Старосамбірська

районна державна адміністрація

Відділ агропромислового розвитку

Медовий бізнес в Україні

          18 серпня, у Львові на оптовому ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” відбувся круглий стіл “Ефективність медового бізнесу в Україні” та тематична виставка-ярмарок продукції бджільництва. Сьогоднішні заходи присвячені святкуванню Дня пасічника, який в Україні відзначають 19 серпня.
Із вітальним словом з нагоди відзначення Дня пасічника до учасників звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. В рамках урочистої події Ростислав Замлинський вручив почесні грамоти Львівської облдержадміністрації пасічникам: Бліщу Івану Васильовичу, Микитів Степану Петровичу , Твердохлібу Зіновію Івановичу, Кучинському Роману Ярославовичу, Дудяку Миколі Михайловичу.
Подякою голови Львівської облдержадміністрації відзначено Цимбалу Катерину Ярославівну та Мацелюха Василя Романовича.
        Крім того, почесні грамоти від Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА т.в.о. директора Людмила Гончаренко вручила 20 бджолярам із різних районів області.
В рамках тематичного круглого столу пасічники області дізналися про основні економічні тенденції розвитку галузі та світовий ринок меду від експерта ФАО Анни Бурки. Крім того, важлива увага на конференції приділялася також технологічним аспектам розвитку бджільництва, налагодженню експорту продукції пасічництва на зовнішні ринки, створенню кооперативів з виробництва та збуту продукції бджолярів.

Міжнародна агропромислова виставка чекає аграріїв.

     З 26 по 29 вересня 2018 року у м. Кропивницькому відбудеться Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки "AgroExpo – 2018" (далі – Виставка).

     Виставка проводиться вже шостий рік і є найбільшою агропромисловою виставкою в Україні, яка має 125000 кв. м відкритої та 22500 кв. м критої виставкової площі, де буде представлено широку номенклатуру сільськогосподарської техніки як вітчизняних, так і зарубіжних брендів, а також пройде польова демонстрація техніки та технологій для агропромислового комплексу України на полігоні площею 16 га.

      Виставка – це також місце проведення ділових форумів, спеціалізованих майданчиків для діалогу між представниками влади, великих машинобудівних  компаній, топ-менеджерами іноземних і вітчизняних агрокорпорацій, а також експертами у сфері агропромислового комплексу міжнародного рівня.

     У 2017 році участь у Виставці взяли 585 профільних компаній, серед них такі відомі іноземні бренди як John Deere, Massey Ferguson, Horsh, Deutsche Agrartechnik, Lemken, Great Plains, Versatile та ін., а також вітчизняні ‒ Elvorti, Лозівські машини, Укрсільгоспмаш, Завод Кобзаренка, Велес-Агро, Бердянські жниварки та ін. Загалом виставку відвідало близько 27 тисяч осіб.

     Для презентації Львівщини на безоплатній основі надається 36 кв. м   виставкової площі критого павільйону.

Горбо Гори гостинно запрошують.

      Упродовж 25-26 серпня 2018 року поблизу с. Хоросно  (Пустомитівський район, 20 км. від Львова) проходитиме ІІ Фестиваль  «Горбо Гори». Метою проведення заходу є популяризація створення агротуристичних кластерів на Львівщині та в Україні, як альтернативних видів сільського підприємництва та прикладу із сталого розвитку сільських територій. 

       Програмою Фестивалю передбачено проведення ярмарку регіональної продукції «Добрі традиції Галичини», майстер-класів, тест-драйвів автомобілів, показ сільськогосподарської техніки та обладнання, презентації приготування страв української кухні, виступи творчих колективів.

    Захід проходитиме за підтримки Львівської обласної державної адміністрації, Пустомитівської районної державної адміністрації, Пустомитівської районної ради.

Запрошення до співпраці по вирощуванню равликів.

            Два роки тому у селі Яблунівка (Буський район, Львівської області) Орест Давидко та Андрій Дзюбан запустили власну равликову ферму. Велика кількість місцевих фермерів зацікавилися їхнім бізнесом . 

          Фермери створили буклети та надають методичні рекомендації щодо побудови та запуску ферми , пропонують повний викуп врожаю равликів ; проводять екскурсії та огляд власної ферми.

               Команда равликової ферми Tante Snails запрошує до співпраці за контактами:

     -   комерційні питання по розведенню равликів Андрій (тел. 0673535919 );

     -   екскурсії та огляд ферми Орест (тел. 0676720753 );

     -   маргетинг та робота зі ЗМІ Анастасія (тел. 0662311789 ).

 

Галузева нарада з аграріями.

     19 липня 2018 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації Пупи Р.Р. начальником відділу агропромислового розвитку Курієм Я.П. спільно з відділом економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації було проведено галузеву нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району. 

        Згідно  порядку денного наради   обговорено питання :

      - нарахування та виплати заробітної плати найманих працівників згідно чинного законодавства;

   - про забезпечення протипожежного захисту та техногенної безпеки с/г підприємств, зернотоків, місць заготівлі та зберігання грубих кормів під час проведення жнивної компанії 2018 року;

      - фінансова підтримка  аграріїв з бюджетів усіх рівнів.

      Пупа   Р. Р. акцентував увагу керівників на підтримці та порозумінні місцевого сільгоспвиробника , який створює робочі місця, наповнюючи місцевий бюджет та добросовісно  відноситься до обробітку землі .

      До керівників доведено рішення протоколу №7 позачергового виїздного засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 11 липня 2018 року.

       

Стартують земельні торги

10 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 3 земельних ділянок розташованих на території Золочівського району площею 48,7 га, стартова ціна лотів 41,7 тис. грн.
19 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 1 земельної ділянки розташованої на території Сокальського району площею 11,1 га, стартова ціна лота 23,4 тис. грн..
24 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 2 земельних ділянок розташованих на території Радехівського району площею 1,7 га, стартова ціна лота 1,6 тис. грн. та 4 земельних ділянок розташованих на території Жовківського району площею 35,8 га, стартова ціна лотів 13,1 тис. грн.
26 липня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 10 земельних ділянок розташованих на території Бродівського району площею 191,5 га, стартова ціна лота 166,5 тис. грн.
02 серпня 2018 року заплановано проведення земельних торгів 4 земельних ділянок розташованих на території Буського району площею 39,6 га, стартова ціна лота 46,5 тис. грн. Відомості про всі земельні ділянки, що виставлені на торги, а також, що плануються бути виставленими, інформацію про виконавця земельних торгів можна отримати за посиланням (http://torgy.land.gov.ua/auction) та за контактним номером телефону: (032) 235 13 21. Нагадуємо, що департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації спільно з ГУ Держгеокадастру розроблено каталоги інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності, що більші 5 га та включених в перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права оренди яких буде продано на земельних торгах. Саме завдяки каталогам інвестори зможуть отримати основну інформацію про земельну ділянку, її основні характеристики (площу, вид угідь,
кадастровий номер земельної ділянки (у разі наявності), відстань до автомагістралі, відстань до залізниці), а завдяки картографічним матеріалам інвестор зможе конкретно зрозуміти місце розташування земельної ділянки. З каталогами можна ознайомитися перейшовши за посиланням http://loda.gov.ua/katalogy_investyciynyh_propozyciy_ zemel_nyh_dilyanok_sil_s_kogospodars_kogo_pryznachennya.