Старосамбірська

районна державна адміністрація

Держпродспоживслужба застерігає! Рекомендації щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час повені та паводків

Існує небезпека ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації, бо під час повеней розмиваються гноєзбірники та дворові туалети, забруднюється нечистотами та різноманітним сміттям довкілля; затоплюються та забруднюються харчові продукти, джерела питного водопостачання (колодязі, каптажі, джерела централізованого водопостачання), підвальні і житлові приміщення.

І це може призвести до зростання кількості, а інколи і спалахів різноманітних небезпечних для людини інфекційних захворювань: кишкових інфекцій (сальмонельоз, дизентерія, холера), гепатит А, лептоспіроз, паразитарних хворіб тощо. Збудники усіх цих хвороб постійно знаходяться у навколишньому середовищі, особливо їх багато у нечистотах, брудній воді, зіпсутих харчових продуктах.

       Щоб вберегтися від небезпечних наслідків рекомендуємо дотримуватись наступних рекомендацій.

Не використовуйте для питних потреб воду з відкритих водойм, а також підтоплених криниць, каптажів, інших джерел, які можуть бути забруднені хвороботворними мікроорганізмами, зокрема збудниками туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, яйцями та личинками гельмінтів, цистами лямблій, дизентерійних амеб та іншого.

  • У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення питною водою гарантованої якості з альтернативних джерел. Адже відповідно до статті 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» органи місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити жителів міст та інших населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм.
  • Не слід вживати продукти, консервацію, які були підтоплені водою під час повені, забруднені, з пошкодженою упаковкою тощо.
  • Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. Обов’язково дотримуйтесь технології обробки та температурних режимів приготування страв. Ретельно промийте продукти питною водою, а якщо їх споживатимуть діти – обдайте окропом. Використовуйте тільки кип’ячену воду.
  • Дотримуйтесь правил особистої гігієни та слідкуйте, щоб їх дотримувалися діти.

Після сходу води з ґрунту необхідно:

  • провести рекультивацію земель - очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
  • індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом, призначеним для цього;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, очистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлоровмісних препаратів;
  • провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
  • підвали, жилі приміщення розчистити, просушити та обробити дезінфекційними та протигрибковими засобами. Домашній посуд продезінфікувати. Подвір’я очистити від бруду.

У разі появи ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, слизових оболонок очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново звертайтесь за медичною допомогою, не займайтесь самолікуванням.

Пам'ятайте, що зберегти здоров'я Вам допоможуть прості, але дієві гігієнічні заходи!

Фото з відкритих джерел.

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини