Старосамбірська

районна державна адміністрація

Вільні виробничі приміщення

Форма "Інформація про інвестиційний об'єкт"
Категорія Питання Відповідь
Загальна інформація Назва об'єкта Приміщення колишнього корівника в с. Боршевичі
Тип об'єкту інвестицій працююче підприємство
Умови використання оренда
Попереднє використання Приміщення колишнього корівника в с. Боршевичі
Характеристика підприємства Працююче підприємство ПАФ “Купала”
Кількість працюючих (осіб) 5
Наявні трудові ресурси 50
Адреса Населений пункт с. Боршевичі
Район Старосамбірський
Вулиця (проспект, провулок тощо) за межами населеного пункту
Номер будинку  
Поштовий індекс 82011
Відстань до м. Львова (км) 135
GPS Координати  
- Широта 49,391512
- Довгота 22,504013
Ділянка Площа земельної ділянки, га  
Форма власності  
Категорія земель за цільовим призначенням  
Нерухоме майно так
Кількість об'єктів одне приміщення колишнього корівника
Загальна площа об'єктів 1120 м2
Стан нерухомого майна В задовільному стані, є перекриття, потребує встановлення вікон
Опис нерухомого майна Одна будівля, перекрито панельними плитами, довжина 80 м., ширина — 24 м., висота — 5 м.
Комунікації Електропостачання: Відстань (км) 0,08
Електропостачання: Потужність (кВ)  
Газопостачання: Відстань (км) 0,05
Газопостачання: Потужність (тиск) середній
Водопостачання: Відстань (км) немає
Водопостачання: Тип  
Водовідведення: Тип немає
Водовідведення: Відстань (км)  
Транспортне сполучення Під'їзні шляхи (км) 0,1 (Нижанковичі — Библо)
Залізниця (км) 1,9 (вітка залізниці Нижанковичі — Самбір, станція в с. Боршевичі)
Авіа (км) 135
Найближчі дороги міжнародного, чи державного значення (км) 4,3 (Нижанковичі — Стрий)
Найближчі пункти перетину кордону та відстань до них (км) 37,1 (Смільниця — Кросценко)
Контакти посада, П.І.Б. Грушка Володимир Іванович, керівник ПАФ “Купала”
Телефон 974824771
Email  

Грип та ГРВІ: лікування та профілактика

Грип — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусом грипу. У побуті грипом часто називають будь-яку застуду, що не є вірно, тому що, окрім власне вірусу грипу, схожі симптоми можуть бути викликані багатьма іншими (аденовіруси, риновіруси, респіраторно-синцитіальні віруси і т.і.).

Детальніше: Грип та ГРВІ: лікування та...

Взято участь в судових засіданнях

26 вересня 2017 року, провідним спеціалістом з питань правового забезпечення служби у справах дітей, взято участь у двох судових засіданнях - про відібрання дітей від батьків без позбавлення батьківських прав та кримінальному провадженні, де потерпілим є неповнолітній.

Інформація про порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми

У зв'язку з хвилею внутрішньої міграції громадян через складну політичну ситуацію на сході країни підвищвся рівень ризиків потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми. Управління соціального захисту населення Старосамбірської райдержадміністрації нагадує про дію Закону України “Про протидію торгівлі людьми”, який визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючі гендерну рівність, основні напрями державної політики, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам. Стаття 14 Закону України “Про протидію торгівлі людьми” визначає права особи, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми:

  1. Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.
  2. Особа, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право до прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

- інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

- медичної, психологічної, правової та іншої допомоги, незалежно від місця проживання;

- тимчасове розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

  1. Іноземець або особа без громадянства, яка звернулась для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених ч. 2 цієї статті прав, до прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має також право на:

- безоплатне отримання послуг перекладача;

- тимчасове перебування в Україні в порядку, встановленому законодавством.

  1. Іноземець, або особа без громадянства, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, отримує довідку, яка підтверджує факт звернення за встановленням такого статусу і відкриття відповідної процедури та є підставою для реєстрації в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб.
  2. Забороняється утримання особи, яка звернулася для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, в установах тимчасового тримання, крім обумовлених законом випадків, та видворення її за межі України до встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Особи, які постраждали від торгівлі людьми, або стали свідками торгівлі людьми, мають право звертатись за допомогою доуправління соціального захисту населення, до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або доорганів поліції (телефон 102).

