Старосамбірська

районна державна адміністрація

Управління соціального захисту населення

Постраждалі під час Революції гідності отримають статус учасників бойових дій

Статус учасника бойових дій надаватиметься особам, які дістали тілесні ушкодження під час Революції гідності

Верховна Рада України ухвалила закон, згідно з яким постраждалим учасникам Революції гідності буде надано статус учасників бойових дій.

Відповідні зміни до закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», передбачені законопроектом №5697, за основу та в цілому підтримав 241 депутат.

«Це надзвичайно важливий законопроект, особливо напередодні (річниці) початку Революції гідності - 21 листопада. Передбачається прирівнювання героїв Небесної сотні до учасників бойових дій. Багато наших друзів загинули на Майдані, і сьогодні ми маємо шанс віддати їм шану, а також допомогти їхнім дітям, їхнім сім'ям», - сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Він додав, що внесення законопроекту до порядку денного відбулося лише після погодження його тексту з родинами героїв Небесної сотні.

Згідно з пояснювальною запискою статус учасника бойових дій надаватиметься особам, які дістали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у Революції гідності. Крім того, документ визначає статус інваліда війни для громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Особам, що мають статус "постраждалого учасника Революції Гідності", гарантовані пільги та інші соціальні гарантії – безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством.

Як відомо, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року майже тисяча осіб дістали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

 

 

 

                                                                          Начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення

О. Гатиляк

Підвищення мінімальної зарплати

У зв’язку із ухваленням Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» управління соціального захисту населення райдержадміністрації просить розмістити на сторінках часопису наступну інформацію:

 

Детальніше: Підвищення мінімальної...

Насильство в сім'ї

                    Щорічна акція «16 днів проти насильства» ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок.

1 грудня –  Міжнародний день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день за відміну рабства.

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

5 грудня – Міжнародний день волонтера.

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Детальніше: Насильство в сім'ї

Пілотний проект «Рука допомоги»

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи  членів малозабезпечених осіб та внутрішньо переміщених осіб» у Львівській, Полтавській та Харківських областях реалізується пілотний проект, спрямований на вирішення питань щодо залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Детальніше: Пілотний проект «Рука...

Підприємства, громадські організації осіб з інвалідністю

З метою підтримки діяльності  підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю, на яких працює понад 50  відсотків осіб з інвалідністю  та надання всебічної допомоги у реалізації продукції, яка  виготовляється особами з інвалідністю та з метою працевлаштування  та збереження  робочих місць для осіб з інвалідністю Старосамбірського  району управління соціального захисту населення Старосамбірської райдержадміністрації інформує про підприємства та виготовлену ними продукцію, які діють на тереторії Львівської області,а саме:

Детальніше: Підприємства, громадські...