Старосамбірська

районна державна адміністрація

Про співпрацю структурних підрозділів районних та обласної державних адміністрацій з питань залучення інвестицій в економіку області

На виконання листа Департаменту  економічної політики від 06.04.2016 року № 1-40-847 підготовлено та подано листом від 26.04.2016 року №01-25/1006 інформацію про інвестиційні об'єкти на території району (вільні приміщення та вільні земельні ділянки) згідно запропонованих форм.

У перелік увійшли 11 об'єктів:

- Сировинний двір ПАТ “Льонокомбінат “Старосамбірський” - площа об'ктів 21000 м2

- Земельна ділянка с. Тур'є Старосамбірського району під Будівництво молочно-сироварного та м'ясокоптильного цехів площею 1 га.

- 9 земельних ділянок в с. Смерічка під будівництво курортної зони “Смерічка” загальною площею 32,62 га.

 

На виконання листа Департаменту економічної політики від 18.04.2016 року №1-42-973 підготовлено та подано листом від 29.04.2016 року №01-25/1037 інформацію про інвестиційні проекти, які можна реалізувати на території району згідно запропонованих форм.

У перелік увійшли 16 пропозицій проектів:

- Курортна зона «Смерічка»

- Будівництво молочно-сироварного та м'ясокоптильного цехів

- Облаштування парку вітрових електростанцій

- Облаштування сервісної зони планованого міжнародного пункту-пропуску  “Нижанковичі” (Україна) - “Мальговичі” (Польща)

- Краєзнавчий культурно-духовний комплекс Князя Лева – Лаврівський монастир

- Створення реабілітаційного центру для учасників АТО на базі базі колишньої Хирівської військової частини

- Створення Східноєвропейського колегіуму територіального та місцевого самоврядування на базі колишньої Хирівської військової частини

- Створення табору відпочинку, оздоровлення та патріотичного виховання дітей та молоді в Карпатах “Соколята” на базі колишньої Хирівської військової частини

- Створення туристичних маршрутів об‘єктами сакральної архітектури та місць повстанської та визвольної боротьби Старосамбірського району

- Покращення дорожньої інфраструктури прикордонних районів шляхом будівництва об'їздної дороги в смт. Нижанковичі (України).

- Реконструкція центрального водопроводу в м. Старий Самбір Львівської області (ІІ черга)

- Облаштування полігону твердих побутових відходів Старосамбірського МВУ ЖКГ

- «Реконструкція водопроводу на вул.Б.Хмельницького в м.Хирів Старосамбірського району Львівської області»

- Створення підприємства з надання житлово – комунальних послуг в Новоміській об’єднаній територіальній громаді.  

- Реконструкція адмінбудівлі по пл. Перемоги, 1 смт. Нижанковичі Старосамбірського району Львівської області

- Проведення аварійно-відновлювальних робіт містка по вулиці Річна в селі Стрільбичі Старосамбірського району Львівської області за наслідками надзвичайної ситуації 15-18 травня 2014 року (капітальний ремонт)

 

За результатами опрацювання Департаментом економічної політики ЛОДА запропонованих проектів були відібрані по нашому району 3, а саме:

- Курортна зона “Смерічка”;

- Будівництво молочно-сироварного та м'ясокоптильного цехів;

- Облаштування парку вітрових електростанцій.

 

В рамках доопрацювання вказаних проектів на виконання листа Департаменту економічної політики ЛОДА від 01.07.2016 року №1-41-1888 райдержадімснтрацією листом від 22.07.2016 року №01-25/1835 подано матеріали візуалізації по вказаних проектах.

 

На виконання рішення V сесії Старосамбірської районної ради VII-го скликання від 2 лютого 2016 року №62 “Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Старосамбірського району на 2016 рік” з метою створення карти інвестиційно-привабливих територій району видано доручення голови райдержадмінстрації, яким зрбов'язано сільських, селищних, міських голів Опрацювати, в тому числі із залученням суб’єктів  господарювання на підвідомчій території, та подати інформацію про інвестиційно-привабливі території, вільні приміщення та земельні ділянки згідно запропонованих форм.

 

З метою залечення інвестиційних коштів в економічно-привабливі проекти і ведення зовнішньо-економічної діяльності на інтернет-сторінці райдержадміністрації та в номері місцевого часопису “Голос Прикарпаття” за 09.07.2016 року розміщено звернення до суб'єктів господарювання, власників приміщень та об'єктів які на даний час не використовуються, зголоситись для заповнення даних про такий об'єкт згідно форм та вимог Департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації.

На виконання листа Департаменту економічної політики ЛОДА від 22.06.2016 року № 1-42-1599 райдержадмінстрацією опрацьовано та подано листом від 07.07.2016 року № 01-25/1690 інвестиційні об'єкти приватної власності в кількості 8 об'єктів, а саме:

- Земельна ділянка с. Тур'є Старосамбірського району — гірський хребет г. Матин під вітрові установки;

- Приміщення колишнього телятника в с. Библо, ПАФ “Купала”, Грушка В. І.

- Приміщення колишнього складу в с. Библо, ПАФ “Купала”, Грушка В. І.

- Приміщення колишнього корівника в с. Боршевичі, ПАФ “Купала”, Грушка В. І.

- Приміщення колишнього корівника в с. Плоске

- Приміщення колишнього льонопереробного цеху в с. Мшанець

- Незавершене будівництво ресторану з готельним комплексом та кондитерським цехом в м. Старий Самбір;

- Незавершене будівництво  готельного комплеку в с. Тершів.

 

Додатково сформавані та підготовлені для подачі ще два об'єкти:

- Незавершене будівництво школи в с. Страшевичі на 216 учнів;

- Виробничі приміщення промислового підприємства – колишньої мебельної в м. Старий Самбір

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком з початку інвестування станом на 01.10.2017 року становить 121,1 тис. дол. США. В розрахунку на 1 особу 1,6 дол. США.

Формують вказану суму прямих іноземних інвестицій наступні підприємства:

- ТзОВ “Смеречанська ВЕС”, керівник Рончевич Ігор Чедомирович, країна – Кіпр;

- ТзОВ “Спільне українсько-китайське підприємство” “Укрлісхолдінг”, керівник Вовк Андрій, країна – Китай;

- ТзОВ “М'ясні ресурси”, керівник Карабін Тарас Михайлович. Країна – Франція;

- ТзОВ "Дроздовичі", Керівник - Кінаш Ігор Ярославович, країна – Франція;

- ТзОВ “Центр виробництва і торгівлі Прикарпаття”(Грозьово), керівник Примак Руслан Петрович, країна – Росія;

- ТзОВ “Карпатвуд”, Керівник Семен Лев Богданович, країна – Чехія;

- ПрАТ “Надибське ремонтне підприємство”, керівник Пікуш Василь Степанович, країна – Чехія.

 

Капітальні інвестиції за січень-вересень 2017 року у Старосамбірському районі становили 32947 тис. грн.

 

Довідка про виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району січні-вересні 2014 року (продовження довідки)

Пенсійне забезпечення

Своєчасно і в повному обсязі виплачені пенсії. Проведено виплату пенсій  та грошової допомоги протягом 9 місяців 2014 року на суму 277,8 млн.грн., що більше відповідного періоду минулого року на 11,3 млн.грн (4,2 %).

  Середній розмір пенсії станом на 01.07.2014 року склав 1392,21 грн., протягом І півріччя  зріс на 6,32 грн (0,5%)

Протягом 9 місяців 2014 року призначено 697 нових пенсій, проведено 341 перерахунків пенсій, 16 одержувачам підготовлено документи для встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною.

 

Заробітна плата

Середньомісячна заробітна плата   одного штатного працівника в економіці району в І півріччі 2014 року становила 2412,39 грн (85,4% до обласного показника) і порівняно з відповідним періодом 2013 року зросла на 5,3 % , а також на 98,1%  перевищила  розмір встановленої мінімальної заробітної плати та  установлений прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 1218 грн).

Станом на 1 листопада 2014 року в економіці району є заборгованість з виплати заробітної плати (оперативні дані) в сумі 182,4 тис.грн (Філія «Старосамбірський райавтодор»).

 

            Соціальний захист населення

За січень-вересень 2014 року призначено та виплачено державної соціальної допомоги 11465 малозабезпеченим сім'ям та допомоги сім'ям з дітьми в сумі 93,0 млн. грн.

 Призначено житлові субсидії  на суму 1589,0 тис. грн. Заборгованість по житлових субсидіях станом  на 01.10.2014 року  - 94,9 тис.грн.

 Профінансовано Чорнобильські програми на суму 148,4 тис.грн. На 01.10.2014  року  заборгованість по  фінансуванню Чорнобильських програм  по управлінню  соціального захисту населення  складає – 18,4 тис. грн. термін оплати якої не настав.

Профінансовано  відшкодувань за надані пільги  окремим категоріям населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету  в сумі  - 4365,0  тис.грн..    Заборгованість по пільгових категоріях, які фінансуються з державного бюджету станом  на 01.10.2014 року  - 4,3 тис.грн.

 

lТериторіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надавалися різного роду соціальні послуги. Надано 148007 послуг  728 ОНГ .

           Надано допомогу 39 громадянам  промисловими товарами (гуманітарна допомога)  До Великодніх свят спільно з доброчинцями та благодійними фондами було видано продуктових наборів 706 чол.(паска, масло інші продукти).

