Старосамбірська

районна державна адміністрація

Служба у справах дітей

Проведено круглий стіл щодо попередження торгівлі людьми на території Старосамбірського району

           30.07.2018 року в Старосамбірському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено круглий стіл щодо попередження торгівлі людьми на території Старосамбірського району. Були присутні: Турянська Л.М. – заступник директора – начальник відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Дика Г.З. – фахівець соціальної роботи ІІ категорії центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Лігуцька Л.М. – психолог центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сич Т.А. – провідний спеціаліст служби у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, Дребот А.І. – начальник відділу Старосамбірського бюро правової допомоги, Бучковська О.В. – старший інспектор сектору превенції патрульної поліції Старосамбірського відділення поліції Самбірського відділу поліції ГУНП у Львівській області, Маник М.Я. – головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення райдержадміністрації. 

За круглим столом обговорювалися питання:

 1. Дотримання законодавчих актів щодо протидії торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильства, а саме:
  • Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлею людьми;
  • Конвенція ООН про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами;
  • Декларація про викорінення насильства по відношенню до жінок (Резолюція Генеральної Асамблеї № 48/104 від 20 грудня 1993 р.);
  • Закон України від 15.11.2001 року №2789-ІІІ «Про попередження насильства в сім'ї»;
  • Закон України від 20.09.2011 року №3739-І «Про протидію торгівлі людьми»

 

 1. Виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
 2. Оцінка потреб особи, яка постраждала від торгівлі людьми, механізм взаємодії по наданню допомоги та напрями реабілітаційної роботи;
 3. Проведення інформаційно-профілактичних заходів серед осіб, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
 4. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів
  Старосамбірського району з питань попередження торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми.

Було вирішено: неухильно дотримуватись законодавчих актів щодо протидії торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильства; своєчасно виявляти осіб, які постраждали від торгівлі людьми; проводити інформаційно-профілактичні заходи серед осіб, дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки; проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед жителів Старосамбірського району згідно чинного законодавства; проводити бесіди з батьками та дітьми з питань попередження торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми.

Запрошуємо взяти участь в конкурсі

Зробимо Україну дружньою до малюків

Україна, як усі цивілізовані держави, активно проводить гендерну політику, в основі якої лежать загальновизнані міжнародні норми, зафіксовані, зокрема в Загальній декларації прав людини, Конвенції про політичні права жінок, Конвенції про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенцією про охорону материнства Міжнародної організації праці та інших документах.

Але, попре законодавчу базу, та значні зобов’язання які несе перед своїми громадянами держава, висновки МОП та Центру Розумкова стверджують, що для жінок, як і раніше, існують реальні перепони в багатьох сферах, зокрема на ринку праці: як в державному, так і в приватному секторі. Провівши певні дослідження були зроблені висновки, що більше 68% жінок, які виходять на роботу кидають годувати дитину через відсутність підтримки роботодавців.

Уряд України прагне сприяти та захищати право матері та дитини на грудне вигодовування, незалежно від того повертається вона до роботи чи знаходиться в декретній відпустці.

Якщо Ваша організація веде політику дружню до малюків, то запрошуємо Вас зробити публічними Ваші відповідальні практики та прийняти участь в Конкурсі на Дружнього до малюків роботодавця, за ініціативи громадської організації «Центр соціального лідерства».

Проведено обстеження умов проживання дітей в сім'ях опікунів

19, 24 та 26 липня 2018 року проведено обстеження умов проживання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім'ях опікунів та піклувальників на території Чаплівської, Волянської та Ясенице-Замківської сільських рад. За результатами перевірки обстежено умови проживання дітей з трьох  сімей та складено відповідні акти.

30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30 липня Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Використовуючи складну економічну ситуацію, високий рівень безробіття і правову недосконалість захисту громадян молодої держави, нечисті на руку ділки організували кримінальний бізнес – запрошення громадян працювати за кордоном, де вони піддаються експлуатації, заробляючи мізерні гроші собі і тисячі для організаторів цього бізнесу.

Торгівля людьми це незаконна безповоротна передача особою (продавцем)
людини, яка є своєрідним “живим товаром”, іншій особі, яка її одержує і
виступає покупцем, за певну грошову чи іншу винагороду або шляхом обміну
її на речі.

Експорт "живого товару" здійснюється в Росію, Туреччину, Італію, Іспанію, Німеччину, Сербію, Македонію, Кіпр, Португалію, Угорщину, Грецію, Чехію, Арабські Емірати, Ізраїль, США та інші країни. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Крім звичайної експлуатації, жінки наражаються на такий її різновид, як сексуальна експлуатація, яка приносить найбільші прибутки у сфері торгівлі людьми. Для торгівлі людьми не існує державних кордонів, немає різниці між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів.

Вербування людини передбачає залучення особи до праці або надання послуг
на певних умовах, як правило, за грошову винагороду. При цьому може
здійснюватись психологічний вплив на людину шляхом переконання,
схилення, спонукання потерпілого до праці або надання послуг. 

Складність ситуації полягає в тому, що молоді люди не бачать перспектив для життя та реалізації в українському суспільстві. Батьки не бачать перспектив для своїх дітей. Вища освіта не стає запорукою нормального забезпеченого життя. Виїзд за кордон розглядається як умова не тільки вирішення тимчасових фінансових проблем родини, але і як стратегія життєвого шляху для молодого покоління. Зрозуміло, що інформаційні кампанії в цьому випадку не можуть розглядатися у якості методу протидії, необхідні суттєві зміни в управлінні соціальними та політичними процесами в суспільстві.

Щоб не стати жертвою торгівлі людьми, ЗАПАМЯТАЙТЕ!!!!!!!!

 1. Не вірте рекламіфірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
 2. Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном
 3. Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу
 4. Оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті
 5. Незнайомих людей, а часом навіть, як зазначалось вище, Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
 6. Не ведіть переговорипро навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом.

Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

 1. Зв’яжітьсяз Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесьпро правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.
 2. Особисто оформлюйтепакет документів та самі сплачуйтеза послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Номери гарячої лінії: 8 800 500 22 50 або 8 800 505 50 10 (зі стаціонарного телефона), 527 з мобільного Білайн, Київстар, Лайф, або МТС. Всі дзвінки на ці номери у межах України безкоштовні.

Також, з метою відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми України, у Львові у сквері «На валах» (між вулицями Підвальною і Винниченка) буде розміщено арт-інсталяцію та проведено прес-конференцію за участі представників Національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи протидії торгівлі людьми в області. Початок о 12:00 год.

Проведено обстеження умов проживання дітей в сім'ях опікунів

12 та 17 липня проведено обстеження умов проживання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім'ях опікунів та піклувальників на території Великосушицької та Тернавської сільських рад. За результатами перевірки обстежено умови проживання дітей з трьох  сімей та складено відповідні акти.

Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

ПОРЯДОК НАДАННЯ СТАТУСУ ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК  ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

Держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення  з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених  за кордон.

Так, 5 квітня 2017 року Уряд своєю постановою від 5 квітня 2017 р. № 268 затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (далі Порядок).

Порядок закріпив, що право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних” і засвідчені в установленому порядку копії таких документів:

свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

документа, що посвідчує особу заявника;

документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, - документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;

довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція.

У разі відсутності відомостей про реєстрацію місця проживання/перебування дитини, доказами підтвердження її місця проживання/перебування в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, можуть бути відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, або свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи, зазначені в цьому Порядку.