Старосамбірська

районна державна адміністрація

Служба у справах дітей

Проведено перевірку

Проведено перевірку утримання дітей у відділенні Нижанковицького професійного ліцею в місті Добромиль

16 березня 2017 року працівниками служби у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, з метою надання практичної, методичної та консультативної допомоги у вирішенні питань соціального захисту дітей, проведено перевірку у Нижанковицькому професійному ліцеї в місті Добромиль.

 

За результатами перевірки складено довідку про стан роботи щодо соціального захисту дітей в навчальному закладі.

Здійснено виїзд

14-15 березня 2017 року на території Страшевицької сільської ради було проведено профілактичну роботу з неповнолітнім, з метою залучення його до навчального процесу. 

Здійснено виїзд в Лаврівський дитячий будинок

14 березня 2017 року здійснено виїзд в Лаврівський дитячий будинок відділу освіти кандидатів в опікуни для встановлення контакту з дітьми та подальшим влаштуванням їх в сімейні форми.

До уваги опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків – вихователів!!!!

 Законом України  «Про внесення змін до статті 13 Закону України  «Про охорону дитинства» щодо посилення соціального захисту прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» встановлено, що з 01.01.2013 дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, надаються пільги, передбачені для багатодітних сімей.

Пільги, передбачені Законом України від 17.05.2012 №4723             «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» надаються сім’ям, в яких виховуються  біологічні діти та діти, які були влаштовані до сім’ї на виховання, які не менше року проживають в сім’ї і їхня кількість складає троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, наприклад:

·                                 в родині може виховуватись більше року троє дітей під опікою та одна прийомна дитина менше року - така сім’я матиме право на пільги;

·                                 в родині виховується двоє рідних дітей та одна дитина перебуває під опікою більше року - така сім’я матиме право на пільги;

·                                 в родині виховується одна рідна дитина та дві прийомні дитини більше року - така сім’я матиме право на пільги;

·                                 в родині виховується одна рідна дитина та дві прийомні дитини або перебувають під опікою менше року - така сім’я не матиме право на пільги, тощо.

          Прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам, піклувальникам не видаються посвідчення, які передбачені для батьків дітей з багатодітних родин.

Дітям-сиротам, та дітям позбавленим батьківського піклування посвідчення дитини з багатодітної сім’ї не видаються, оскільки діти мають право на пільги визначені чинним законодавством для цієї категорії дітей на підставі Єдиного квитка.

 

Служба у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації   

Діти щасливі, коли їх оточує мир, доброта і любов


В Україні у сучасних умовах проблема поліпшення становища дітей в сім’ї набуває особливого значення. Відомо, що суспільство оцінюється відповідно до якості життя, яке воно забезпечує наймолодшим громадянам, адже головним джерелом прогресу будь-якого суспільства є діти, від яких залежить його майбутній розвиток.
Сьогодні в нашій країні особлива увага приділяється забезпеченню реалізації права кожної дитини на зростання та виховання в родині.

Особливого захисту потребують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання чи ні. Є діти, чиї батьки померли або в силу різних обставин не можуть виконувати свої батьківські обов’язки, вони потребують родинного тепла та батьківської турботи. Цілою низкою державних та юридичних документів пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визначено сімейне виховання, а основними його формами – усиновлення, оформлення опіки (піклування), влаштування у прийомну сім’ю, до дитячого будинку сімейного типу.

Держава визначила важливе завдання забезпечити належні умови для виховання в сімейному оточенні для кожної дитини, забезпечення пріоритету сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння усиновленню дітей і створення системи заохочення та підтримки усиновлювачів. Над досягненням цієї мети працюють фахівці служби у справах дітей, центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Старосамбірського району.

Створення в Україні прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу як сімейної форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розпочато у 1998 року. На сьогодні у Старосамбірському районі функціонує 1 дитячий будинку сімейного типу та 1 прийомна сім’я. В дитячому будинку сімейного типу м. Добромиль на вихованні перебуває 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 власних дітей. В прийомній сімї м. Старий Самбір  виховується 1 дитина, позбавлена батьківського піклування та 2 власних дітей.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я – це сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання. Створення прийомних сімей дозволяє вирішувати питання тимчасового влаштування долі дитини, батьки якої за певних обставин (хвороба, засудження тощо) певний проміжок часу не можуть займатися вихованням. У такому випадку дитина  влаштовується у прийомну сім'ю на той проміжок часу, поки родина не справиться з проблемами, які не дозволяють біологічним батькам займатися дитиною, забезпечувати необхідний рівень життя та розвитку.

Особливістю прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу як альтернативної форми сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, є те, що: дитина, яка виховується в прийомній сім’ї та дитячому будинку сімейного типу, не позбавляється статусу дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, і за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством. Кандидати в прийомні батьки та батьки-вихователі обов'язково проходять спеціальний курс підготовки; прийомні батьки та батьки-вихователі у вирішенні проблем із прийомними дитьми співпрацюють із соціальним працівником, який здійснює соціальний супровід прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; утримання прийомної дитини в сім’ї фінансується державою.

Дитина приймається в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу до досягнення нею повноліття (18 років), а у разі продовження навчання – до 23 років або до закінчення нею відповідного навчального закладу. Тобто, сімейних правовідносин між прийомними батьками, батьками-вихователями і прийомними дітьми не виникає. За прийомними дітьми зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків, батьків-вихователів і витрачаються ними на утримання прийомних дітей.

Прийомні батьки, батьки-вихователі щомісяця отримують державну соціальну допомогу на прийомних дітей, яка становить близько 2400 грн. на дитину відповідного віку, та грошове забезпечення прийомним батькам, батькам-вихователям за надання послуг, яке становить понад 800 грн (35% від розміру соціальної допомоги на дитину), а також прийомним батькам та батькам-вихователям нараховується відрахування у пенсійний фонд.

Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сімї, дитячому будинку сімейного типу перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків, батьків-вихователів. Заощаджені протягом року кошти вилученню не підлягають і використовуються батьками для задоволення потреб прийомних дітей. Крім того, прийомні діти мають безоплатний проїзд у державному транспорті, безкоштовне оздоровлення у дитячих оздоровчих закладах, за медичними показниками-санаторно-курортне лікування.

 

Після прийняття Вами рішення про створення на базі Вашої родини прийомної сім`ї, дитячого будинку сімейного типу за Вашими поданими заявами до органу опіки та піклування за Вашим місцем проживання, приймається рішення про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу і дитина стає членом Вашої родини. 

Проведено перевірку

Проведено перевірку утримання дітей у Стрілківській школі - інтернат

6 березня 2017 року працівниками служби у справах дітей Старосамбірської райдержадміністрації, з метою надання практичної, методичної та консультативної допомоги у вирішенні питань соціального захисту дітей, проведено перевірку у Стрілківській  школі-інтернат І-ІІІ ступенів.     

 

 

За результатами перевірки складено довідку про стан роботи щодо соціального захисту дітей в навчальному закладі.