Старосамбірська

районна державна адміністрація

Новини економіки

Про «Всеукраїнський громадський бюджет» Львівської області

Регіональна комісія з оцінки та попереднього конкурсного відбору проєктів ДФРР оголосила початок проведення відбору проєктів Всеукраїнського громадського бюджету (ВГБ) Львівської області, інформація про що розміщена на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації.

Прийом заявок для участі в конкурсі триватиме на онлайн-платформі (https://vgblv.pb.org.ua) з 15.07.2020 по 14.08.2020 (30 календарних днів).

Положення «Про порядок ініціювання та подання інвестиційних проектів «Всеукраїнського громадського бюджету» Львівської області», яке визначає порядок подання інвестиційних проектів, затверджено розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації №447/0/5-20 від 25 червня 2020 р. «Про затвердження Положення про порядок ініціювання та подання інвестиційних проектів «Всеукраїнського громадського бюджету» Львівської області (Додається).

Детальніше:Про «Всеукраїнський...

Щодо проведення конкурсу «Вікі любить Землю»

Відповідно до листа Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації від 010.06.2020 року №5/33-536/0/2-20 за дорученням голови Львівської обласної державної адміністрації від 04.06.2020  №11/8-6262/01-20 щодо звернення громадської організації «Вікімедіа Україна» з питання проведення української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth).

З 1 по 31 липня поточного року пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України.

Конкурс має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища.

Участь у конкурсі можуть брати, як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини пам’яток природи України та Львівщини зокрема власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографії пам`яток природи, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам'яток у кожному з 27 регіонів України; при визначенні переможців у цих номінаціях перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не були сфотографовані в межах конкурсу. Журі також обере найкращі світлини кожного з 27 регіонів України та десять найкращих фотографій конкурсу. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.

Щодо боротьби з борщівником Сосновського

Борщівник Сосновського - шкідлива та небезпечна рослина!
Борщівник Сосновського - шкідлива та небезпечна рослина!

Борщівник Сосновського - багаторічна рослина родини зонтичних (виглядає, наче величезний кріп), сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. 

Основними місцями його розвитку є необроблювальні угіддя, береги річок, узбіччя доріг тощо.

Загроза

Всі частини рослини (листя, стебла, коріння, плоди) містять особливі речовини – фурокумарини, які в сотні разів підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. 

Якщо сік потрапляє на шкіру - достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів. А при потраплянні в очі, сік борщівника може призвести до сліпоти.

Підступність рослини в тому, що спочатку її дотик не призводить до жодних неприємних відчуттів, час прояву опіку від кількох годин до кількох діб.

Перша допомога при опіку борщівником

Якщо ви все ж доторкнулися до будь-якої частини борщівника, то відразу після контакту з ним необхідно:

  • захистити уражені ділянки від сонячних променів мінімум на дві доби;
  • ретельно промити уражені місця водою з густою мильною піною;
  • промити (не протерти!!!) спиртом/слабким розчином марганцівки;
  • обробити будь-яким засобом, що традиційно призначають при опіках.

Якщо опік знаходиться на голові або площа його більше 10% площі тіла, була тривала інсоляція з утворенням глибоких язв та великих пухирів, різко піднялася температура, почалася сильна алергічна реакція – необхідно терміново звернутись за допомогою до лікаря.

Боротьба

Для боротьби з отруйною рослиною існують різні методи: механічний (шляхом викошування) та хімічний (використання гербіцидів). 

Однак, найкращий ефект отримують, обробляючи бур’ян при формуванні першої розетки листя препаратами, що містять діючу речовину гліфосат (раундап, напалм, торнадо, ураган форте, чистопол тощо). 

Знищуючи зарості борщівника, в жодному разі не можна:

  • скошувати рослини борщівника в період цвітіння і на початку дозрівання плодів;
  • застосовувати не зареєстровані в Україні і не рекомендовані гербіциди;
  • бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла;
  • залишати скошений бур'ян кинутим на місці без скидання в купи і спалювання;
  • брати в руки будь-які частини трави, нюхати квіти, фотографуватись тощо.

Алгоритм передачі в оренду земельних ділянок під польовими дорогами (запроектованими)

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 № 2498-VIII земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років. Передача в оренду земельних ділянок державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, здійснюється за умови забезпечення безоплатного доступу усіх землевласників та землекористувачів до належних їм земельних ділянок для використання їх за цільовим призначенням. Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.

Детальніше:Алгоритм передачі в оренду...

Щодо запуску "Інвестиційного атласу надрокористувача"

Урядом України  запущено Інвестиційний атлас надрокористувача, який створено спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика» та Українським державним георозвідувальним інститутом.

Інвестиційний атлас надрокористувача – один із елементів загальної урядової політики open door policy (політики відкритих дверей), яка спрямована на залучення інвесторів, у тому числі й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави. Атлас знаходиться у вільному доступі на офіційному сайті Державної служби геології та надр України (www.geo.gov.ua/investicijnij-atlasnadrokoristuvacha).

Типовий профайл кожного об’єкту містить загальний опис ділянки, координати, оціночні ресурси, попередню вартість, мінімальні вимоги до програми робіт, а також посилання на паспорт родовища і відповідні звіти про ділянку. Усі охочі можуть ініціювати одну із запропонованих ділянок на аукціон, або номінувати будь-яку іншу ділянку за власним бажанням.

Наразі до Атласу увійшли 115 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках - за видами корисних копалин.

Щодо створення громадських пасовищ

Згідно з частиною 2 статті 34 Земельного кодексу України органи
виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть створювати на землях,
що перебувають у власності держави чи територіальної громади громадські
пасовища.

Подаємо покрокову схему – пам’ятку дій зі створення
громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення
державної власності для використання в роботі та поширення органам місцевого
самоврядування.

Детальніше:Щодо створення громадських...