Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розроблено механізм монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

За інформацією Міністерства фінансів України, опублікованою 30.07.2020 на Урядовому порталі https://www.kmu.gov.ua/, 29 липня 2020 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народились у 2020 році та не отримали «пакунок малюка».

Відтепер кожна сімʼя, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральної допомоги «пакунок малюка», зможе скористатись своїм правом на грошову компенсацію від держави у розмірі 5000 гривень. Ці кошти надійдуть на спецрахунки, що будуть відкриті у вигляді окремої картки у найближчих для заявників відділеннях АТ КБ «ПриватБанк».

Державна допомога спрямовується виключно на придбання дитячих товарів (засобів догляду, одягу, взуття, харчування, дитячого посуду, іграшок) та товарів для породіллі (прокладок для лактації та прокладок післяпологових). 

Раніше пакунок для малюка можна було отримати безпосередньо у пологовому будинку після народження дитини. У іншому випадку, його видавали в територіальному управлінні соцзахисту.

Фото з відкритих джерел.