Старосамбірська

районна державна адміністрація

Палимо суху траву та сміття

Спалення сухої трави стало для наших громадян настільки природньою справою, що практично не звертають увагу на те, якої шкоди завдаємо природі та здоров’ю людей.
Із димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовин. Додаткова проблема у тому, що із сухою травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття. Дуже часто такі дії призводять до великомасштабних пожеж.

 

Згідно чинного законодавства, спалення сухої трави — це не «добра справа», це КРИМІНАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН:

Стаття 245 Кримінального кодексу України: Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу
1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100 — 8500 гр.) доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти рокі.
2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Старосамбірська райдержадміністрація попереджає громадян, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої рослинності, стерні та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.

 

За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої «Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів (340-1360грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700грн.).

Конституція України

 

                                    

Канал не знайдено