            Ведеться робота  з оформлення права власності на будівлі  одиноких пенсіонерів та збір інших необхідних документів для забезпечення цих громадян твердим паливом на осінньо-зимовий період через субсидії.

            Надаються культпросвітницькі послуги  та послуги абілітації. (вимірювання артеріального тиску, консультації, виконання призначень лікарів, тощо)

Організовано виїзні мультидисциплінарні бригади за участю медичних, соціальних працівників, які проводять виявлення, обстеження та надання консультацій  за місцем проживання непрацездатних громадян.                                                                                                                          

Проводиться  підвезення непрацездатних громадян району в супроводі медичного працівника для обстеження стану здоров’я на апараті УЗД.

            Впроваджено послуги психологічного консультування.

            В  стаціонарному  відділенні з паліативною та хоспісною допомогою для постійного або тимчасового мешкання одиноких непрацездатних громадян, інвалідів с. Міженець перебуває на обслуговуванні 18 чол.  

         Зайнятість населення

Впродовж січня-вересня 2014 року районним центром зайнятості соціальні послуги надано 3147 особам з числа незайнятих громадян, з них 1848 особам з числа тих, хто звернувся в пошуках роботи в 2014 році .

За звітний період працевлаштовано 861 особу при завданні 840 осіб, залучено до оплачуваних громадських робіт 332 безробітні при завданні 310, забезпечено професійне навчання 313 особам при завданні 275. 

Надано одноразову допомогу 24 безробітнім для започаткування власної справи при завданні 23.

За січень-вересень створено 304 додаткові робочі місця фізичними особами з правом найму робочої сили, 90 - зареєстровано юридичних та фізичних осіб.

 

Інноваційно-інвестиційна діяльність

Вживалися  заходи по реалізації на території району  наступних інвестиційних  проектів:

- Будівництво Старосамбірської Вітроелектростанції (ВЕС) загальною потужністю 12,5 Мвт в урочищі “Зади” м. Старий Самбір підприємством ТзОВ “Еко-Оптіма”. Підприємством проводяться підготовчі роботи по заливці основи під вітрові установки.

- Проектування і будівництво на території Ріп'янської сільської ради Старосамбірського району вітрової електростанції потужністю 36 МВт за межами сіл Ріп'яна, Смеречка та Дністрик ТОВ "Смеречанська ВЕС".

-  ТзОВ "Карпатський вітер" звернулось в райдержадміністрацію щодо надання дозволу на внесення змін в проект роздержавлення Стрільбицької сільської ради.

 Видано розпорядження "Про надання дозволу на внесення змін в проект роздержавлення і приватизації земель на території Стрільбицької сільскої ради", яким надано дозвіл на внесення змін в проект роздержавлення і приватизації у зв'язку з будівництвом ТзОВ "Карпатський вітер" Старосамбірської ВЕС-2, вітрові турбіни, чотири з яких (№1,№2,№3,№7) попадають на землі ІІІ черги розпаювання земель.

            - ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед»  з іноземними  інвестиціями розпочало свою діяльність на території Сусідовицької, Страшевицької та Трушевицької сільських радах. Основним видом діяльності товариства є  вирощування зернових та технічних культур. Під урожай 2014 року підприємством посіяно   1100  га озимого ріпаку та 46 га озимої пшениці.

             - ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ»  з іноземними  інвестиціями укладено договори на оренду земель на території Мурованської та Старосолянської с/рад. Під урожай 2014 року проведено зяблеву оранку на площі 511 га.

            - Вітчизняний інвестор ТзОВ «Прикарпаття Інвест» займається вирощуванням плодово - овочевої продукції та зернових і технічних культур.

    

         Освіта

У районі функціонує 85 ЗНЗ з них 7 НВК, 2 школи-інтернат та Лаврівський дитячий будинок,  9 ДНЗ (723 дітей), 4 ПНЗ.

Усіма  формами дошкільної освіти охоплено 1468 дітей, що становить 38,7 % від загальної кількості дітей дошкільного віку району. Забезпечено 100 % охоплення обов’язковою дошкільною освітою дітей 5-річного віку. З метою надання якісних освітніх послуг у галузі дошкільної освіти дітям, які не відвідують дошкільні навчальні заклади, відділом освіти відкрито з 26 вересня 2014 року  3 додаткові групи   на  базі Білицької ЗСШ І ст. (1 група/ 10 дітей), Головецько – Золотнівської ЗСШ І ст. (1 група/ 9 дітей), Дроздовицької ЗСШ І ст. (1 група/ 8 дітей), що дало змогу охопити ще 27 дітей обов’язковою дошкільною освітою.

У 47 гуртках ПНЗ навчається 805 учнів району. Окрім цього у гуртках ДЮСШ – 496 учнів, в гуртках ЗНЗ - 3300 учнів, у гуртках установи обласного підпорядкування (філія комунального закладу ЛОР ЛОЦКЕТУМ)  - 121 учень.

Станом на вересень 2014 року у районі немає шкіл, де зовсім не організовано харчування. Гарячим харчуванням охоплено 92% від загальної кількості учнів 1-11 класів. З 19 лютого 2014 року вартість гарячого харчування складає 10 гривень,  буфетної продукції – 5 грн.

Протягом оздоровчого періоду 2014 року у районі діяло 40 пришкільних відпочинкових таборів, оздоровчий табір «Карпати» на базі Стрілківської ЗСШ І-ІІІ ст. та наметовий відпочинковий табір школярів Старосамбірщини.

Загалом послугами відпочинку та оздоровлення по лінії відділу освіти охоплено 3469 учнів району, що складає 51,6% від загальної кількості дітей.

Видатки на оздоровлення склали 671,6 тис.

- з 24 по 27 червня на території Чаплівської с/р проходили 45-і відкриті туристично-краєзнавчі змагання «Левурда 2014». У змаганнях взяли участь 18 команд із ЗНЗ району в кількості 210 чоловік, а також команда із м. Самбора.

На виконання Програми розвитку освіти Львівщини на 2013-2016 роки, одним із пунктів якої є інформатизація  та комп’ютеризація навчальних закладів, у І кварталі 2014 року три навчальні заклади -  Старосамбірська ЗСШ №1, Тернавська та Ріп’янська ЗСШ І-ІІ ступенів отримали мультимедійні комплекси на суму 69849 грн. по: три ноутбуки, мультимедійний екран, проектор, програмне забезпечення  навчальної дисципліни «Сходинки до інформатики». Здійснено підключення до мережі Інтернет у Ріп’янській ЗСШ.

Облаштовано 4 дитячі майданчики: у Стрілківській ЗСШ  І-ІІІ ст., Тершівській та Спаській ЗСШ І-ІІ ст.,  Топільницькому НВК облаштовано дитячі майданчики на суму 62240,00 грн

Закуплено 57 електропіків для навчальних закладів.

При підготовці установ освіти до осінньо-зимового опалювального сезону 2014-2015 років до загальноосвітніх шкіл району завезено вугілля з врахуванням залишку 1263,4 тонн, та дров 970 м. куб.

      Заклади освіти не мають заборгованості по захищених статтях та готові до роботи в осінньо-зимовий період.

 

Охорона здоров’я

Забезпечувалося виконання основних завдань роботи закладів охорони здоров’я району.

Амбулаторно-поліклінічну допомогу в районі надавали 3 лікарні, 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 83 ФАПи.

В районі  функціонує 443 стаціонарні  ліжка ( 56,69 на 10 тис.нас.).. Виконання плану ліжкоднів становить 102,4 %, середнє число днів роботи ліжка 172,9, середній ліжкодень 11,3.

Забезпеченість ліжками денного перебування у поліклініці – 82 ліжка, 10,49 (на 10 тис.нас.)
            Кількість відвідувань лікарів амбулаторно-поліклінічних закладів, у т.ч. вдома, на 1 мешканця -10
,9.

В  денних стаціонарах поліклініки проліковано 1793  хворих, середній ліжко день – 8,8. В стаціонарах вдома – 2356 з середнім ліжко днем – 8,9.

Витрати  на харчування становили 489,0 тис. грн. (на 1 хворого-6,67 грн);  на медикаменти  820,9 тис.грн. (на 1 хворого-6,33 грн)

Закладами сімейної медицини в Старосамбірському  районі  обслуговуються  55610 осіб (70,7% від усього населення).

Кількість штатних посад: лікарів ЗПСМ - 22,75, середнього медичного персоналу - 40,25. Фізичних осіб – лікарів – 18,  середнього медичного персоналу – 40. Навантаження на одного сімейного лікаря – 3089 мешканців.

1 липня 2014р. відкрито дільницю сімейного лікаря в поліклінічному відділенні Старосамбірської ЦРЛ;

Проводилися профілактичні заходи серед населення щодо раннього  виявлення і лікування різних недуг. Впродовж січня-вересня 2014 року проведено низку масових профілактично-діагностичних акцій: - «Дні діагностики та профілактики глаукоми»; -«Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання»; - «Дні діагностики раку шкіри» ; -  «Дні вимірювання артеріального тиску у населення».

Проводилися роботи з покращення стану будівель закладів охорони здоров’я:

- Проводиться поточний ремонт відділення трансфузіології КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» господарським способом .

- Поточний ремонт та відновлення психоневрологічного відділення  КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» (с.Лаврів).

- Частково проведено поточний ремонт терапевтичного відділення №1 Добромильської НРЛ.

- Проводиться поточний ремонт терапевтичного відділення №2 (Н.Місто).

