Старосамбірська

районна державна адміністрація

Розпорядження №298/01-04 від 22.07.2013 (На виконання рішення Колегії)

 

Про   стан   погашення  заборгованості

 

з виплати заробітної плати,   пенсій   та

 

інших соціальних виплат   підприємствами

 

та установами району

 

  Відповідно до статті 6, пункту 5 статті 13, пункту 2 статті 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», рішення Колегії райдержадміністрації від 16 липня 2013 року № 17 «Про стан погашення заборгованості  з виплати заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат підприємствами та установами району»:

1. Керівникам підприємств, установ та організацій району:

1.1. Забезпечити своєчасну виплату поточної заробітної плати, дотримуючись мінімальних державних та галузевих норм і гарантій.

1.2. Вжити заходів щодо забезпечення посилення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, своєчасністю та повнотою виплати заробітної плати їх працівникам.

1.3. Забезпечити включення до колективних договорів,  галузевих і регіональних угод всіх підприємств  і  організацій  зобов'язання щодо  своєчасної  виплати  заробітної  плати та забезпечення інших державних гарантій в оплаті праці,  доведення  розміру  заробітної плати  не  менш  ніж до величини прожиткового мінімуму і створення умов для подальшого постійного зростання заробітної плати. 

 2.   Керівникам підприємств-боржників із виплати заробітної плати:

 2.1. Запровадити дієві організаційно-правові механізми, які б забезпечили повне погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках всіх форм власності до кінця 2013 року.

3. Управлінню     соціального   захисту   населення    райдержадміністрації (Павлечко Г.Д.):

3.1 Забезпечити здійснення якісного щотижневого моніторингу погашення заборгованості із виплати заробітної плати, узагальнення даних та подання відповідної інформації до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

 3.2 Посилити контроль за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати по кожному підприємству – боржнику. Інформацію про погашення боргів із заробітної плати щомісячно до 8 числа місяця, наступного за звітним, узагальнювати та подавати її в Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.

 3.3 Щомісячно проводити перевірки дотримання законодавства про працю на не менш ніж 4-х  підприємствах, установах та організаціях району.

 4. Комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Кутельмах З.Ю.):

 4.1 Щомісячно  проводити засідання комісії щодо стану виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших обов’язкових соціальних виплат за участю керівників підприємств, що допустили заборгованість з виплати заробітної плати.

4.2  Забезпечити   дієвий   контроль  за  своєчасністю  виплати заробітної  плати, ініціювати  притягнення   до   дисциплінарної, матеріальної,  адміністративної  та  кримінальної відповідальності керівників підприємств-боржників усіх форм власності.

 5.  Рекомендувати начальнику Старосамбірського відділення Самбірської об’єднаної  державної податкової  інспекції ГУ Міндоходів у Львівській області  Малецькому І.В.:

5.1 Вжити відповідно до повноважень у встановленому порядку заходів щодо проведення досудової санації, порушення справ про банкрутство підприємств, неспроможних виконати зобов’язання з погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам.

5.2 Координувати роботу щодо легалізації найманої праці в районі та своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам з залученням правоохоронних органів.

6. Рекомендувати управлінню Державної казначейської Служби України у Старосамбірському районі (Трухим І.С.) першочергово проводити платежі з виплати  заробітної плати із спеціального фонду бюджетних організацій.

 6. Запропонувати територіальній державній інспекції праці в Львівській області    (Заваді О.Г.):

 6.1  Посилити забезпечення захисту прав працівників через державний нагляд за додержанням законодавства про працю в установах і підприємствах та фізичних осіб, які використовують найману працю.

7 . Сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій з  громадськістю апарату райдержадміністрації (Галевич М.В.) забезпечити інформування громадськості щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам на підприємствах-боржниках району.

8 . Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Кутельмаха З.Ю.        

Голова                                      В.Д.Цегенько