Старосамбірська

районна державна адміністрація

Служба у справах дітей

Здійснено виїзд

20 квітня 2017 року працівниками служби у справах дітей здійснено виїзд в сім’ю кандидата в опікуни для обстеження умов проживання, а також обстеження умов проживання дітей, які опинилисьу складних життєвих обставинах, на території Добромильської міської ради.

З батьками проведено профілактичну бесіду та складено відповідні акти.

 

 

Здійснено виїзд

11 квітня 2017 року працівниками служби у справах дітей здійснено виїзд для обстеження умов проживання дітей, які опинилисьу складних життєвих обставинах, на території Ясенице-Замківської сільської ради. 

З батьками проведено профілактичну бесіду та складено відповідний акт.

Проведено перевірку

Проведено перевірку утримання дітей у Лаврівському дитячому будинку відділу освіти райдержадміністрації

6 квітня 2017 року працівниками служби у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, з метою надання практичної, методичної та консультативної допомоги у вирішенні питань соціального захисту дітей, проведено перевірку у Лаврівському дитячому будинку.     

  

За результатами перевірки складено довідку про стан роботи щодо соціального захисту дітей в навчальному закладі.

 

 

Шукаємо патронатних вихователів

Шукаємо патронатних вихователів!

З метою створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, запроваджено створення патронатних сімей.

Патронат над дитиною  це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості  вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.

Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату над дитиною набуває ще більшої актуальності.

·        Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

·        Що це дасть батькам дитини: можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та воз’єднанню родини;

·        Що це дасть для України: утвердить сімейні цінності, забезпечить умови для деінституалізації дітей, які через СЖО не можуть проживати у власних родинах.

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

·        новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

·        підкинуті, знайдені діти;

·        безпритульні діти;

·        діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю;

·        діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

·        діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

·        діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

·        інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

Одночасно під патронат в одну сім’ю влаштовується виключно один випадок: діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині. 

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Ініціатором влаштування дитини під патронат можуть бути:

  • батьки чи один із батьків дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;
  • сама дитина;
  • соціальний працівник, який супроводжує сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах;
  • працівник служби у справах дітей;
  • вчитель, шкільний соціальний педагог чи психолог, лікар, дільничний міліціонер, інший фахівець соціальної сфери;
  •  будь-який громадянин чи установа, які виявили дитину в складних життєвих обставинах.

Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

·        громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

·        мають позитивний досвід виховання дітей;

·        мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

·        не мають судимості;

·        стан здоров’я яких  дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

·        одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

·        зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

·        пройшли навчання та отримали довудку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

·        забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

·        соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

·        створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

·        підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

·        брати участь в розробці договору про влаштування дитини у свою сім’ю та індивідуального плану захисту дитини;

·        отримувати інформацію про стан здоров’я, психічний та фізичний розвиток дитини, яка влаштовується у сім’ю;

·        визначати форми і методи виховання і розвитку дитини в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;

·        отримувати допомогу та консультації щодо догляду, виховання, розвитку дитини;

·        на супервізію та професійну підтримку;

·        представляти інтереси дитини у відповідних установах та організаціях в межах повноважень, визначених договором про влаштування дитини;

·        звертатися до відповідних органів щодо вирішення питань, пов’язаних із забезпечення прав дитини, функціонування сім'ї;

·        відмовити у влаштуванні в свою сім’ю дитини старше 14 років або у разі, якщо влаштування дитини може негативно вплинути на задоволення потреб інших дітей, в т.ч. власних;

·        відпочивати у місці й у період оздоровлення влаштованих і біологічних дітей;

·        отримувати пільги передбачені чинним законодавством.

Обов’язки:

·        нести персональну відповідальність за життя та збереження здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;

·        дотримуватися конфіденційності інформації про дитину та її батьків, що може завдати шкоди дитині та її сім'ї;

·        дотримуватися вимог договору про влаштування дитини.

Послуга патронату над дитиною вперше запроваджена Партнерством «Кожній дитині» у  2009 році.

У зв'язку з прийняттям Закону України № 936-VII від 26.01.2016р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” та постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017р. «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» з 2017 року має створитися мережа патронатних вихователів.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості. 

Отже, якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних дітей, проживаєте на спільній житловій площі, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Кандидати у патронатні вихователі подають до служби у справах дітей такі документи:

·        заяву кандидатів про утворення патронатної сімї

·        копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі

·        довідку про склад сім’ї (форма№3)

·        копію свідоцтва про шлюб

·        довідку про стан здоров’я кандидатів у патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра)

·        довідку про доходи потенційної патронатної сімї

·        письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у патронатні вихователі, на утворення патронатної сім’ї, засвідчену нотаріально

·        сертифікат про проходження навчання кандидатів у патронатні вихователі і рекомендацію центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім’ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів.

