Старосамбірська

районна державна адміністрація

Небезпека отруєння чадним газом

Шановні мешканці Старосамбірщини!

Зниження температурних показників спонукає абонентів активніше використовувати засоби опалення для обігріву оселі. При цьому, зростає ймовірність виникнення нещасних випадків під час експлуатації газового та пічного обладнання. Статистика дуже сумна – гинуть і дорослі, і діти.

Під час різких змін погодних умов, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що нерідко призводить до отруєнь чадним газом.

При несправних димоходах та вентиляційних каналах шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні, тож система димових і вентиляційних каналів завжди повинна бути цілою та справною. Для цього її треба періодично обстежувати, а у разі необхідності прочищати і ремонтувати.

Димові канали опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, мають перевірятися один раз на рік, перед початком опалювального сезону. Якщо такі прилади працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени).

Димові канали опалювально-варильних печей - не рідше одного разу на шість місяців (навесні і восени). 

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, в об'єднаннях співвласників багатоквартирних будинків - на голову ОСББ, а у приватних будинках - на їх власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства, також має подбати власник.

Контроль за проведенням перевірок стану димових і вентиляційних каналів повинні забезпечувати житлово-експлуатаційні організації, керівники ОСББ та власники будинків.

Витрати на прочистку димових та вентиляційних каналів оплачуються споживачами самостійно відповідно до угоди із спеціалізованими організаціями.

Будьте пильними! Неухильно дотримуйтесь правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.  Життя та здоров’я Ваше і Ваших рідних перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки.

Фото з відкритих джерел.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено