Старосамбірська

районна державна адміністрація

Сектор з питань цивільного захисту

До відома населення району.

Упродовж 8 лютого та вночі 9 лютого на території 11 районів та 2 міст обласного значення було зафіксовано 27 подій, пов’язаних  із пожежами  у природних екосистемах, на площі 15,81 га (загоряння сухої трави та чагарника).

Пожежі своєчасно ліквідовано пожежно-рятувальними підрозділами Головного управління ДСНС України у Львівській області. До гасіння пожеж було залучено 32 пожежно-рятувальні підрозділи у складі 33 од техніки та 130 осіб.

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології в найближчі дні місяця на території області збережеться тепла, вітряна погода без істотних опадів, що в умовах виникнення загоряння сухої рослинності, лісових насаджень і торфу може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не тільки довкіллю та об’єктам інфраструктури і житловим будинкам, але життю   і здоров’ю людей.

Нагадуємо, що у 2015 році порушення правил пожежної безпеки та безвідповідальне ставлення до особистого життя і здоров’я призвело до людських жертв – від підпалів зроблених власноруч загинуло 6 осіб, загальна площа пожеж на території області становила понад 423,0 га.

Обстановка, яка складається в області внаслідок несанкціонованого випалу сухостою є складною та перебуває на особистому контролі голови обласної державної адміністрації.

З метою попередження правопорушень природоохоронного законодавства за дорученням керівництва області сформовані мобільні групи у складі уповноважених представників – фахівців Державної екологічної інспекції у Львівській області, департаменту екології та природних ресурсів, департаменту цивільного захисту, правоохоронних структур та місцевих органів влади, які проводять рейди на адміністративних територіях районів (міст), для виявлення та притягнення до відповідальності винних у підпалах осіб.

Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації закликає мешканців області припинити спалювання сухостою на полях та присадибних ділянках, не допускати підпалів сухої рослинності, лісових насаджень і торфу, дбати про власне життя та здоров'я. Пам’ятайте, що наслідком таких дій є не лише шкода довкіллю, що тягне за собою покарання, але й травмування, каліцтво або смерть винуватців.

 

 

Заходи, що вживались райдержадміністрацією для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій пов’язаних із спалювання сухої рослинності

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій пов’язаних із спалювання сухої рослинності і  сміття у зв’язку з тривалим пожежно-небезпечним періодом та забезпечення бойової готовності місцевих пожежних команд і державних пожежно-рятувальних підрозділів Старосамбірською райдержадміністрацією виділено з районного резерву матеріально – технічних ресурсів 2 360 літрів бензину А92, проведено інформаційно-просвітницьку  діяльність через засоби масової  інформації району ( виступи на радіо – 2, розміщено інформації у районній пресі – 2, розміщено інформації  у інтернет – сайтах – 5, розповсюджено листівок – 22).

28 серпня 2015 року керівництвом райдержадміністрації проведено нараду з представниками  ТзОВ  Агро-ЛВ- Лімітед      щодо запобігання спалювання соломи та стерні.

Окрім цього спеціалістами державних пожежно-рятувальних підрозділів району проведено 7 рейдів, перевірено 16 суб’єктів господарювання, проведено 7 інструктажів та 8 виступів і  лекцій з питань запобігання виникненню пожеж в екосистемах.

Штормове попередження

За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України по території області:  

 

                  22 травня грози, місцями шквали 15 – 20 м/с та  град.

 

 

Сільським, селищним, міським головам Старосамбірського району

    На території області почастішали випадки потрапляння плазунів до житлових помешкань жителів області. З метою своєчасного реагування та залучення кваліфікованих фахівців у разі настання подібних випадків  надаємо  контактну інформацію герпетологів для організації взаємодії:

- Львівське відділення Українського герпетологічного товариства,
79011, м. Львів, вул. Іл. Свенціцького, 17 (у приміщенні Українського католицького університету), голова Тарас Гринчишин (067-254-58-32);

- Львівський еколого-натуралістичний центр, м. Львів, вул. Кубанська, 12, тел. (032) 276-14-19, директор Антонович Ігор Павлович (097-582-48-66).

 

Про погіршення метеорологічної обстановки

Сільським, селищним, міським головам, керівникам районних спеціалізованих служб цивільного захисту:

за інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території області

06 травня в другій половині дня грози, місцями град, пориви південно-східного вітру та шквали 15 – 20 м/с.

Рекомендації щодо підготовки підвальних приміщень для укриття населення за сигналами цивільного захисту

Рекомендації  

щодо підготовки підвальних приміщень

для укриття населення за сигналами цивільного захисту

Для укриття населення в особливий період основним і загальнодоступним способом будуть підвальні приміщення багатоквартирних і приватних житлових будинків, адміністративних, виробничих і господарських будівель і споруд (надалі – підвальні приміщення), інших приміщень підземного простору (підземні майданчики, паркінги тощо).

З урахуванням ситуації на південному сході України слід завчасно подбати про готовність підвальних приміщень, де планується укриття населення, до їх використання.

Варто уже в цей час, не очікуючи настання особливого періоду, підготувати до прийому населення кожне підвальне приміщення.

Для підготовки підвальних приміщень слід невідкладно виконати необхідні роботи, зокрема:

Підготовка загальних приміщень

(виконується спільно мешканцями будинку, працівниками організації)

прибрати приміщення від сміття;

винести непотрібні та зайві речі;

демонтувати тимчасові перегородки;

звільнити загальні проходи в підвальному приміщенні;

укріпити вхідні двері;

укріпити наявні віконні отвори та закласти їх мішками з піском;

перевірити електропроводку, освітлення та вимикачі;

створити запас електролампочок, свічок, ліхтариків;

облаштувати вентиляційні отвори;

встановити лавки, тапчани (лежаки);

За можливості змонтувати:

електророзетки;

автономне електроосвітлення від акумуляторів та інше;

Підготовка окремих приміщень

облаштувати забір води від системи централізованого водопостачання та водовідведення;

підготувати ємності для створення запасів питної та технічної води;

За можливості облаштувати:

окремі приміщення для санвузлів та під'єднати їх до системи каналізації;

місця для приготування їжі, зокрема з використанням електроплиток;

Підготовка приватних підвальних приміщень

прибрати приміщення від сміття, винести непотрібні та зайві речі;

укріпити наявні віконні отвори та закласти їх мішками з піском;

перевірити електропроводку, освітлення та вимикачі;

створити запас електролампочок і свічок, укомплектувати ліхтариком;

перевірити вентиляційні отвори, встановити стільці (лавку, тапчан, лежак);

створити запас продуктів харчування тривалого зберігання (консерви, консервація тощо) та питної води, а також теплих речей та ковдр, забезпечити їх зберігання у водонепроникних чохлах.