- Улаштування каналізаційного колодязя  Хирівської МЛ

Медпрацівникам виплачена заробітна плата, відсутня заборгованість за спожиті енергоносії.

 

 

Культура

Район зосереджує в собі значну мережу закладів культури - 95 Народних домів, 84 бібліотеки, 2 школи естетичного виховання. Забезпечувалося проведення культурно-масових заходів. Найважливішими були заходи з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка: шевченківські читання, конкурси малюнків, літературно-музичні композиції, літературно-мистецький марафон.

З метою увічнення пам’яті Президента УГВР Кирила Осьмака та діяльності підстаршинської школи УПА здійснено поточний ремонт приміщення Народного дому с. Недільна, проведено консультації з науковцями, продовжується збір матеріалів для експозиції, враховано рекомендації музейних працівників Львова щодо підготовки приміщення для створення музею.

Відбулася чергова атестація аматорських художніх колективів на підтвердження  та присвоєння звання «Народний». (19 колективів підтвердили звання «Народний»).

Розроблено проект відкриття туристичного маршруту зі серії «Шляхами вояків УПА».

Зібрано інформацію про об’єкти, що можуть бути внесені до туристичного маршруту «Шляхами вояків УПА», зокрема музей Кирила Осьмака у с.Недільна, що створюється.

Розроблено велосипедний маршрут населеними пунктами, де встановлено пам’ятники Тарасу Шевченку.

Розроблено велосипедний маршрут «Гірськими стежками Старосамбірщини».

Розроблено веломаршрут, присвяяченрий Кирилу Осьмаку: «Старий Самбір-Недільна-Сприня-Жданівка-Тур’є-Старий Самбір».

Зібрано інформацію про об’єкти, що можуть бути внесені до туристичного маршруту «Шляхами І світової».

Пізнавальний тур дерев’яними церквами Старосамбірщини.

Пізнавальний тур «Місцями боїв І світової».

Зібрано інформація для виготовлення інформаційних щитів, вказівників. Для вирішення даного питання необхідно забезпечення належного фінансування.

 

Сімейна та молодіжна політика

Впродовж січня-вересня 2014 року в рамках роботи спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» соціальними працівниками центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді  було проведено 312 соціальних інспектувань  сімей з дітьми,  які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальним супроводом охоплено 70 сімей , їм надано 1882 соціальні послуги.

Проводилася робота з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Протягом 9 місяців було проінспектовано 17 опікунських сімей.  Під супроводом перебувало 4 опікунські сімї, яким було надано 65 соціальних послуг. Загалом послугами було охоплено 80 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Постійно здійснюється соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу надано 69 індивідуальних консультацій батькам – вихователям та вихованцям та прийомної сім’ї надано 38 індивідуальних консультацій прийомним батькам та  дітям.

Особлива увага приділяється сімям з дітьми, які переселилися з зони проведення антитерористичних дій та Криму – проінспектовано та охоплено соціальними послугами 29 сімей (в них 52 дітей). Здійснюється оцінка потреб сімей, члени яких беруть участь у проведенні АТО – соціальними послугами інформаційного характеру охоплено 19 сімей, 5 дітей пройшли  оздоровлення в Республіці Польща.

В дитячому будинку сімейного типу м. Добромиль на вихованні перебуває 5 вихованців: 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитина-сирота  та 2 власних дітей. В прийомній сімї м. Старий Самбір  виховується 1 дитина, позбавлена батьківського піклування та 2 власних дітей.

 

Фізична культура та спорт

            Значна увага приділялася розвитку фізичної культури та спорту.

            Проведено: чемпіонат району з волейболу серед чоловіків, в якому взяло участь 16 команд в кількості 160 чоловік,, дитячий обласний турнір з волейболу «Різдвяні канікули»; дитячий турнір з міні-футболу, з’їзд членів організації «Пласт» в урочищі «Левурда», спортивно-турстичні змагання “Левурда-45”, турнір з пляжного волейболу в рамках ХХІІІ Спортивних ігор Львівщини; обласну зональну спартакіаду серед державних службовців, чемпіонат та фінал кубка району з футболу; дитячий турнір з футболу “Кубок Роміка” присвячений Дню Незалежності тощо

 

Довідка про виконання Програми соціально - економічного і культурного розвитку району січні - вересні 2014 року

Впродовж січня-вересня 2014 року в районі були  реалізовані заходи, спрямовані на розвиток у економічній і соціальній сферах та на забезпечення підвищення рівня життя місцевого населення. Реалізовувалися основні положення стратегічних цілей та пріоритетних напрямів Стратегії сталого розвитку Старосамбірського району на 2008-2017 роки.

Забезпечувався розвиток місцевого сектору економіки.

Промисловість

Підприємства промисловості в січні-вересні 2014 року реалізували продукції на суму 27,3 млн. грн., що менше порівняно з відповідним періодом минулого року на 2,7 млн грн. (9,0%). Основну частку 25% в обсягах виробництва та реалізації продукції промисловості займало підприємство ПАТ «Екватор». В 2014 році через скорочення замовлень на продукцію (продукція в основному поставлялася в східні регіони України), підприємство знизило виробництво, що значною мірою вплинуло на загальнорайонний показник.

            В січні-вересні поточного року вироблено більше порівняно з відповідним періодом минулого року пісків будівельних та пісків природних на 33,3%, шпагатів,канатів,мотузок на 50,0%, щебеню, гальки, гравію на 38,7%, цегли будівельної на 46,2%, меблів кухонних на 53,6%.

            Зменшилося виробництво апаратури електричної високовольтної на 49,3%, вікон та їх рам, дверей балконних та їх рам з деревини на 46,4%, виробів столярних та конструкцій будівельних з деревини на 37,5%, меблів для спалень, їдалень і віталень дерев’яних на  84,8%, матраців на 2,4%, виробів з соломи, еспарто чи матеріалів для плетіння інших на 7,4%..

 

Одним із ключових проблемних питань є ринок збуту готової продукції. Через відсутність ринків збуту значно скоротилося виробництво меблів та столярних виробів (ВАТ “Добромильський ДОК”).

Через відсутність сировинної бази майже не працює ВАТ “Льонокомбінат “Старосамбірський”.

Наростили виробництво порівняно з минулим роком ПрАТ «Старосамбірський кар’єр», ТзОВ «Слохинівський цегельний завод»

             

 

Сільське господарство

       В галузі сільського господарства району господарську діяльність здійснюють: 19 с/г підприємств, які займаються рослинництвом, 7 с/г підприємств , які займаються рослинництвом і тваринництвом та 3 сільськогосподарські кооперативи.

            Станом на 01.10.2014 року  в с/г підприємствах поголів’я  ВРХ становить 325 голів (139,4% до періоду минулого року), в т.ч. корів – 98 голів , що становить 112,6 % до періоду минулого року, поголів’я свиней – 1215 голів,  що становить 100,5 % до періоду минулого року, поголів’я овець – 118 голів, що становить 65,1% до періоду минулого року,

 Протягом січня–вересня 2014 року с/г підприємствами вироблено 227 тонн молока (111,8 % до минулого року), 65 тонн м’яса (77,4% до минулого року), реалізовано 195,1 тонн молока (169,6% до минулого року), 65,1 тонн м’яса свиней у живій вазі.

Всіма категоріями господарств обмолочено 5580 га зернових культур, що становить 90,0% до посівної площі, намолочено 16579 тонн зернових при середній урожайності 29,7 ц/га., викопано картоплі з 5433 га , що становить 99,6%  до посівної площі  валовий збір 83549 тонн при середній урожайності 153,8 ц/га;  зібрано 9385 тонн овочів при середній урожайності 173 ц/га з 544 га, що становить 72,0% до посівної площі.

             В т.ч. сільгосппідприємствами району обмолочено 1138 га зернових культур, що становить 84,0% до посівної площі, намолочено 3194 тонн зернових при середній урожайності 28,1 ц/га., викопано картоплі з 31 га , що становить  61,0 %  до посівної площі  валовий збір 549 тонн при середній урожайності 178  ц/га ; зібрано 105 тонн овочів при середній урожайності 263 ц/га з 4 га, що становить 29,0% до посівної площі.

 

       Під посів озимих зернових  всіма категоріями господарств підготовлено 4368 га , що становить 107,0% до прогнозу,  в т.ч. с/г підприємствами - 1230га, що становить 129,0% до прогнозу.

Всіма категоріями господарств посіяно під урожай 2015 року 3322 га озимих зернових, що становить 81,0% до прогнозу.

 

 

Ринок споживчих товарів та послуг.

 Сферу торгівлі та громадського харчування представляли 597 об'єктів торгівлі, 47 об’єктів ресторанного господарства, 40 шкільних їдалень, 25 – шкільні буфети, 3 продовольчі ринки, 13 АЗС.

Загальний обсяг роздрібного товарообороту за січень-червень 2014 року становив 107,1 млн. грн. і зріс порівняно з відповідними періодом 2013 року на 11,3%

Товарооборот в розрахунку на одну особу  у січні-червні 2014 року становив 1368,2 грн.

Побутові послуги населенню району надавали 44 об’єкти, 11 об’єктів  готельного господарства, 4 авто мийки, 9 станцій технічного обслуговування.

У січні-липні 2014 року обсяг реалізованих послуг становив 23329,3 тис.грн, в тому числі населенню – 1826,9 тис.грн.

 

  Підприємництво

Станом на 01.10.2014 року в районі зареєстровані 1358 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб (протягом року зменшилися на 4,4%).

Протягом січня-вересня 2014 року пройшли державну реєстрацію 90 суб’єктів підприємницької діяльності, що менше відповідного періоду минулого року на 31,3%, з яких 15 юридичні особи, 75 – фізичні особи ( за відповідний період минулого року – 131, відповідно – 17 і 114). Знялися з державної реєстрації 268 суб’єктів, що більше відповідного періоду минулого року на 51,4%, з них 7 - юридичні, 261 - фізичні особи. (за відповідний період минулого року  - 177, відповідно – 9 і 168).

За звітний період надано одноразову допомогу 24 безробітнім для започаткування власної справи при завданні 23.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва протягом 9 місяців 2014 року поступило до бюджету  податкових надходжень в сумі 27,7 млн. грн.(27,8% від загальної суми надходжень), що більше відповідного періоду минулого року на 22,3 %,  в тому числі від фізичних осіб 3,7 млн.грн., що менше  відповідного періоду минулого року на 22,9%.

Суб’єкти малого підприємництва протягом 9 місяців 2014 року  сплатили в бюджет 3,1 млн. грн. єдиного податку, що більше відповідного періоду минулого року на 34,8%, в тому числі фізичні особи – 1,9 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 11,8%.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 15.08.2014 р. №286/01-04 затверджено перелік адміністративних послуг що надаються через ЦНАП при райдержадміністрації, яких є 72 та 4 послуги дозвільного характеру.

Станом на 10 жовтня 2014 року через ЦНАП в районі надають адміністративні послуги: відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, служба у справах дітей райдержадміністрації,  Старосамбірський районний сектор ДМС України у Львівській області надає 1 послугу з 7.

Протягом 9 місяців 2014 року через ЦНАП надано 417 адмінпослуг  та 15 послуг дозвільного характеру.

 

Транспорт

Пасажирські перевезення в межах району забезпечують 3 основні перевізники, з них: ТзОВ «Самбірське АТП - 14608», ПП «Транс - Спорт», ПП «Авто - Стар». Основна частка транзитних перевезень в районі належить ПП «Тур - Авто».

Перевезення по території району закріплені по 44 маршрутах на яких функціонує близько 100 одиниць транспорту.

Забезпечується  вирішення звернень від мешканців району, голів місцевих рад, депутатів районної ради з приводу транспортного забезпечення. Отримані від громадян скарги  скеровувалися перевізникам для врегулювання порушених питань. Протягом січня-вересня надійшло 23 письмові звернення, які розглянуто.

            Відділом економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури підготовлено матеріали для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Старосамбірського району.

Проведено конкурс з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу при проведенні конкурсу.

 

Дорожнє господарство

         Загальна протяжність автомобільних доріг загального користування на території району становить 522,8 км., доріг комунальної власності – 447,6 км.

В січні-вересні 2014 року філією «Старосамбірський райавтодор»  виконано робіт на суму 2500,9 тис.грн. Виконано робіт на комунальних дорогах по субвенціях на суму – 446,1 тис. грн

            Сформовано та подано в Департамент розвитку інфраструктури, дорожнього господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації узагальнений перелік об’єктів доріг, ремонтні роботи на яких у 2014 році будуть фінансуватися за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету на суму 2344,2 тис.грн та коштів обласного бюджету на суму 1573,9 тис.грн..

             

            Станом на 01.10.2014 року:

- надійшло 1542,2 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету передбачених на 2014 рік,проведено касові видатки – 286,9 тис.грн.

- надійшло 1100,7 тис. грн. коштів субвенції з державного бюджету для обласного бюджету на 2014 рік, проведено касові видатки – 239,5 тис.грн.

- за рахунок перехідних залишків  коштів субвенцій з державного бюджету профінансовано — 783,6 тис. грн.

- за рахунок перехідних залишків  коштів субвенцій з державного бюджету для обласного бюджету профінансовано – 1256,0 тис грн.

 

            Робота підприємств енергетики та житлово-комунального господарства

         Протягом січня-вересня 2014 року підприємства житлово-комунального господарства району працювали в стабільному , безаварійному режимі.

            Рівень оплати житлово-комунальних послуг:

У сфері водопостачання та водовідведення: населення-98,0%, бюджетні установи та інші-100%

У сфері теплопостачання: населення – 89%,бюджетні установи та інші-100%

У сфері надання послуг з утримання житлових будинків комунальної власності – 98%

За спожиту у січні-вересні 2014 року електроенергію  підприємства ЖКГ заборгованості не мають;

 

Капітальне будівництво, введення нових потужностей, об’єктів соціальної сфери, житла, мереж життєзабезпечення.

У січні-вересні 2014 року  забудовниками введено в експлуатацію 43 об’єкти індивідуального житлового будівництва,  здано в експлуатацію 6 нових об'єктів у сфері торгівлі, арго оселя після реконструкції приміщення,  АЗС середньої потужності та стоматологічний кабінет.

           

Виконання бюджету

Впродовж січня-вересня 2014 року в районі забезпечено надходження до зведеного бюджету на загальну суму 99,7 млн.грн,  що  становить 83,7 % планового бюджетного завдання та більше відповідного періоду минулого року на 4,3 млн.грн. (4,5%).

З загальної суми нарахувань до державного надійшло 68,8 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 4,4 млн.грн. (10,7%) і становить 75,7% планового бюджетного завдання.

Дохідна частина  бюджету району за січень-вересень 2014 року виконана в сумі 18,4 млн.грн., що складає 88,4 % до уточненого  плану.

            До районного бюджету надійшло 20,9 млн.грн., що складає 91,0 % до уточненого  плану.

             Кредиторська заборгованість на 01.10.2014р. по зведеному бюджету склала 1488,1 тис.грн., в тому числі по  енергоносіях – 76,1 тис.грн. (через непроходження коштів в УДСКУ у Старосамбірському районі),  харчуванню –75,8 тис.грн, (через непроходження коштів в УДСКУ у Старосамбірському районі 9,1 тис.грн.), по соціальному забезпеченню — 106,0 тис. грн., по незахищених статтях видатків – 1230,2 тис.грн. (в т.ч. 471,2 тис.грн. через непроходження коштів в УДСКУ у Старосамбірському районі)

Податковий борг по податкових зобов'язаннях станом на 01.10.2014 року становив 20,5 млн.грн. Із вказаної суми боргу 19,5 млн. грн. припадає на ПАТ “Укрнафта”.

Про підсумки соціально - економічного та культурного розвитку Старосамбірського району у 2013 році (продовження)

Про підсумки соціально - економічного та культурного розвитку Старосамбірського району у 2013 році (продовження)

Промисловість

lПідприємства промисловості в 2013 році реалізували продукції на суму 42,3 млн. грн., що менше порівняно з відповідним періодом минулого року на 3,3 млн грн. (7,2 %).

В січні-грудні поточного року вироблено більше порівняно з відповідним періодом минулого року пісків будівельних та пісків природних на 7,1%, щебеню,гальки, гравію на 8,3%, меблів кухонних в 2,5 рази, матраців на 71,8%, вікон та їх рам, дверей балконних та їх рам з деревини на 61,4%. Зменшилося виробництво апаратури електричної високовольтної на 3,1%, меблів дерев’яних на 30,6%, цегли будівельної на 30,3%, столярних виробів на 51,4 %.Сільське господарство

l Посівна площа у 2013 році по всіх категоріях господарств становила 20929 га., до минулого року -101%.

Всіма категоріями господарств обмолочено 6496 га зернових культур , що становить 100,0 % до посівної площі та намолочено 19751 тонну зернових при середній урожайності 30.4 ц/га.

В т.ч. сільгосппідприємствами району обмолочено 1524 га зернових культур , що становить 100,0 % до посівної площі та намолочено 2885 тонн зернових при середній урожайності 18.9 ц/га.

По всіх категоріях господарств викопано картоплі на площі 5570 га , валовий збір 91500 тонн, при урожайності 164,0 ц/га; зібрано овочів на площі 763 га , валовий збір 13000 тонн, при урожайності 170 ц/га , в тому числі в с/г підприємствах викопано картоплі на площі 73,4 га , валовий збір 1065 тонн, при урожайності 145,1 ц/га; зібрано овочів на площі 20,4 га , валовий збір 331 тонну при урожайності 162 ц/га.

Під урожай 2014 року всіма категоріями господарств посіяно 4085 га озимих зернових , в т.ч. 3910 га озимої пшениці, 59 га озимого ячменю , 116 га озимого жита та 1218 га озимого ріпаку.

В т.ч. сільгосппідприємствами району посіяно 946 га озимих зернових , в т.ч. 896 га озимої пшениці, 29 га озимого ячменю , 21 га озимого жита та 1218 га озимого ріпаку.В галузі тваринництва станом на 31.12.2013 року:

- поголів'я ВРХ по всіх категоріях господарств складає 11871 голову , в т.ч. корів – 7761 голову, що відповідно становить 90,0 % та 92,0% до минулого року;

в т. ч. в с/г підприємствах поголів'я ВРХ складає 302 голови , в т.ч. корів - 118 голів, що становить 125,8 % та 128,3 % відповідно до минулого року;- поголів'я свиней по всіх категоріях господарств складає 7535 голів, що становить 79,0% відповідно до минулого року в т.ч. в с/г підприємствах 1200 голів , що становить 87,0% відповідно до минулого року;

- поголів'я овець в с/г підприємствах складає 177 голів що становить 109,9 % відповідно до минулого року.

За січень-грудень:

- всіма категоріями господарств – вироблено 34537 тонн молока, що становить 98,5 % до минулого року, в т.ч. в сільськогосподарськими підприємствами 284 тонни, що становить 142,7 % до минулого року;

- продано 2215 тонн молока, що становить 100,2 % до минулого року, в т.ч. сільськогосподарськими підприємствами - 172 тонни, що становить 159,3 % до минулого року;

- вироблено 5010 тонн в живій вазі ВРХ та свиней , що становить 99,8 %, в т.ч. сільськогосподарськими підприємствами 110 тонн, що становить 161,8 % до минулого року.На виконання Програм в галузі сільського господарства у 2013 році з районного бюджету передбачено кошти в сумі 88,0 тис. грн. та профінансовано для 8 с/г підприємств.

З обласного бюджету відповідно до комплексної Програми підтримки розвитку АПК Львівської області на 2013-2015 роки виділено кошти в сумі 122,5 тис. грн. за утримання корів молочного напряму для фізичних та юридичних осіб.Станом на 31.12.2013р погашено кредиторську заборгованість, яка виникла станом на 1.01.2013 р.:

- з державного бюджету по виплаті спеціальної дотації за утримання молодняка ВРХ в сумі 207,75 тис.грн., відшкодування затрат за посадку та догляд саджанців малини з державного бюджету в сумі 316,0 тис .грн

- з обласного бюджету 119,1 тис.грн., з них 58,3 тис.грн. відшкодування юридичним особам за придбані телиці у населення та 60,8 тис.грн. за відновлення лісів.Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2014 року:

- з державного бюджету становить 922,0 тис.грн. - відшкодування затрат за посадку та догляд саджанців малини та 1280,5 тис.грн - - дотація фізичним особам за утримання та збереження молодняка ВРХ;

- з обласного бюджету - 85,8 тис.грн. , з них 18,3 тис.грн за утримання корів молочного напряму для юридичних осіб та 67,5 тис.грн. відшкодування коштів за виготовлення технічної документації із землеустрою щодо проведення інвентаризації земель.Протягом 2013 року проведено нарахування дотації фізичним особам за утримання молодняка ВРХ в кількості 2587 голів на суму 1362,5 тис. грн. , за збереження молодняка ВРХ в кількості 2310 голів на суму 596,5 тис. грн. та за утримання 49 голів молодняку набутого шляхом переміщення на суму 12,25 тис. грн. Загальна сума нарахованої дотації – 1971,25 тис.грн .Підприємництво

lСтаном на 01.01.2014 року в районі зареєстровані 1420 суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб (протягом року зменшилися на 7,6%).

Протягом 2013 року пройшли державну реєстрацію 161 суб’єкт підприємницької діяльності, що більше відповідного періоду минулого року на 12,6%, з яких 25 юридичні особи, 136 – фізичні особи ( за відповідний період минулого року – 143, відповідно – 18 і 125).

Знялися з державної реєстрації 265 суб’єктів, що більше відповідного періоду минулого року на 75,5%, з них 10 - юридичні, 255 - фізичні особи. (за відповідний період минулого року - 151, відповідно – 7 і 144).

За звітний період 25 безробітнім надано одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Від діяльності суб’єктів малого підприємництва протягом 2013 року поступило до бюджету податкових надходжень в сумі 34.7 млн. грн.(27.0% від загальної суми надходжень), що більше відповідного періоду минулого року на 7,8 %, в тому числі від фізичних осіб 8,1 млн.грн., що більше відповідного періоду минулого року на 97,6%.

Суб’єкти малого підприємництва протягом 2013 року сплатили в бюджет 3,3 млн. грн. єдиного податку, що більше відповідного періоду минулого року на 27,0%, в тому числі фізичні особи – 2,3 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 21,1%.

Протягом 2013 року поступило 46 звернення від суб’єктів господарювання, адміністратором єдиного дозвільного офісу видано 33 документи дозвільного характеру, надано 46 консультацій.Транспорт

lПасажирські перевезення в межах району забезпечують 3 основні перевізники, з них: ТзОВ «Самбірське АТП - 14608», ПП «Транс - Спорт», ПП «Авто - Стар». Основна частка транзитних перевезень в районі належить ПП «Тур - Авто».

Перевезення по території району закріплені по 49 маршрутах на яких функціонує близько 100 одиниць транспорту.

Протягом 2013 року перевезено 4650,6 тис. пасажирів і виконано 186633,9 тис пасажиро-кілометрів, що становить відповідно 77,5% і 70,8% до показників відповідного періоду минулого року.

Забезпечується вирішення звернень від мешканців району, голів місцевих рад, депутатів районної ради з приводу транспортного забезпечення. Отримані від громадян скарги скеровувалися перевізникам для врегулювання порушених питань. Протягом року надійшло 35 таких звернень.

Існуючі проблеми, що мають місце в автотранспортному обслуговуванні населення розглянуті на нараді за участю керівників автотранспортних підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення на території району та сільських голів.Дорожнє господарство

lЗагальна протяжність автомобільних доріг загального користування на території району становить 522,8 км., доріг комунальної власності – 447,6 км.Філією "Старосамбірський райавтодор" за 2013 рік виконано робіт на суму – 5925,2 тис. грн.,

в т.ч. на а/д державного значення – 3666,3 тис. грн.

на а/д місцевого значення 2259,1 тис. грн.

З них зимове утримання – 1687,2 тис. грн.

Проводився ямковий ремонт покриття асфальтобетоном на а/д державного значення Львів-Самбір-Ужгород.

За квітень-грудень вкладено 852,5 тонн асфальтобетону на а/д Львів-Самбір-Ужгород (1740,5 тис.грн), 21 тонну на а/д КПП Смільниця -Старий Самбір(182,6 тис.грн)

У вересні місяці проводився ямковий ремонт способом просочування на КПП Смільниця -Старий Самбір та а/д Нижанковичі –Дрогобич-Стрий.

Велися роботи по профілюванню районних доріг місцевого значення : Завадка-Сушиця (1,3 км), Тершів – Сушиця (4,5 км), Г.Біличі-Біличі (4,5км), Созань-Воля (6,7 км), Н.Місто-Стара Сіль (14,8 км), Оленів - Стрілки (2,3 км).

Проводився ямковий ремонт відфрезованим матеріалом на а/д Дроздовичі - Міженець – Бісковичі, на а/д Старий Самбір-Кобло, на а/д Терло-Стрільбичі.

Виконано роботи з ліквідації аварійної ямковості способом просочування на а/д Нагірне- Добромиль, Передільниця-Садковичі, Терло-Стрільбичі, Болозів- Н.Вовча, а також ямковий ремонт а/д Скелівка-Надиби, а/д Львів-Ужгород-Спас, а/д Ясениця Замкова –Піцерево.

Філією "Турківська ДЕД"

виконано робіт на суму 4225,3 тис.грн., в тому числі:

- зимове утримання - 901,1 тис.грн

- експлуатаційне утримання - 3324.2 тис. грн.Станом на 31.12. 2013 року на ремонт комунальних доріг (в тис. грн):

передбачено
надійшло
профінансовано казначейством (касові видатки)
непрофінан-совано казначейстовом

субвенція

з державного бюджету
1896,7
1360,480
324,346
765,203

субвенція

з державного бюджету

для обласного бюджету
1768,5
1641,177
238,461
1255,970

Разом
3665,226
3001,657
562,807
2021,173
Будівництво

lВ 2013році у Старосамбірському районі забудовниками введено в експлуатацію 32 об’єкти житлового будівництва загальною площею 4862,1м.кв, що на 14 будинків та на 1868,4м.кв більше, ніж за 2012р.

На території району розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку на площі Ринок, 12 в м.Старий Самбір приватної форми власності, який планується ввести в експлуатацію у 2014-2015роках.

30.12.2013 року введено в експлуатацію та проведено урочисте запалення факелу підвідного газопроводу в с.Максимівка.

Введено в дію після проведених капітального ремонту ФАПи в селах П'ятниця (11.10.2013р.) та Соснівка (31.12.2013р.).

Проведено реконструкцію вуличного освітлення в селах Стрільбичі та Нове Місто.Житлово-комунальне господарство

lУ сфері житлово-комунального господарства функціонують наступні підприємства:

- у сфері централізованого водопостачання та водовідведення :

-КП «Старосамбірське МВКГ», КП « ВКГ м. Хирів », МВУЖКГ м. Добромиль , які забезпечують послугами з водопостачання та водовідведення населення, об’єкти комунально-побутового призначення, промисловості, приватні та бюджетні установи, організації.

-у сфері теплопостачання : централізованим теплопостачанням забезпечене лише м. Старий Самбір, На балансі КП ”Старий Самбіртеплокомуненерго” перебуває 4 газифіковані котельні, 4 ГРП, 8 км теплових мереж. Підприємство опалює 11 будівель установ та організацій і 3 житлові квартири.

Протягом минулих років проведено часткове заміщення споживання природного газу на опалення альтернативними видами палива на котельнях по вулицях Л.Галицького,39 та вул..Проектній 10а , що дало змогу споживати природній газ в межах встановлених лімітів та зменшити тарифи на послуги з теплопостачання для бюджетної сфери з 1112,74 грн. за 1 Гкал. до 993,27 грн за 1 Гкал. та в середньому зекономити кошти протягом опалювального періоду в межах 200 тис.грн.

