Старосамбірська

районна державна адміністрація

Відділ агропромислового розвитку

З днем працівника сільського господарства

Щировітаємоізпрофесійнимсвятом працівників сільського господарства !

 

Це свято воістину всенародне, адже від результатів вашої діяльності значною мірою залежить здоров’я, добробут і процвітання України.

Хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями ваші ниви, хай втілюються в життя ваші плани, задуми та сподівання на радість вашим рідним, на благо розквіту краю та піднесення добробуту всього українського народу. Хай обходять вас природні стихії, а ваші родини живуть у затишку, щасті, благополуччі та при доброму здоровї! У цей день бажаємо вам всім прихильної долі, вагомих здобутків, миру, невичерпної енергії, професійної удачі!

 

Нехай ваша віддана праця і надалі служить на користь державі, на благо України.

З повагою,  за дорученням колективу,

Начальник відділу  агропромислового розвитку

Старосамбірської райдержадміністрації                             Я.Курій

ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС

Оголошується проведення конкурсу виконавців Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області на 2013-2015 роки .

ПОРЯДОК

використання коштів обласного бюджету на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області на 2013-2015 роки (із змінами)

   Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області на 2013-2015 роки (надалі - Програма) для фінансової підтримки суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб, зареєстрованих у Львівській області, на безповоротній основі.

3.2. Часткова компенсація вартості придбання племінних (генетичних) ресурсів ВРХ

3.2.1. Часткова компенсація вартості придбання племінних (генетичних) ресурсів ВРХ надається відповідно до Програми сільськогосподарським підприємствам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які утримують 3-х і більше корів в розмірі до 50 % їх вартості, але не більше 8 тис. грн. за одну голову ВРХ (далі – одержувач) у молочному та м'ясному скотарстві (племені корови, нетелі, телиці) на конкурсних засадах.

3. 3. Дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності

3.3.1. Дотація надається відповідно до Програми фізичним особам, які утримують 4 і більше корів, фізичним особам - підприємцям та юридичним особам, які утримують від 5 до 30 корів молочного напряму продуктивності станом на перше число місяця, що передує прийняттю документів.

     Юридичним особам дотація надається в розмірі 1,0 тис. грн. за 1 голову ВРХ відповідно до вимог Програми. Розмір дотації для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців визначається Департаментом після одержання від управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій реєстрів про чисельність поголів’я корів в претендентів на утримання дотації з врахуванням обсягу виділеного фінансування на вказаний напрям підтримки та пропорційно чисельності поголів’я корів у претендентів на утримання дотації, але не більше 500 грн. на голову ВРХ.

 3.3.2. Для отримання дотації фізичні особи-підприємці, фізичні особи подають в управління (відділи) агропромислового розвитку райдержадміністрації, окрім документів, визначених у пункті 1.21 цього Порядку, довідку сільської, селищної, міської ради про кількість корів, які утримуються господарством станом на перше число місяця, який передує прийняттю документів, із зазначенням ідентифікаційного номера тварини, серії і номера паспорта.

5. Кредитна підтримка виробників сільськогосподарської продукції (кредитна субсидія)

 5.1. Кошти обласного бюджету відповідно до Програми надаються сільськогоспо-дарським підприємствам, суб’єктам господарювання, які займаються рибництвом, сільськогосподарським кооперативам, фізичним особам - підприємцям та фізичним особам, які залучили кредити у банківських установах чи кредитних спілках і здійснюють господарську діяльність в агропромисловому комплексі, (далі – одержувач) на конкурсних засадах. Кошти надаються у вигляді субсидії на часткове відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами у національній та іноземній валюті, у перерахунку на гривні по  курсу Національного банку України на дату здійснення господарської операції.

 

7. Дотація на посів сільськогосподарських культур

 7.1. Дотація відповідно до Програми надається сільськогосподарським підприємствам, які на поточний рік мають посіви жита озимого і ярого, гречки. Розмір дотації визначається Департаментом, але не більше ніж 500 грн на один гектар посівів з врахуванням обсягу фінансів виділених на вказаний напрям підтримки.

7.2. Для одержання дотації претенденти на участь у Програмі, окрім документів визначених у пункті 1.21 цього Порядку, подають управлінням (відділам) агропромислового розвитку райдержадміністрації: звіт за формою № 4-сг “Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2015 року”, затвердженою наказом Державної служби статистики України від 02.07.2014 № 206 «Про затвердження форм державних статистичних спостережень у галузі сільського господарства». У разі збільшення посівних площ після звітної дати звіт за формою N 37-сг (місячна) "Сівба та збирання врожаю сільськогосподарських культур, проведення інших польових робіт на 1 вересня 2015 року", затвердженою наказом Державної служби статистики України від 14.06.2013 № 181, з уточненням культур досіву у розділі “Трансформація посівних площ сільськогосподарських культур” (завірені належним чином).

