Старосамбірська

районна державна адміністрація

Відбулось засідання комісії з питань дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати

Нещодавно в Старосамбірському відділенні Самбірсьської ОДПІ  відбулись засідання комісії з питань дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати. В засіданні взяли участь заступник начальника Самбірської ОДПІ Михайло Білий, завідувач  сектору податків і зборів з фізичних осіб Старосамбірського відділення Самбірської ОДПІ Віктор  Богданович Дмитрук, та cекретар  Старосамбірської міської ради Ліда Петрівна Сідак.

 

В ході засідань проведено співбесіди з платниками, які нараховували заробітну плату менше встановленого чинним законодавством мінімуму. В результаті співбесід з’ясовано причини виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень, а саме: у 13 субєктах господарювання (юридичних та фізичних осіб) в штаті числяться працівники, які знаходяться у декретній відпустці і відповідно заробітна плата даним працівникам не проводиься; у 12 субєктах господарювання (юридичних та фізичних осіб) проводилося прийняття-звільнення працівників у одному місяці; 22 субєктів господарювання (юридичних та фізичних осіб) повідомили про збільшення розміру виплати заробітної плати.

 

Також, наголошено, що з 1 січня 2016 року Законом України від 25.12.15 № 928-VIII "Про Державний бюджет на 2016 рік" встановлено такі соціальні стандарти: мінімальна зарплата у місячному розмірі і прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 1378 грн., з 1 травня - 1450 грн., з 1 грудня - 1550 грн. Водночас, навантаження на заробітну плату у 2016 році зменшено майже вдвічі, тобто роботодавці будуть сплачувати 22% єдиного соціального внеску від нарахованої зарплати, а працівники, що сплачували 3,6% ЄСВ із заробітної плати у минулому році – в цьому році звільнені від сплати ЄСВ.

Конституція України

 

                                    

Львівська обласна державна адміністрація

Новини