Старосамбірська

районна державна адміністрація

Міжнародна співпраця

Понад 20 років підтримує зв'язки з поляками, які були переселені  з с. Муроване Старосамбірського району внаслідок операції «Вісла», заступник директора ЗСШ I-II ступенів  с.Муроване   Ірина Дзюбінська. А починалося все ось як.

  Одного разу в гості до Ірини Степанівни  приїхав  учитель школи с.Сєдлєц  Дольношльонского повіту Вроцлавського воєводства Юрек Войтасік. Відтоді  упродовж двох років  він із дружиною Анною приїжджав до Мурованого,  відвідував школу, привозив подарунки  мурованським школярам від польських школярів. Наші діти теж готували подарунки своїм друзям. Врешті вирішили офіційно налагодити співпрацю між колективами.

     Цьогоріч, 23 квітня, наші польські друзі  проводили учнівські фестини. На це дійство запросили директора  ЗСШ  I-II ступенів  с.Муроване Віру Турій, заступника директора Ірину Дзюбінську та групу учнів школи. Поїздка відбулася за фінансової підтримки  голови ТЗОв «Норбілк- агрі» Джонатана Клібборна, голови Старосамбірської районної ради  Т.І.Терлецької, голови Старосамбірської РДА О.Е.Бонка.

      У Польщі  нашу делегацію вітали директор школи Марія Беганська, віце-директор Арлетта Золотенька (родина також жила в Мурованім), батьки, учні, жителі сіл Сєдлєц і Пасікуровіце. Вразила нас тісна співпраця між батьками і вчителями. Матері учнів виявилися чудовими господинями, продемонстрували свої кулінарні здібності і гостинність. І батьки польських школярів, і жителі сіл Сєдлєц та Пасікуровіце разом із учнями та вчителями брали участь у забігах на різні дистанції у кількох  вікових категоріях, дали  чудовий концерт, у якому  також взяли участь  і учні  Мурованської  школи. Зворушливою була зустріч із колишніми жителями Мурованого, педколективом школи.

       Наступного дня, 24 квітня, було підписано угоду про співпрацю між школами  сіл Сєдлєц і Мурованого. Відвідали ми і Вроцлавську гастрономічну школу.

   На кожному кроці   відчували гостинність і любов сусіднього братнього народу. Підтвердженням  цього є слова молодої мами, яка, почувши  в магазині нашу розмову,  сказала: «Як приємно чути українську мову!»

     Тепер очікуємо  візит наших друзів. Віримо в те, що дружба буде міцною, а співпраця плідною, адже у нас одне коріння, ми народилися на одній землі, живемо під одним сонцем. А коли поляки збираються їхати в Муроване, то місць в автобусі завжди бракує.

 

 

                                                     Ірина Дзюбінська, заступник директора Мурованської ЗСШ І-ІІ ступенів.