 

За детальною інформацією звертатись в службу у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, вул.. Л.Галицького, 40, каб. 301,402 тел: 21 6 89

Проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини

6 квітня 2017 року відбулось ІІ засідання комісії з питань захисту прав дитини 

06.04.2017 року відбулось ІІ засідання комісії з питань захисту прав дитини Старосамбірської райдержадміністрації, на якому було розглянуто наступні питання:

 

1.      Розгляд заяви гр Дрипка Юлії Василівни, жительки м.Тернопіль, вул..Вербицького, 7/63 про надання згоди на укладення договору дарування належного їй на праві власності будинку, який знаходиться за адресою с. Лопушанка-Хомина,  вул..Центральна,45, Старосамбірського району на ім’я Соджака Василя Васильовича, 05.02.1989р.н., в якому зареєстрована та проживає малолітня дитина – Соджак Софія Василівна, 17.05.2012 р.н.

2.       Розгляд заяви гр Луць Оксани Михайлівни, жительки с.Верхній Лужок Старосамбірського району, яка відповідно до довіреності №34 від 20.04.2016р. представляє інтереси Луць Ганни Іванівни, про надання згоди на укладення договору дарування будинку належного Луць Г.І. на праві власності, який знаходиться за адресою с. Бусовисько  вул..Придністрянська, 416, Старосамбірського району на ім’я Луць Андрія Васильовича, 16.12.1988р.н., в якому зареєстровані та проживають малолітні діти: Луць Михайло Андрійович 19.11.2012р.н. та Луць Микола Андрійович 16.05.2015р.н.

 

3.      Розгляд  заяви гр Крупа Ольги Антонівни, жительки м.Старий Самбір вул..Крута, 18, про надання згоди на укладення договору дарування належного їй на праві власності будинку, який знаходиться за адресою м.Старий Самбір вул..Крута, 18, на ім’я Крупи Олександра Миколайовича, 13.07.1969 р.н., в якому зареєстровані та проживають неповнолітня – Крупа Ярина Олександрівна, 23.09.2000р.н. та малолітній – Футиш Матвій Станіславович, 24.03.2014 р.н.

 

4.      Розгляд заяви гр Карпінської Світлани Федорівни, жительки с.Стара Ропа, про надання згоди на прийняття спадщини за законом її малолітньою донькою Затварською Зоряною Богданівною, 05.05.2004 р.н. після смерті батька.

 

 

 

5.      Розгляд заяви Кубай Ірини Юріївни, жительки с.Бусовисько, Старосамбірського району, про надання дозволу на зміну прізвища та по батькові її малолітньої доньки – Щербан Анни Михайлівни, 21.12.2014 р.н., з «Щербан» на «Кальницька», з «Михайлівна» на «Мар’янівна»  

 

6. Розгляд заяви Вармана Ігоря Олександровича про визначення порядку його участі у вихованні малолітньої доньки, Варман Світлани Ігорівни, 14.03.2008 р.н., яка на даний час проживає з матір’ю Федорчук Ілоною Ростиславівною в с.Ясениця Замкова.

 

7. Розгляд питання щодо надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав Процака Андрія Миколайовича, відносно малолітньої доньки Процак Світлани Андріївни, 12.09.2008 року народження

 

8. Розгляд питання щодо надання висновку про доцільність повернення матері Скулич Лідії Романівні іі малолітнього сина – Степанчака Володимира Юрійовича, 03.07.2004 р.н.

 

 

9.  Розгляд заяви Яцинича Василя Васильовича про визначення  порядку його участі у вихованні  малолітньої доньки Яцинич Анастасії Василівни, 10.11.2014р.н., яка на даний час проживає з матір’ю Фомін Вікторією Володимирівною в с.Стар’ява

 

10. Розгляд питання щодо надання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав Влох Надії Степанівни відносно неповнолітнього сина Влоха Артура Петровича, 08.07.2002 року народження.

 

11. Розгляд питання про взяття під соціальний супровід сімей: Влох; Кокоць; Гаталяк; Романів; Яким та зняття з під соціального супроводу сімї Будзінських і Процак  

 

   12. Перегляд і затвердження  індивідуальних планів дітей, які перебувають на         обліку у службі у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації.

 

 

За результатами засідання комісії прийняті відповідні рішення.

Проведено перевірку

Проведено перевірку утримання дітей у Буківському дитячому будинку-інернат 

27 березня 2017 року працівниками служби у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, з метою надання практичної, методичної та консультативної допомоги у вирішенні питань соціального захисту дітей, проведено перевірку у Буківському дитячому будинку-інтернат.     

 

 

За результатами перевірки складено довідку про стан роботи щодо соціального захисту дітей в навчальному закладі.