Старосамбірська

районна державна адміністрація

Міжрайонна кардіологічна конференція в Старому Самборі

 У другій половині XX століття основну небезпеку для здоров'я населення і проблему для охорони здоров'я стали представляти неінфекційні захворювання, в першу чергу хвороби серцево-судинної системи, які в даний час є провідною причиною захворюваності, інвалідизації та смертності дорослого населення. Сталося «омолодження» цих захворювань. Вони стали поширюватися і серед населення країн, що розвиваються.

 

У більшості економічно розвинених країн захворювання серцево-судинної системи займають перше місце серед причин захворюваності інвалідизації та смертності, хоча їх поширеність у різних регіонах значно коливається. У Європі щорічно вмирають від серцево-судинних захворювань приблизно 3 млн. чоловік, у США - 1 млн., це складає половину всіх смертей, в 2,5 рази більше, ніж від усіх злоякісних новоутворень разом узятих, причому часто померлі від серцево-судинних захворювань складають люди у віці до 65 років. Щорічні економічні втрати в результаті смерті від серцево-судинних захворювань в США складають 56900 млн. доларів.

В Україні ці захворювання є основною причиною смертності і захворюваності населення. Якщо в 1939 році в загальній структурі причин смертності вони становили лише 11%, то у 2000 роках - понад 60%.

В Старосамбірському районі поширеність захворювання органів кровообігу становить 575 чол. на 1000 дорослого населення, кожний третій (305 на 1000 нас.) страждає гіпертонічною  хворобою.

Приблизно 35 пацієнтів протягом року з діагнозом «Гострий інфаркт міокарду» попадають на лікування в Старосамбірську ЦРЛ. Одним з найбільш ефективним методом лікування гострого інфаркту міокарда є тромболітична терапія. Її проводять за допомогою препаратів, що розчиняють згустки крові. Саме тромб, який утворюється в судині серця припиняє притік крові до серця і призводить до розвитку інфаркту міокарда. Таке лікування дозволяє відновити кровотік у більшості  хворих і тим самим суттєво зменшити імовірність смерті пацієнта  або серйозних пошкоджень серця.

У хворих, які приймали тромболітики, відмічалася в два рази менша летальність, втричі рідше спостерігалися тяжкі ускладнення. Таким чином тромболітична терапія є «рятівним колом» для серця, що помирає. Методику проведення тромболітичної терапії освоєно в Старосамбірській ЦРЛ і при наявності показів проводиться пацієнтам з гострим інфарктом міокарду.

Зважаючи на таку актуальність проблеми, в Старосамбірському районі, з ініціативи ЛОКЦ і головного лікаря Старосамбірської ЦРЛ і депутата обласної ради Войтіва Юрія Ярославовича 30 вересня 2015 року відбулася міжрайонна кардіологічна конференція за участю кардіологів, лікарів сімейної медицини, терапевтів, лікарів невідкладних станів, реаніматологів Старосамбірського, Самбірського і Турківського районів.

 

Лекції на актуальні теми читали провідні спеціалісти-кардіологи в західному регіоні, а саме:дійсний член Європейської Асоціації Аритмологів, завідуючий відділення електрофізіології ЛОКЦ Бохонко Олег Ігорович, завідуючий відділення інтервенційної кардіології ЛОКЦ Рафалюк Олег Іванович, кандидат медичних наук, кардіолог Сороківський Михайло Степанович. Було прочитано лекції з актуальних проблем кардіології, відбулося інтерактивне спілкування-дискусія і обмін досвідом з залом.