У сфері благоустрою та утримання будинків та прибудинкових територій послуги надають:

-МВУЖКГ м.Старий Самбір, КП «Смерічка» м.Хирів,МВУЖКГ м.Добромиль;

Для покращення стану житлово-комунального господарства району розроблена «Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства Старосамбірського району на 2010-2014 роки» яка прийнята на ІУ сесії УІ демократичного скликання Старосамбірської районної ради від 1 березня 2011 року. На сесії №24 від 26.06.2009 року Старосамбірської районної ради розглянуто та затверджено «Програму поводження з твердими побутовими відходами на період 2008-2015 роки у Старосамбірському районі».Рівень оплати житлово-комунальних послуг становить:

У сфері водопостачання та водовідведення-населення-98%, бюджетні установи та інші-100%

У сфері теплопостачання- населення – 87%, бюджетні установи та інші-100%

У сфері надання послуг з утримання житлових будинків комунальної власності – 98%

За спожиту електроенергію підприємства ЖКГ заборгованості не мають;

За спожитий природний газ заборгованість КП «Старий Самбіртеплокомуненрго» становить 144,0 тис.грн. Про те дана заборгованість буде покрита за рахунок відшкодування різниці в тарифах в сумі 372,0 тис.грн. Пакет документів поданий на затвердження обласній комісії з питань відшкодування різниці в тарифах.Ринок споживчих товарів та послуг.

l Важливою складовою внутрішнього ринку, що відіграє значну роль як у формуванні загального економічного потенціалу району, так і в забезпеченні потреб населення є сфера торгівлі та ресторанного господарства. Її розвиток багато в чому визначає соціальний клімат в суспільстві. Зростання обсягів товарообороту роздрібної торгівлі – це реальний крок до відновлення позитивної динаміки росту внутрішнього ринку.

Сферу торгівлі та громадського харчування представляють 565 магазини, 47 об’єктів ресторанного господарства, 40 шкільних їдалень, 25 – шкільні буфети, 3 продовольчі ринки, 32 аптеки, 14 АЗС.

Побутові послуги населенню району надають 44 об’єкти, 10 об’єктів готельного господарства, 3 авто мийки, 9 станцій технічного обслуговування.

В 2013 році зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації 5 новихоб'єктів

Загальний обсяг роздрібного товарообороту за січень-вересень 2013 року становив 135008 тис. грн. і зменшився порівняно з відповідними періодом 2012 року на 9,4%

Товарооборот в розрахунку на одного мешканця району у січні-вересні 2013 року становив 1726,5 грн.

За січень-листопад поточного року обсяг реалізованих послуг становив 45347,0 тис.грн, в тому числі населенню – 2643,2 тис.грн.

За 9 місяців 2013 року обсяг зовнішньої торгівлі району склав 3381,8 тис. дол США. З них:

Експорт - 1516,6 тис. дол США (107,6 % до січня - вересня 2012 року)

Імпорт - 1865,2 тис. дол. США (168,4 %) до січня - веремня 2012 року)

Відємне сальдо - 348,6 тис. дол. США.Інвестиції

lПрямі іноземні інвестиції наростаючим підсумком з початку інвестування станом на 1 жовтня 2013 року по Старосамбірському району - 36,3 тис. дол. США.

У розрахунку на 1 особу прямі іноземні інвестиції станом на 1 жовтня 2013 року становили 0,5 дол. США.

Із загальної суми прямих іноземних інвестицій надійшло у січні - жовтні 2013 році 9,5 тис. дол. США.

Капітальні інвестиції у Старосамбірському районі за січень-червень 2013 року становили 5,04 млн. грн.

Велися роботи по завершенню на 4 об’єктах освітніх закладів (проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій з капітального ремонту (теплосанації) об'єктів соціальної сфери згідно Кіотського протоколу). Капітальний ремонт Стрілківської школи-інтернату І-ІІІ ст, Стрілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Хирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Хирівської гімназії-інтернату І-ІІІ ст.

За результатами обласного конкурсу мікропроектів у 2013 році включено три проекти району:

- проект Нижанковицької селищної ради "Створення окружного центру просвіти та національного відродження Григорія Піпського у бібліотеці Володимира Шагали" загальною вартістю 100,0 тис. грн. Співфінансування з обласного бюджету в сумі 50,0 тис. грн.(не профінансовано)

- проект Великолінинської сільської ради "Реконструкція (заміна даху) Народного дому села Лаврів" загальною вартістю 104,873 тис. грн. Співфінансування з обласного бюджету 50.0 тис. грн. (профінансовано 20,0 тис.грн)

- проект Хирівської міської ради "Покращення якості надання житлово-комунальних послуг населення міста Хирів Старосамбірського району Львівської області шляхом будівництва самотічного колектора вул. І. Франка" загальною вартістю 90,058 тис. грн. Співфінансування з обласного бюджету 45,0 тис. грн. (профінансовано 42,8 тис.грн)

Райдержадміністрацією вживаються заходи по реалізації на території району наступних інвестиційних проектів:

- Будівництво Старосамбірської Вітроелектростанції (ВЕС) загальною потужністю 12,5 Мвт в урочищі “Зади” м. Старий Самбір підприємством ТзОВ “Еко-Оптіма” (м. Львів, пл. Міцкевича, 8, керівник Козицький Максим Зіновійович).

В 1999-2000 роках на проммайданчику в східній частині міста Старий Самбір були проведені заміри параметрів вітру. В 2009-2010 роках австрійською фірмою IBS проведені повторні заміри параметрів вітру, виконана оцінка вітропотенціалу на майданчику на протязі 10 років.

На основі вказаних аналізів прийнято рішення реалізувати проект промислової ВЕС “Старий Самбір – 1”, визначені місця встановлення вітроагрегатів в кількості 5 шт. одиничною потужністю 2500 кВт німецької фірми. Загальна потужність ВЕС складе 12,5 МВт. Видача електроенергії передбачена в мережу ВАТ “Львівобленерго”.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт Будівництво вітроелектростанції "Старий Самбір-1" у Львівській області м.Старий Самбір Самбір Львівська обл., ІІІ кат., та приєднання вітроелектростанції (ВЕС) "Старий Самбір-1" до електромереж "Львівобленерго", нове будівництво, м.Старий Самбір Львівська область, ІІІ кат. ТзОВ "Еко-Оптіма".

Йде наступний етап проекту – це процес вибору наступних ділянок для розміщення вітрових установок.

У вересні місяці 2013 року ТзОВ "Еко-Оптіма" звернулось в райдержадміністрацію щодо продовження терміну дії договорів оренди землі на період будівництва Старосамбірської ВЕС-1.

Райдержадміністрацією було проведено переговори з керівництвом ТзОВ "Еко-Оптіма" та повідомлено, що для продовження дії договорів оренди землі підприємству необхідно, згідно пункту 4 статті 122 Земельного Кодексу України, звернутись до Львівської обласної державної адміністрації про надання дозволу.

- Поступили пропозиції ТОВ "Смеречанська ВЕС" (с. Ріп'яна, вул. Сільська, 91-а) по будівництву вітрової електростанції на території Ріп'янської сільської ради.

ТОВ "Смеречанська ВЕС" передбачено проектування і будівництво на території Ріп'янської сільської ради Старосамбірського району вітрової електростанції потужністю 36 МВт за межами сіл Ріп'яна, Смеречка та Дністрик. За інформацією підприємств вирішено питання про залучення коштів для виконання проектних робіт. Проектні роботи по будівництву ВЕС виконуються компанією ПП "КСП-проект", яке має Державну ліцензію №557776 від 23.11.2010 р. на проектні та будівельні роботи.- ТзОВ "Карпатський вітер" звернулось в райдержадміністрацію щодо надання дозволу на внесення змін в проект роздержавлення Стрільбицької сільської ради.

Видано розпорядження "Про надання дозволу на внесення змін в проект роздержавлення і приватизації земель на території Стрільбицької сільскої ради", яким надано дозвіл на внесення змін в проект роздержавлення і приватизації у зв'язку з будівництвом ТзОВ "Карпатський вітер" Старосамбірської ВЕС-2, вітрові турбіни, чотири з яких (№1,№2,№3,№7) попадають на землі ІІІ черги розпаювання земель.

У 2012 році на території Сусідовицької та Страшевицької сільських радах розпочало свою діяльність товариство з обмеженою відповідальністю «Агро ЛВ Лімітед» з іноземними інвестиціями.

Основним видом діяльності товариства є вирощування зернових та технічних культур . Під урожай 2013 року було посіяно озимого ріпаку на площі 426 гектарів. Розрахунки за оренду земельних паїв у 2012 та 2013 роках з орендодавцями проведено в повному обсязі відповідно до чинного законодавства з урахуванням нормативно-грошової оцінки земель даних сільських рад.

Протягом 3 кварталу 2013 року ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» у Трушевицькій сільській раді підготували під посів озимих культур 520 га . Під урожай 2014 року підприємством посіяно 1100 га озимого ріпаку та 46 га озимої пшениці.- Вітчизняний інвестор ТзОВ «Прикарпаття Інвест» займається вирощуванням плодово - овочевої продукції та зернових і технічних культур за 2-й рік вегетації посадженої малини на площі 30 га. У 2013 році зібрало 23 ц ягід. Вперше у районі було вирощено 43 га гречки та 40 га сої.- У 2013 році на території Мурованської та Старосолянської с/рад розпочало свою діяльність ТзОВ «НОРБІЛК АГРІ» з іноземними інвестиціями.

Укладено договори на оренду земель:

- резерву та запасу с/ради у розмірі 96,35 га і земель невитребуваних паїв в розмірі 113,02 га терміном на 1 рік у Мурованській с/раді;

- земель невитребуваних паїв в розмірі 300,08 га терміном на 1 рік у Старосолянській с/раді.

Прямі іноземні інвестиції наростаючим підсумком з початку інвестування станом на 1 жовтня 2013 року по Старосамбірському району становили 36,3 тис. дол. США.

У розрахунку на 1 особу прямі іноземні інвестиції станом на 1 жовтня 2013 року становили 0,5 дол. США.

Із загальної суми прямих іноземних інвестицій надійшло у січні - жовтні 2013 році 9,5 тис. дол. США.

Капітальні інвестиції у Старосамбірському районі за січень-червень 2013 року становили 5,04 млн. грн.7-8 вересня 2013 року в смт.Нижанковичі на кордоні з Польщею проведено Європейські дні добросусідства.

Про підсумки соціально - економічного та культурного розвитку Старосамбірського району у 2013 році

Про підсумки соціально - економічного та культурного розвитку Старосамбірського району у 2013 році

Бюджет

lВпродовж 2013 року в районі забезпечено надходження до зведеного бюджету на загальну суму 128,8 млн.грн, що становить 99,8 % планового бюджетного завдання та менше відповідного періоду минулого року на 1,4 млн.грн. (1,0%).

З загальної суми нарахувань до місцевого бюджету надійшло 29,2 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 8,4% і становить 93,8% планового бюджетного завдання, до державного – 86,8 млн. грн., що менше відповідного періоду минулого року на 1,4 млн.грн. (1,5%) і становить 95,7 % планового бюджетного завдання.

Видаткова частина бюджету району за 2013 рік виконана в сумі 347,7 млн.грн., при уточненому річному плані – 355,4 млн.грн, та коштів що передаються із загально фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду ) в сумі - 1,5 млн.грн. Районний бюджет Старосамбірського району виконано в сумі 320,0 млн.грн., при уточненому плані – 325,4 млн.грн.

Податковий борг по податкових зобов'язаннях станом на 01.01.2014 року становив 488,7 тис.грн та зріс протягом року 8,9%. (Наростили борг підприємства :Ремспецбуд 115,7 тис.грн -ПДВ, ПП «Ескалон» 61,0 тис.грн.-земельний податок, КП «Старий Самбіртеплокомуненерго» 47,1 тис.грн – місцеві податки)

Пенсійне забезпечення

l Своєчасно і в повному обсязі виплачені пенсії. Проведено виплату пенсій та грошової допомоги на суму 357,1 млн.грн., що більше відповідного періоду минулого року на 25,5 млн.грн (7,7 %).

Середній розмір пенсії на 01.01.2014 року склав 1385,89 грн., протягом року зріс на 71грн (5,4%)Заробітна плата

l Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в економіці району за січень-вересень 2013 року становила 2342,1 грн (84,9% до обласного показника) і порівняно з аналогічним періодом 2012 року зросла на 10,7 % , а також перевищила майже у 2 рази розмір встановленої мінімальної заробітної плати та установлений прожитковий мінімум для працездатних осіб ( 1147.0 грн). За рік очікуваний рівень середньомісячної заробітної плати складе 2370,0 грн.

Станом на 31 грудня 2013 року в економіці району немає заборгованості з виплати заробітної плати.Зайнятість населення

lВпродовж 2013 року районним центром зайнятості соціальні послуги надано 3356 особам з числа незайнятих громадян, з них 3173 особам з числа безробітних .

За звітний період працевлаштовано 1284 особи, залучено до оплачуваних громадських робіт 522 безробітні, забезпечено професійне навчання 378 особам.

Надано одноразову допомогу 25 безробітних для започаткування власної справи.

За рік створено 644 додаткових робочих місць підприємствами, установами, організаціями різних форм власності, з яких 174 – юридичними особами, 470 фізичними особами з правом найму робочої сили, 161 - зареєстровано юридичних та фізичних осіб.Соціальний захист населення

lУ сфері соціального захисту заходи спрямовувалися на покращення надання адресної соціальної допомоги, забезпечення реалізації державної програми субсидій на житлово-комунальні послуги і паливо.

За 2013 рік призначено та виплачено державної соціальної допомоги 8338 малозабезпеченим сім'ям та допомоги сім'ям з дітьми в сумі 108223,2 тис. грн.

Призначено житлові субсидії 1420 сім’ям на суму 2557,2 тис. грн. Заборгованість по житлових субсидіях станом на 01.01.2014 року - 250,1 тис.грн.

Профінансовано Чорнобильські програми на суму 225,8 тис.грн. На 01.01.2014 року заборгованість по фінансуванню Чорнобильських програм по управлінню соціального захисту населення складає – 13,6 тис. грн. термін оплати якої не настав.

Профінансовано відшкодувань за надані пільги окремим категоріям населення, які фінансуються за рахунок субвенцій з державного бюджету в сумі -5878,6 тис.грн.. Заборгованість по пільгових категоріях, які фінансуються з державного бюджету станом на 01.01.2014 року - 81,0 тис.грн.

Профінансовано із місцевого бюджету:

- надання пільг 67 сім’ям з двома інвалідами на суму 100,0 тис.грн.

- виплату адресної допомоги 604 малозабезпеченим громадянам на суму 238,8 тис.грн.

- виплату адресної допомоги 455 громадянам різних категорій на суму 225,3 тис.грн

В 2013 році:

- забезпечено санаторно-курортними путівками 55 ветеранів війни та інвалідів;

- забезпечено колясками 46 інвалідів;

- забезпечено палицями та милицями 27 інвалідів;

- забезпечено стоїками-ходунками 21 інвалідів;

- видано 2984 направлення на протезно-ортопедичні вироби.

Виплачено разову грошову допомогу до Дня Перемоги 4388 громадянам на суму 1315,9 тис.грн.l Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надавалися різного роду соціальні послуги 3584 ОНГ .

Надано допомогу 549 громадянам промисловими товарами (гуманітарна допомога) До Великодніх свят спільно з доброчинцями та благодійними фондами було видано продуктових наборів 709 чол.(паска, масло інші продукти). Ведеться робота з оформлення права власності на будівлі одиноких пенсіонерів та збір інших необхідних документів для забезпечення цих громадян твердим паливом на осінньо-зимовий період через субсидії.

Надаються культпросвітницькі послуги та послуги абілітації. (вимірювання артеріального тиску, консультації, виконання призначень лікарів, тощо)

Організовано виїзні мультидисциплінарні бригади за участю медичних, соціальних працівників, які проводять виявлення, обстеження та надання консультацій за місцем проживання непрацездатних громадян.

Проводиться підвезення непрацездатних громадян району в супроводі медичного працівника для обстеження стану здоров’я на апараті УЗД.

Впроваджено послуги психологічного консультування.

В стаціонарному відділенні з паліативною та хоспісною допомогою для постійного або тимчасового мешкання одиноких непрацездатних громадян, інвалідів с. Міженець перебуває на обслуговуванні 18 чол.

Сімейна та молодіжна політика

lВпродовж 2013 року в рамках роботи спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» соціальними працівниками центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді було проведено 3293 соціальні інспектування сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальним супроводом охоплено 101 сім»ю (241 дитина), їм надано 5195 соціальних послуг.Проводилася робота з дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Протягом року було проінспектовано 33 опікунські сім’ї. Під супроводом перебувало 5 опікунських сімей, яким було надано 118 соціальних послуг. Загалом послугами було охоплено 95 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Постійно здійснюється соціальне супроводження дитячого будинку сімейного типу надано 158 індивідуальних консультацій батькам – вихователям та вихованцям та прийомної сім’ї надано 54 індивідуальних консультацій прийомним батькам та дитині.

Загалом соціальними послугами охоплено 10711 отримувачів соціальних послуг, яким надано 43126 соціальних послуг.lВ дитячому будинку сімейного типу м. Добромиль на вихованні перебуває 6 вихованців: 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 дитина-сирота і 1 особа з числа дітей-сиріт та 2 власних дітей. В 2013 році від спонсорів батькам-вихователям ДБСТ було подаровано пральну машину. В прийомній сім’ї м. Старий Самбір виховується 1 дитина, позбавлена батьківського піклування та 2 власних дітей.Освіта

У районі функціонує 89 ЗНЗ з них 7 НВК, 2 школи-інтернат та Лаврівський дитячий будинок.

Станом на 01.09.2013 р. року у ЗНЗ району навчається 7114 учнів, що на 248 учнів менше, ніж у попередньому навчальному році. Кількість класів 562, кількість класів-комплектів-578, наповнюваність учнів в одному класі 12,7.

З 89 закладів освіти району шкільні їдальні функціонують у 40 школах, довіз гарячого харчування організовано у 24, у 25 – буфетна продукція.

Станом на грудень 2013 року у районі немає шкіл, де зовсім не організовано харчування.Функціонує 9 ДНЗ (730 дітей), 55 дошкільних груп при ЗНЗ (547 дітей). (на 12 дошкільних груп більше у порівнянні з 2012-2013 н.р.) Усі діти 5-річного віку (100 %) охоплені дошкільною освітою.

Усіма формами дошкільної освіти охоплено 1514 дітей, що становить 38 % від загальної кількості дітей дошкільного віку району.

В 2013 році відкрито четверту (молодшу) групу (20 дітей) у дошкільному навчальному закладі «Казка» м. Добромиль.

У районі функціонують чотири позашкільні навчальні заклади (ПНЗ): Мала академія наук (МАН) Старосамбірського району, Старосамбірський Центр дитячої та юнацької творчості, Добромильський Центр дитячої та юнацької творчості, ДЮСШ.

У різних гуртках навчається 4571 учень, що складає 64 % від загальної кількості учнів.

В районі продовжується створення єдиного освітнього простору у межах визначених освітніх округів. У 2013 році до раніше створених 7 освітніх округів додався ще Міженецький освітній округ.

У 2 школах району поглиблено вивчається математика починаючи з восьмого класу (Старосамбірська ЗСШ І-ІІІ ст. № 1 та Добромильська ЗСШ І-ІІІ ст.). На базі опорних шкіл Добромильського, Стрілківського та Хирівського освітніх округів організовано роботу міжшкільних факультативів з інформатики, фізичної культури, математики, технологій для учнів шкіл суб’єктів округу.

Впродовж 2013 року у ЗНЗ району проводились моніторингові дослідження:

З метою належної організації виховної роботи в ЗНЗ району розроблені виховні програми на 2013-2016 р.р.

Важливих успіхів досягає у районі туристсько-краєзнавча робота, яка виходить не тільки за межі району, але й області. За результатами роботи у даному напрямку район за останні роки отримував призові місця обласного рівня. Традиційно проводяться туристсько-краєзнавчі змагання «Левурда». Цього року це вже 44-і.

Проведено пробне ЗНО, відповідно до якого у районі було створено один пункт пробного тестування на базі Старосамбірської ЗСШ І-ІІІ ст. №1.

З 1 листопада 2013 року розпочато реєстрацію учнів для участі у пробному ЗНО-2014.

Протягом січня-лютого 2013 року проводився ІІІ етап Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Старосамбірський район гідно представляли 61 учень, переможці районних олімпіад.

На обласному рівні учасники завоювали 25 призових місць.

Впродовж листопада-грудня 2013 року проведено ІІ (районний) етап всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Підведено підсумки та визначено учасників ІІІ етапу.

В освітніх закладах виконано роботи з поточного ремонту:

- опалення приміщення Стрілківської ЗСШ на суму 6,7 тис.грн.

- водопостачання, каналізації приміщення та котельні Великосушицька ЗСШ на суму 33,5 тис.грн.

- приміщення Буньковицької ЗСШ на суму 43,7 тис.грн.

- влаштування внутрішніх туалетів у Страшевицькій ЗСШ на суму 32,9 тис.грн

Також придбано комп’ютерну, побутову техніку, меблі та інвентар для облаштування їдалень на суму 73,8 тис. грн.

Придбано 3 мультимедійні комплекси на суму 69,8 тис.грн.

11.10.2013 року в Тисовицькій ЗСШ І-ІІ ст. було встановлено твердопаливний, піролізний котел 50 кВт, 1000 м.куб., ATMOS, загальна вартість – 33 тис. грн. за кошти місцевого бюджету.Охорона здоров’я

l Забезпечувалося виконання основних завдань роботи закладів охорони здоров’я району.

Амбулаторно-поліклінічну допомогу в районі надавали 3 лікарні, 14 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 83 ФАПи.

Здійснювалося фінансування пріоритетних напрямків галузі та цільових програм.

Протягом 2013 року проводилась оптимізація ліжкової мережі – скорочено 32 ліжка (в КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» - 10 терапевтичних, 6 інфекційних; в Добромильській НРЛ – 5 терапевтичних, 1 педіатричне; в Хирівській МЛ – 10 терапевтичних).

В денних стаціонарах поліклініки проліковано 3652 хворих, середній ліжко день – 8,7

В стаціонарах вдома – 5056, з середнім ліжко днем – 9,0

Витрати на харчування становили 727,8 тис. грн. (на 1 хворого-5,71 грн); на медикаменти 1179,2 тис. грн. (на 1 хворого-5,50 грн)

В КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ»:

- відкрито дільницю сімейного лікаря;

- створено відділення ЗПСМ (шляхом злиття терапевтичного відділення та відділення ПМСД поліклінічного відділення КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ»

- отримано 2 комплекти обладнання для АЗПСМ с.Нове Місто та смт.Нижанковичі.

- завершено реконструкцію приміщення харчоблоку геріатричного (2 терапевтичного) відділення КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ»

Введено в дію після проведених капітального ремонту ФАПи в селах П'ятниця (11.10.2013р.) та Соснівка (31.12.2013р.).

Проведено поточні ремонти: дитячої консультації поліклінічного відділення, дитячого, акушер-гінекологічного, терапевтичного, хоспісного відділеннь КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ», поточний ремонт Новоміської АЗПСМ.

В КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» проводились організаційні та методичні заходи для надання лікарні статусу «Лікарня доброзичлива до дитини». 17 жовтня 2013 року групою експертів Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА було надано статус КЗ СРР «Старосамбірська ЦРЛ» «Лікарня доброзичлива до дитини».Культура

lВ районі забезпечувалося проведення культурно-масових заходів. Протягом 2013 року було організовано та проведено ряд урочистих і розважальних заходів на відзначення професійних, державних, релігійних свят, вшанування визначних подій.

В бюджеті на 2013 рік були передбачені кошти на ремонт НД в сумі 60.0 тис. грн., в тому числі:

НД с. Дроздовичі – 10.0 тис. грн. (придбано вікна та двері);

НД с. Княжпіль – 15.0 тис. грн. (підготовлено документацію на придбання вікон);

НД с. Верхній Лужок – 15.0 тис. грн. (перекриття даху Народного дому);

НД с. Стрілки – 15.0 тис. грн. (придбано вікна);

НД с. Терло – 5.0 тис.грн. (придбано вікна).

Для забезпечення енергоносіями сільських та міських Народних домів природного газу – 41.2 тис.грн., використано – 18.2 тис. грн., теплової енергії – 9.5 тис. грн., використано7.4 тис. грн, електроенергії – 51.0 тис. грн., використано 28.2 тис. грн.

Поступило платних послуг всього – 135.8 тис. грн., в тому числі: від проведення дискотек – 7.1 тис. грн., оренда приміщення – 9.7 тис.грн., оренда автотранспорту – 2.4 тис. грн., батьківська плата – 116.6 тис. грн. За проведення дискотеки в сільських та міських Народних домах здано платних послуг в сумі – 13.2 тис. грн.

З метою популяризації туризму та туристичного потенціалу району зібрано фотоматеріали для виготовлення зовнішніх рекламних носіїв та біл-бордів.

У липні започатковано новий велосипедний туристичний маршрут «Гірськими стежками Старосамбірщини» (Старий Самбір-Лаврів-Цісарська дорога).Фізична культура та спорт

l Значна увага приділялася розвитку фізичної культури та спорту. Проводилися чемпіонати району з гирьового спорту, шахів, міні-футболу, волейболу, футболу, настільного-тенісу, спартакіада школярів району та інші види спорту.У 2013 року спортсмени району взяли участь у 12 змаганнях районних та різних турнірах, 5 обласних та 1 всеукраїнських змаганнях, 3 міжнародних. Збірні команди району приймали участь у 21- спортивних іграх серед міст та районів Львівщини.Протипаводковий захист

l В районі забезпечувалися заходи з цивільного захисту населення і об’єктів. Вживалися заходи щодо вдосконалення системи цивільного захисту.

Підприємством «Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту» за 11 місяців 2013 року в рамках інвестиційного проекту «Комплексний протипаводковий захист населених пунктів Львівської області у 2009-2011 роках» виконуються наступні протипаводкові заходи на території району:

- «Захист с. Верхній Лужок від підтоплення паводковими водами р.р. Підбуж, Кільчин Старосамбірського району Львівської області» 1 черга;

- «Берегоукріплення та водопровідні споруди на р.Сушичанка в с.Сушиця Старосамбірського району Львівської області» 1 черга;

- Руслорегулюючі та берегоукріплюючі роботи на р. Вирва в с. Боневичі Старосамбірського району Львівської області» 1 черга;

- «Протипаводкові та протиерозійні заходи на р. Дністер на ділянці с. Завадка Старосамбірського району Львівської області» 1 черга;

- «Протипаводкові та протиерозійні заходи на р. Дністер на ділянці м. Ст. Самбір Старосамбірського району Львівської області», 1 черга,

Об’єкти завершені та здані в експлуатацію.

Станом на 01.12.2013 року вартість виконаних ДП «Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту» будівельних робіт по проекту в Старосамбірському районі становить 61 741,258 тис.грн, з них в 2013 році – 3 925,70 тис. грн.

Окрім цього в рамках загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року державним підприємством «Прикарпатська регіональна дирекція з водного будівництва» по об’єкту «Регулювання і берегоукріплення р.Крем'янка та її притоків в с.Воля Старосамбірського району Львівської області» виготовлено проектно-кошторисну документацію. Сума запланованих коштів на 2013 рік становить 1000,0 тис грн. Станом на 1.10.2013 р. виконано робіт з виготовлення проектної документації, отримання висновку та оголошення тендеру на суму 153,5 тис грн.