Старосамбірська

районна державна адміністрація

Про соціальний захист учасників бойових дій, які брали участь в АТО та членів сімей загиблих учасників АТО

Колегія Старосамбірської райдержадміністрації зазначає, що з метою соціальної підтримки учасників антитерористичної операції рішенням сесії Старосамбірської районної ради від 23.12.2016 №191 затверджена районна «Програма соціальної підтримки добровольців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік». Обсяги видатків на виконання заходів Програми складають 150,0 тис. гривень.

  Також, відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки (рішення Львівської обласної ради від 12 січня 2016 року №50) у І кварталі 2017 року профінансовано наступні заходи: 

1. Виплата одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО, звільненим особам, бійцям-добровольцям та безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України (розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 22 грудня 2016 року №1037), кількість звернень від демобілізованих військовослужбовців - 7. Виплачено Департаментом соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, відповідно до заявки на фінансування, одноразової допомоги в розмірі 3,0 тис. грн.  7 демобілізованим військовослужбовцям на суму 21,0 тис. грн.

  2. Виплата допомоги на дітей загиблих військовослужбовців в АТО (розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 23 лютого 2016 року №93/0/5-16):

 - звернулись за допомогою 6 сімей, у яких є діти загиблих військовослужбовців, подано заявки в Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації та профінансовано у 2017 році в сумі 75,0 тис. гривень.

 3. Виплата компенсації у 2016 році на виготовлення та встановлення пам’ятних знаків на могилах загиблих учасників АТО: виплачено 10 сім`ям загиблих учасників АТО  на загальну суму 319,6 тис. грн.

 В Старосамбірському управлінні соціального захисту населення перебувають на обліку - 406 учасників бойових дій, 2 інваліди війни, 2 учасники війни, та 20 членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО.

 З початку 2017 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації видано направлення для проходження психологічної реабілітації у ТзОВ «Хирів - Рент - Інвест» 4 учасникам бойових дій АТО.

 У 2017 році 3 членів сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, що потребували поліпшення житлових умов, забезпечено  житлом, відповідно до виділеної їм грошової компенсації за належні для отримання  жилі приміщення.

 У 2015 році було забезпечено житлом 8 членів сімей загиблих військовослужбовців та 1 інваліда війни;  у 2016 році - 1 інваліда війни  забезпечено житлом та 1 члена сім’ї загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, що потребували поліпшення житлових умов, забезпечено житлом, відповідно до  виділеної їм грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

 Заключено договори  з Філією «Львівський державний обласний навчально –курсовий комбінат УДП «Укрінтеравтосервіс», Турківською автошколою ТСО України та Дрогобицьким Державним навчально-курсовим комбінатом УДП «Укрінтерсервіс» для надання професійної адаптації  6  учасникам бойових дій, які приймали безпосередню участь в АТО (навчання починається з 1 травня 2017 року).

  Пільги на житлово-комунальні послуги надаються 406 учасникам бойових дій АТО, 2 інвалідам  війни, 2 учасникам війни та 16 членам сім’ї загиблих військовослужбовців відповідно до Закону України «Про Статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».          

  У засобах масової інформації за 2016-2017 роки розміщено 5 інформацій щодо надання пільг, забезпечення санаторно-курортними путівками, видачі направлень на психологічну реабілітацію та забезпечення професійною адаптацією  учасників бойових дій АТО.

 Враховуючи вищенаведене, Колегія райдержадміністрації

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Доповідь начальника управління соціального захисту населення Старосамбірської райдержадміністрації Цебака С.І. «Про соціальний захист учасників бойових дій, які брали участь в АТО та членів сімей загиблих учасників» прийняти до відома.

 2. Начальнику фінансового управління райдержадміністрації Петрівській Л.І. забезпечувати фінансування заходів Програми соціальної підтримки добровольців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік відповідно до рішення сесії Старосамбірської районної ради від 23.12.2016 №191.

 3. Управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації (Цебак С.І.):

 3.1. Забезпечувати цільове використання коштів на заходи районної Програми соціальної підтримки добровольців, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2017 рік.

 3.2. Протягом 2017 року вживати заходів для реалізації в районі Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин,  а також  родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 роки.

 3.3. Систематично інформувати громадськість через засоби масової інформації та веб-сайт райдержадміністрації щодо проведеної роботи із соціального захисту учасників АТО  та членів їх сімей.

 3.4. Спільно з ГО «Старосамбірське об’єднання ветеранів бойових дій АТО» (Шемердяк К.М.) підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо розміру виплати учасникам АТО щорічної разової допомоги до 5 травня та подати на розгляд чергової сесії районної ради.

 3.5. Закріпити відповідальних працівників управління соціального захисту населення райдержадміністрації за родинами учасників АТО (мобілізованих, демобілізованих, загиблих) для збору інформації про потребу в соціальному захисті.

 3.6. Організувати проведення зустрічі голови райдержадміністрації з родинами учасників АТО в період з 10 по 22 травня 2017 року.

 3.7. Організувати поїздку делегації представників учасників АТО та родини Героя Небесної Сотні Б.Сольчаника 8 травня 2017 року для участі в заходах до Дня памяті та примирення та 28 травня 2017 року для участі в заходах до Дня Героїв в м.Львів.

 3.8. У двотижневий термін підготувати проект розпорядження голови райдержадміністрації на виконання цього рішення.

 4. Контроль за виконанням рішення Колегії залишаю за собою.

  

Голова Колегії                                                                                             О.Е Бонк