Старосамбірська

районна державна адміністрація

«Маленькие работы» в концтаборі НКВС №2217 м. Старий Самбір

13 листопада 1944 року Військова рада 4 українського фронту СРСР видає постанову за №0036 за якою чоловіче угорське та німецьке населення Закарпаття віком від 17 до 55 років мобілізується на «маленькие роботы» в концтабір НКВД №22 в Старому Самборі. Для більш як трьох тисяч людей цей концтабір НКВС стає місцем їхньої загибелі.

17 листопада 2016 року в Старому Самборі відкрито пам’ятник жертвам сталінських репресій, які загинули в 1944-1949 рр. в концтаборі НКВД №2217 біля м. Старий Самбір. Встановлено монумент на кошти уряду Республіки Угорщина на замовлення Товариства культури Львівських угорців.

 

Організаторами події виступили Уряд Угорщини та Товариство культури Львівських  угорців, за сприянням Старосамбірської міської ради, Старосамбірської райдержадміністрації та ГО «Товариство «Острогірка». В заході взяли участь: консул республіки Угорщина Й. Бухайло, Старосамбірський міський голова І. Трухим, представник Львівської обласної державної адміністрації І. Коцюбяк. Спільна молитва отців І. Білика, М. Николина та протестантського пастора з Угорщини прозвучала біля пам’ятного знаку. Представники місцевої влади в особі першого заступника голови Старосамбірської РДА І. Жука, голови районної ради Т. Терлецької та міського голова І. Трухима поклали квіти до монумента.

Світлина: Юрія Леуса