Старосамбірська

районна державна адміністрація

Пластуни відзначать День Першої Присяги

У суботу, 9 квітня, у Львові відзначатимуть День Першої Пластової Присяги. Щороку цей захід збирає близько 1000 пластунів з області та всієї України. Урочисті заходи з нагоди цієї дати триватимуть протягом двох днів. Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

 

День Першої Пластової Присяги – одна з найважливіших для усіх пластунів акцій у році. Традиційно відзначення річниці Першої Пластової Присяги проходить у багатьох містах України, але наймасовіше відзначають саме у Львові.

Розпочнуться святкування  у суботу, 9 квітня.

О 10:00 год відправлять Літургію у соборі Святого Юра. Потім об 11:30 колони пластунів вирушать до пам’ятника Шевченку, де о 12:30 відбудеться відкриття заходу. У рамках святкувань учасники також вшанують пам'ять пластунів на Личаківському кладовищі. Так о 14:30 покладуть квіти до меморіалу Пласту та могили Олександра Тисовського, а також героя АТО Віктора Гурняка. А о 18:00 у "Львівському кіноцентрі" відбудеться вечірня програма.

Продовжать святкування у неділю, 10 квітня, у Стрийському парку. О 14:00 там проведуть марафон, присвячений героям нашого часу.

Довідка:

Після початку пластового руху на території сучасної України першу пластову присягу склали гуртки під керівництвом Олександра Тисовського у квітні 1912 року саме у м. Львові. Сучасний текст Присяги запровадили наприкінці 1940-х рр.

Одну з перших пластових присяг після здобуття Україною незалежності  склали 6 травня 1990 року в Києві на день покровителя скаутів – святого Юрія.

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено