Старосамбірська

районна державна адміністрація

Череда волосиста - небезпечний бур’ян

Череда волосиста (Bidenspilosa L.) - внесена до переліку карантинних об'єктів, відсутніх на території України. Однорічна трав'яниста рослина висотою 30-180 см. Стебло пряме, чотиригранне, у верхній частині гіллясте. Листя прості, черешкові. Плід - сім'янка, лінійна, вузька, з чубчиком. Життєздатність насіння зберігається протягом 3-5 років. Сім'янки бур'яну мають колючі, остевідние волоски, вкриті зубовидний щетинками, якими вони чіпляються до шерсті тварин і одязі людей. Таким чином, низка волосиста може переноситися на значні відстані. Може мати великий потенційний ареал на території України і в разі проникнення може стати вельми шкідливим бур'яном полів.

Бур'ян знижує врожай сільськогосподарських культур, росте в садах, на пасовищах, пустирях, уздовж доріг.Є агресивним видом, екстракти з рослин гальмують проростання насіння. Знижує врожайність сільськогосподарських культур, засмічує отриманий урожай Домінує в регіонах з достатньою тепло забезпечення і зволоженням.

Карантинні заходи і заходи боротьби:

  1. Основний спосіб боротьби - це запобігання завезення насіння бур'яну з ввезеної продукцією.
  2. Систематичне проведення обстежень земель;
  3. Проведення агротехнічних прийомів, не допускати утворення насіння (регулярна культивація, скошування бур'яну до цвітіння).
  4. Хімічні обробки.

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини