Старосамбірська

районна державна адміністрація

Пропоновані пункти-пропуску

таросамбірський район розташований в південно-західній частині Львівської області. В сучасних межах район займає загальну площу 1245,17 км2 , в тому числі гірська частина району – 965 км2, . За розмірами район займає 5-е місце в області. З півночі на південь район простягнувся на 52 км, а з заходу на схід – на 28 км. Його сусідами є: на півночі – Мостиський район, на сході – Самбірський та Дрогобицький райони, а на півдні - Турківський район. На заході його межі збігаються з державним кордоном України з Республікою Польща. Протяжність державного кордону у Старосамбірському районі становить 70 км.

Старосамбірський район займає надзвичайно вигідне геополітичне становище, чому сприяє його прикордонне розташування, близькість до центральноєвропейських держав, в першу чергу Словаччини, Чехії та Австрії. Цьому слугує і розміщення на території району двох пунктів пропуску через державний кордон, одного залізничного (Хирів – Кросцєнко, поїзд тимчасово не курсує), та одного автомобільного (Смільниця – Кросцєнко). Іншою перевагою розташування Старосамбірського району є те, що його територію можна вважати «воротами Українських Карпат». Саме з південної частини Старосамбірського району географічно розпочинаються Карпати – Верхньодністровські Бескиди.

Розташування Старосамбірського району в межах Львівської області можна переглянути тут.

 

Серед пріоритетних зон - територій розвитку району

  • плановані пункти пропуску через державний кордон та сервісні зони навколо них “Нижанковичі – Мальховіце” - відстань до м. Перемишль (Республіка Польща) – 9 км.,

Розроблена схема планування міжнародного автомобільного пункту пропуску біля смт. Нижанковичі;

Мшанець – Бистре” - відстань від до пункту пропуску до відпочинкового комплексу “Соліна” (Республіка Польща) – 10 км.;

Розроблена схема планування міжнародного автомобільного пункту пропуску біля с. Мшанець