Старосамбірська

районна державна адміністрація

На Старосамбірщині підтоплено житлові будинки та об'єкти інфраструктури

У зв’язку з інтенсивними атмосферними опадами 3 липня 2020 року відбувся підйом рівня води від 1.5 до 2.5 м на р.Катинка, р.Стрв’яж, р.Ясеничанка, р.Ясенка, р.Вирва та їх притоках, що спричинило підтоплення території та пошкодження інфраструктурних об’єктів на території Княжпільської, Стар’явської, Тернавської та Терлівської сільських рад.

Було підтоплено 243 житлових будинки, підвали житлових будинків, господарські будівлі, присадибні ділянки, зруйновано пішохідні переходи та заїзди до житлових будинків.

Пошкоджено 7 автодоріг місцевого значення: а/д  Катино – Старява, а/д  Терло – Максимівка, а/д  КПП "Смільниця" - Старий Самбір, а/д  Рожеве – Поляна,  а/д  Гуманець – Райнова, а/д  Мігово – Добромиль,  а/д  Кропивник – Княжпіль, без електропостачання залишилось 6 населених пунктів.

Сьогодні, 4 липня, голова Старосамбірської районної державної адміністрації Петро Назар провів позачергове виїзне засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого було розглянуто питання про вжиття невідкладних заходів із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка склалася внаслідок несприятливих погодних умов на території району.

За результатами засідання прийнято рішення комісії, яким дано відповідні завдання Княжпільському, Стар’явському, Тернавському, Терлівському сільським головам, керівникам районних спеціалізованих служб щодо проведення обстеження підвідомчих об’єктів та домогосподарств, визначення завданих збитків та проведення невідкладних відновлювальних робіт.

 На даний час відновлено електропостачання та доїзд до всіх підтоплених населених пунктів.

Для проведення аварійно-рятувальних робіт по відкачуванню води з підвалів житлових будинків та колодязів, а також робіт по розчистці наносів із мулу і сміття від ДСНС залучено: 25 чол., 2 АЦ, 1 САРМ, 7 МП, 1 глибинний насос, МОГ ГУ ДСНС України у Львівській області (Mitsubishi  L-200, 5 чол.), від інших відомств: РЕМ - 7 чол., 1 од. техн., райавтодор - 6 чол., 6 од. техн.