 

 

Спалювання стерні може призвести до пожежі!

   Протягом липня-вересня під часпроведення жнив , необхідно звернути особливу увагу на  випадки спалювання стерні, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів та наносить велику шкоду довкіллю.
    Велика  кількість диму від випалювання стерні, сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.
    Крім  того, дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища – знижує родючість ґрунтів, порушується  їх структура, зменшується протиерозійна  стійкість, забруднюється атмосферне повітря. З’являється пожежна загроза лісових пожеж та загоряння житлових будинків.

  При спалюванні трави на присадибних  ділянках або стерні на фермерських  полях, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

    Інформуємо про те , що згідно ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища, ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання сухої рослинності тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Що  ж робити з сухою рослинністю  та опалим листям? Одне із можливих рішень цього питання – компостні  ями, з яких можна отримувати органічне  добриво.

    Слід  нагадати, що згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Дотація за утримання поголів’я молочного напряму.

     Для  збереження та збільшення поголів’я ВРХ молочного напряму продуктивності, як генетичного фонду власного відтворення згідно рішенняЛьвівської обласної ради від 07 липня 2015 року № 1407  «Про вне -сення змін та доповнень до Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської областіна 2013 – 2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради  від 16.05.2013 № 760 «Про затвердження Програми і Напрямів використання коштів у галузі сільського та лісового господарства Львівщини на 2013 – 2015 роки» для підтримки галузі тваринництва у 2015 році буде надаватися дотація фізичним особам, які утримують 4-и і більше корів, фізичним особам - підприємцям та юридичним особам, які утримують від 5-и до 30-и корів молочного напряму продуктивності станом на перше число місяця, що передує прийняттю документів.

      Юридичним особам дотація буде надаватися в розмірі 1,0 тис. грн за 1 голову ВРХ.      

      Розмір дотації для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців визначається департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації після одержання від управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій відомостей про чисельність поголів’я корів у претендентів на одержання дотації, але не більше ніж 500 грн  на голову ВРХ.

     Згідно Порядку використання коштів у відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації необхідно подати наступні  документи:

 

копії паспорта та ідентифікаційного коду; довідка з сільської ради про утримання 4-х і більше корів станом на 01.01.2015 року та письмове зобов’язання. 

Щодо руху великовагового транспорту

7 липня, рішенням сесії депутати Львівської обласної ради заборонили на 2015-2020 роки проїзд дорогами місцевого і державного значення області для великовагового транспорту у випадку підвищення температури до +25 градусів за Цельсієм. Таке рішення підтримало 76 обласних обранців.

Заборона стосується великогабаритного транспорту загальною вагою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад 7 тонн.Ця заборона діятиме у денний час доби з 10:00 до 22:00год.

Рух великовагового транспорту при підвищенні температури повітря більш ніж +25°С, призводить до руйнування дорожнього покриття, утворення на них колій та зсувів, що у свою чергу призводить до значних деформацій, а подекуди до повного знищення ділянок доріг.

        Руйнування доріг завдає значних збитків й призводить до великих фінансових витрат. Саме тому на дорогах місцевого користування введено  обмеження руху – вантажівкам буде дозволено рух лише вночі, а вдень вони повинні перебувати на спеціальних стоянках і майданчиках для відстою транспорту, зокрема поблизу об’єктів сервісу.

        Зазначимо, що працівники ДАІ жорстко контролюватимуть виконання водіями вантажівок зазначених вимог та у разі виявлення порушень прийматимуть рішення відповідно до чинного законодавства. 

 

   У випадку невиконання таких вимог передбачено адміністративну відповідальність за ч.1 ст.122 КУпАП, а саме – штраф від 255 до 340 гривень.

Весняні обстеження

       1-3 квітня 2015 року сільгоспвиробниками  спільно з головним спеціалістом фітосанітарним інспектором району Костенко Людмилою Степанівною  та головним спеціалістом відділу АПР Назаревичем О.Я.  проведено  контрольні весняні обстеження сільськогосподарських  угідь  на перезимівлю шкідників у грунті. Розроблено моніторинг розвитку та поширення шкідливих організмів на посівах сільськогосподарських культур протягом  2015 року.

    Керівникам підприємств надано методичні рекомендації щодо боротьби з шкідниками, хворобами та бур’янами с/г культур відповідно до календарної послідовності та  фенологічних фаз їх розвитку.