        Відповідальна особа за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми Маник Марія Ярославівна — головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення (тел.. 21-2-29, 21-3-15).

    

 

Про право дітей на виховання та проживання у сім’ї

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 17.08.2017 №10585/0/2-17/37 служба у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації інформує.

 На сьогодні понад 100 тис. дітей навчається у загальноосвітніх школах-інтернатах, з них тільки 8 відсотків дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, і близько 30 відсотків дітей з особливими освітніми потребами.

Всі інші діти, які перебувають в закладах інституційного догляду та виховання з відривом від сім’ї мають батьків, не обмежених у свої правах, у них відсутні ті порушення фізичного та (або) розумового розвитку, що передбачають навчання у спеціальних закладах (близько 30 тис. дітей). Ці діти змушені зростати у соціальній ізоляції та не мають змоги засвоювати позитивну модель сім’ї.

Таким чином склалася ситуація, коли діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, проживають та виховуються у сімейних формах виховання, а в системі інтернатних закладів виховуються діти, влаштовані до них за заявами батьків.

Завдання щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей визначене одним із головних для держави та відображене в Національній стратегії у сфері прав людини, затвердженій Указом Президента України від 25.08.2015 №501 та Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.004.2017 №275-р.

09.08.2017 на засіданні Уряду прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України №526-р «Про Національну Стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації I етапу», виконання якого дасть змогу до 2019 року:

- розробити та прийняти нормативно-правові акти, організувати методичне забезпечення, необхідні для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей;

- проаналізувати існуючу мережу закладів інституційного догляду дітей, оцінити забезпечення прав дітей в кожному регіоні та затвердити регіональні плани реформування системи інституційного догляду та виховання дітей;

- сформувати та навчити регіональні команди з впровадження вище визначеної стратегії;

- розробити навчальні програми для підготовки, перепідготовки фахівців, зокрема тих, які працюють з дітьми з інвалідністю;

- розробити критерії моніторингу процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей;

-  залучити інвестиції для впровадження реформи системи інституційного догляду та виховання дітей;

- сприяти розвитку соціальних послуг для сімей з дітьми.

На виконання Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №576 «Про внесення змін до Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини та Положення про загальноосвітній навчальний заклад», згідно з якою обмежено перелік підстав для зарахування дітей до інтернатних закладів, а також забезпечено колегіальне прийняття таких рішень.

Комісія з питань захисту прав дитини розглядатиме питання щодо обґрунтованості обставин, за яких відсутні можливості для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за місцем проживання (перебування), та прийматиме рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи - інтернату I-III ступеня за заявою батьків із визначенням строку її перебування у школі-інтернаті.

Відповідно до вказаної постанови для влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату батьки зобов’язані надати рішення комісії з питань захисту прав дитини про доцільність такого влаштування.

Згідно з постановою зарахування учнів до загальноосвітніх шкіл-інтернатів можливе тільки за умови, якщо через стан здоров'я чи режим робочого часу батьків дитини або осіб, які їх замінюють, ускладнюється виховання і догляд дітей (тривале стаціонарне лікування, роз’їзний характер роботи, змінна робот, вахтовий метод роботи).

Зарахування учнів до загальноосвітньої школи - інтернату I-III ступеня проводиться у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України, на підставі рішення комісії з питань захисту прав дитини на період, що не перевищує одного навчального року. У разі зарахування учня після початку навчального року час його перебування в школі-інтернаті не може перевищувати поточного навчального року.

Рішення про зарахування учнів до загальноосвітньої школи - інтернату     I-III ступеня переглядаються перед початком кожного навчального року.

Зарахування учнів до загальноосвітньої санаторної школи (школи-інтернату) проводиться на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії дитячої поліклініки і відповідного профільного лікаря в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров'я України, на період, визначений закладом охорони здоров’я.

В інших випадках, коли складні життєві обставини сім’ї встають на заваді батькам у повноцінному виконанні ними своїх обов’язків з виховання дитини, громада зобов’язана надати їм допомогу, що вирішуватиметься на комісії з питань захисту прав дитини.