провести тестування функції самого реєстру.

Вже зараз послугами ДАР можуть скористатися всі виробники сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. У майбутньому зареєстровані користувачі отримають можливість подавати онлайн заявки на участь у державних та регіональних програмах державної підтримки сільського господарства.

Окрім цього, участь в пілотному проєкті дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та за необхідності зареєструвати такі права.

Реалізація другої хвилі 2-го етапу пілотного впровадження ДАР, що розпочнеться 16 вересня 2020 року та буде тривати 4 тижні, відбудеться, зокрема, на території Грабовецької (Стрийський р-н) та Гніздичівської (Жидачівський р-н) об’єднаних територіальних громад, де працівники згаданих ОТГ стануть операторами ДАР і консультуватимуть аграріїв з питань роботи реєстру та допомагатимуть вносити відомості про себе безпосередньо до самого реєстру.

Однак в цілому ж, зареєструватися у ДАР онлайн вже зараз може будь-який український аграрій самостійно за посиланням https://www.ar.gov.ua/

(покрокова відео-інструкція https://www.ar.gov.ua/using).

У разі виникнення додаткових запитань звертатися до департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації за телефоном (032)-255-50-62 чи на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Також, подаємо презентаційні матеріали та буклет.

Відновлювані джерела енергії для домогосподарств

Держенергоефективності за підтримки ЄС у рамках Проєкту ЄС Twinning проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію, присвячену перевагам відновлюваних джерел енергії у домогосподарствах, – "Чиста" енергія для Вашої родини".

Кожну родину цікавить, як менше платити за комунальні послуги, як стати енергонезалежним. Відповідь є – завдяки «чистим» джерелам енергії та енергоефективності.

Зокрема, приватні домогосподарства можуть встановити:

  • сонячні панелі або вітроелектростанції, щоб генерувати власну електроенергію;
  • теплові насоси або твердопаливні котли – для опалення;
  • геліоколектори – для нагріву води.

«Використовуючи відновлювані джерела енергії, родини можуть повністю забезпечити свої потреби в електроенергії, тепловій енергії та гарячій воді. Це надійне енергозабезпечення, незалежність від енергопостачальників і, звичайно, економія сімейного бюджету», – прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

«І найголовніше: «зелена» енергія подарована природою. Вона екологічно чиста, відновлювана та дешевша в довгостроковій перспективі. При цьому, за останні 10 років вартість «чистих» технологій у світі значно скоротилася і продовжить зменшуватися», – наголосив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Тож, дізнавайтеся про переваги відновлюваних джерел енергії - у відеоролику "Чиста" енергія для Вашої родини" (https://youtu.be/k2r79kEZmqg) та брошурах, розроблени спільно Держенергоефективності та Енергетичним регулятором  «E-Control» (Австрія) у рамках Проекту ЄС Twinning у 2020 році.

Інформаційні брошури про переваги відновлюваних джерел енергії для домогосподарств

  1. Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини (тут1)
  2. Тепло з біопалива для Вашої родини та громади (тут2)
  3. Тепло з енергії сонця для домогосподарств (тут3)
  4. Тепло та гаряча вода з енергії довкілля для Вашої родини (тут4)
  5. Електроенергія з енергії вітру для Вашої родини (тут5)

Щодо операцій з металобрухтом

Інформуємо про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом, Закон України від 14.07.2020 № 776-IX (копія додається). 

Просимо взяти до уваги, що набрання чинності змін до Закону України від 14.07.2020 № 776-IX відбудеться 14.11.2020 року.

Алгоритм передачі в оренду земельних ділянок під польовими дорогами (запроектованими)

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498-VIII земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років. Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням. Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.

Детальніше:Алгоритм передачі в оренду...

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено